حرم حضرت عباس (ع) کربلا

عراق، کربلا، حرم حضرت عباس (ع)

مدت پیشنهادی بازدید

1 تا 3 ساعت

ساعت دسترسی

امروز چهارشنبه 24 ساعته

آشنایی با حرم حضرت عباس (ع) کربلا

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیریابی

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

حرم حضرت عباس (ع) کربلا در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

حرم حضرت عباس، مکانی ست که پیکر مطهر عباس بن علی (ع)، برادر امام حسین و یار باوفای ایشان در صحرای کربلا، در آن خاکسپاری شده است. این حرم در فاصله کمی از حرم امام حسین (ع) قرار دارد و با گنبد و دو مناره طلایی رنگش، توجه هر زائر دلداده ای را به خود جلب می کند. بر اساس منابع مختلف، زمان ساخت نخستین عمارت روی قبر حضرت عباس به دوره مختار ثقفی باز می گردد اما پس از آن در دوره های مختلف تاریخ، مرقد حضرت ابوالفضل (ع) بارها بازسازی یا تخریب شده است. از مهمترین ساخت و سازها و بازسازی هایی که در تاریخ روی مرقد حضرت عباس بن علی (ع) انجام شده است می توان به ساخت مرقد در دوران آل بویه، بازسازی و تزئین آن در دوران صفویه، بازسازی و کاشی کاری در زمان قاجار و توسعه و بازسازی در دوره جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد. 

حرم فعلی حضرت عباس از 9 ورودی، چهار رواق آینه کاری شده، یک ایوان طلا، یک صحن بزرگ و چهارگوش، یک گنبد و دو گلدسته طلاکاری شده تشکیل شده است. این حرم توسط مسیری به نام بین الحرمین به حرم امام حسین (ع) متصل می شود و امکان زیارت این دو قبر بزرگوار را برای زائران ایشان فراهم می آورد. بر اساس روایت های تاریخی در جریان نبرد کربلا، حضرت عباس ماموریت پیدا کردند تا برای آوردن آب برای اهالی خیمه گاه به کنار رود فرات بروند. در همین زمان دشمن به سوی ایشان حمله ور می شوند و در نبردی نابرابر حضرت را در کنار رود فرات به شهادت می رسانند. پس از پایان نبرد، ایشان را در همان محل شهادت، به خاک می سپارند؛ به همین خاطر است که امروز حرم و قبر ایشان با حرم امام حسین فاصله دارد. 

انتشار

01 اردیبهشت 1398

به روز رسانی

27 شهریور 1398

نقد و بررسی کاربران

آیا بازدید از حرم حضرت عباس (ع) کربلا را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
تنوع و کیفیت امکانات?
حال و هوای خوش?
نظافت?
سهولت در دسترسی?

حرم حضرت عباس (ع) کربلا را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

سوالی دارید؟

از کارشناسان و کاربران کارناوال بپرسید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.