تالاب هشیلان کرمانشاه

جاده کرمانشاه به روانسر، 26 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه، دهستان الهیار خانی

گالری تصاویر

مدت پیشنهادی بازدید

1 تا 3 ساعت

ساعت دسترسی

امروز پنج‌شنبه 24 ساعته

هزینه ورودی

رایگان

آشنایی با تالاب هشیلان کرمانشاه

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیریابی

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

تالاب هشیلان کرمانشاه در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

یکی از جاذبه‌های کرمانشاه که بسیاری از طبیعت‌گردان را به سوی خود می‌کشاند، تالاب هشیلان نام دارد. هشیلان که در زبان کردی به معنای خانه مارهاست در 26 کیلومتری شمال غربی کرمانشاه و در دامنه جنوبی کوه خورین قرار دارد و با مساحت 450 هکتاری، مامن و زیستگاه بسیاری از موجودات همچون شغال، بز وحشی، روباه، اردک سر سبز، خوتکا، اردک ارده‌ای، گیلار، خوتکای پر سفید، نوک پهن، لاک‌‌پشت برکه‌ای، لاک‌پشت مهمیز، آگاما، مارمولک و سمندر و کشیم کوچک است. در ضمن حضور پرندگان مهاجر در فصول سرد سال و با آغاز باران‌های پاییزی در تالاب هشیلان، یکی از شاخص‌ترین ویژگی‌‌های آن به حساب می‌آید و بسیاری از طبیعت‌دوستان و علاقه‌مندان به پرنده‌نگری را به این منطقه می‌کشاند. پرندگان مهاجر از آسیای مرکزی به این منطقه آمده و زمستان را اینجا سپری می‌کنند. همین اتفاق سبب شده این تالاب برای افراد علاقه‌مند به پرنده‌نگری به یک مقصد رویایی بدل شود.

آب تالاب هشیلان از چشمه‌ای به نام سبز علی و همینطور بارش‌های آسمانی تامین می‌شود و درون این دریاچه، بالغ بر 110 جزیره کوچک و بزرگ به چشم می‌خورد که زیبایی آن را دوچندان کرده‌اند؛ جالب آنکه جزایر این تالاب، به طور کلی 1 هکتار از مساحت آن را در برگرفته‌اند. از طرفی سطح این تالاب هم با علف‌هایی که به صورت گیاه آبزی سر از آب بر آورده‌اند پوشیده شده است. 

بد نیست در آخر به این نکته اشاره کنیم که برای رسیدن به تالاب هشیلان باید از حوالی روستای یاوری در مسیر کرمانشاه به روانسر به طرف شمال حرکت کرد تا اول به روستا و سپس به هشیلانِ زیبا رسید. 

انتشار

17 تیر 1399

به روز رسانی

17 تیر 1399

نقد و بررسی کاربران

آیا بازدید از تالاب هشیلان کرمانشاه را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
سهولت در دسترسی?
نظافت و شرایط محیط زیستی?
حال و هوای خوش?

تالاب هشیلان کرمانشاه را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

سوالی دارید؟

از کارشناسان و کاربران کارناوال بپرسید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.