کارناوال - راهنمای سفر

کلیسای صلیب مقدس وان

ترکیه، وان، دریاچه وان، جزیره آکدامار، کلیسای صلیب مقدس

ساعت دسترسی

صبح تا شب

هزینه

32,000 تومان

آشنایی با کلیسای صلیب مقدس وان

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیریابی

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

کلیسای صلیب مقدس وان در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

کلیسای صلیب مقدس، بنای زیبا متعلق به پیروان آیین ارمنی ست که درون یکی از جزایر دریاچه وان، یعنی جزیره آکدامار واقع شده است. این کلیسای باشکوه درست در نزدیکی ساحل قرار دارد و قدمتش به قرن دهم میلادی باز می گردد. این کلیسا همراه با یک قصر و صومعه در سال 921 میلادی به دستور گاگیک یکم واسپوراکان (Gagik I Artsruni)، پادشاه وقت واسپوراکان ساخته شد؛ پادشاهی واسپوراکان بین سال های ۹۰۸ تا ۱۰۲۱ میلادی همزمان با خلافت عباسیان در ایران با تمدنی ارمنی در اطراف دریاچه وان و شهر وان ترکیه حکومت می کردند.

متاسفانه امروزه بخش های اندکی از قصر و صومعه پادشاهی واسپورکان در جزیره آکدامار باقی مانده اند؛ اما کلیسای صلیب مقدس وضعیت متفاوتی دارد. دیوارهای این کلیسا کاملا سالم اند و بر روی آن حکاکی ها و نقش برجسته های چشمگیری دیده می شود که به استان های مختلفی از پیامبران اشاره دارد. در طرفی آدم و حوا و در طرفی دیگر یونس پیامبر و نهنگ حامله آن به چشم می خورد؛ همچنین داستان حضرت داوود و قوم جالوت هم در این جا نقاشی شده است، در بخشی دیگر داستان ابراهیم و ماموریتش برای ذبح اسماعیل هم توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب می کند. تمامی این تصاویر و قرارگیری کلیسا درون طبیعت تماشایی، باعث شده اند تا این مکان طرفداران خاص خود را داشته باشد. 

انتشار

26 اسفند 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

نقد و بررسی کاربران

نتیجه نقد و بررسی کاربران

تنوع و کیفیت امکانات?
حال و هوای خوش?
نظافت?

ثبت دیدگاه و امتیاز

آیا بازدید از کلیسای صلیب مقدس وان را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
برای آپلود تصویر به اینجا بکشید و رها کنید
جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

جدید ترین پرسش
پرسش و پاسخی موجود نیست

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.