جاده کرمانشاه به روانسر، 26 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه، دهستان الهیار خانی


مدت پیشنهادی بازدید: 

1 تا 3 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز یکشنبه 24 ساعته

هزینه ورودی: 

رایگان

آشنایی با تالاب هشیلان کرمانشاه

معرفی کوتاه

نقشه و مسیر

نظرات کاربران

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

تالاب هشیلان کرمانشاه در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

یکی از جاذبه‌های کرمانشاه که بسیاری از طبیعت‌گردان را به سوی خود می‌کشاند، تالاب هشیلان نام دارد. هشیلان که در زبان کردی به معنای خانه مارهاست در 26 کیلومتری شمال غربی کرمانشاه و در دامنه جنوبی کوه خورین قرار دارد و با مساحت 450 هکتاری، مامن و زیستگاه بسیاری از موجودات همچون شغال، بز وحشی، روباه، اردک سر سبز، خوتکا، اردک ارده‌ای، گیلار، خوتکای پر سفید، نوک پهن، لاک‌‌پشت برکه‌ای، لاک‌پشت مهمیز، آگاما، مارمولک و سمندر و کشیم کوچک است. در ضمن حضور پرندگان مهاجر در فصول سرد سال و با آغاز باران‌های پاییزی در تالاب هشیلان، یکی از شاخص‌ترین ویژگی‌‌های آن به حساب می‌آید و بسیاری از طبیعت‌دوستان و علاقه‌مندان به پرنده‌نگری را به این منطقه می‌کشاند. پرندگان مهاجر از آسیای مرکزی به این منطقه آمده و زمستان را اینجا سپری می‌کنند. همین اتفاق سبب شده این تالاب برای افراد علاقه‌مند به پرنده‌نگری به یک مقصد رویایی بدل شود.

آب تالاب هشیلان از چشمه‌ای به نام سبز علی و همینطور بارش‌های آسمانی تامین می‌شود و درون این دریاچه، بالغ بر 110 جزیره کوچک و بزرگ به چشم می‌خورد که زیبایی آن را دوچندان کرده‌اند؛ جالب آنکه جزایر این تالاب، به طور کلی 1 هکتار از مساحت آن را در برگرفته‌اند. از طرفی سطح این تالاب هم با علف‌هایی که به صورت گیاه آبزی سر از آب بر آورده‌اند پوشیده شده است. 

بد نیست در آخر به این نکته اشاره کنیم که برای رسیدن به تالاب هشیلان باید از حوالی روستای یاوری در مسیر کرمانشاه به روانسر به طرف شمال حرکت کرد تا اول به روستا و سپس به هشیلانِ زیبا رسید. 

17 تیر 1399

16 تیر 1399

نقد و بررسی کاربران

تالاب هشیلان کرمانشاه را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

همراه با کارناوال

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست