کارناوال - راهنمای سفر

میدان امام خمینی همدان

استان همدان، شهر همدان، میدان امام خمینی

مدت پیشنهادی بازدید

1 تا 2 ساعت

ساعت دسترسی

امروز جمعه 24 ساعته

ورودی

رایگان

آشنایی با میدان امام خمینی همدان

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیریابی

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

میدان امام خمینی همدان در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

در همدان شش خیابان اصلی و مهم به زیباترین میدان شهر ختم می شود، میدان امام خمینی که وقتی واردش می شویم سبک معماری اروپایی قرون 19 و 20 میلادی را در ساختمان های اطراف به طور واضح مشاهده خواهیم کرد؛ چرا که در حدود سال 1307 یک آلمانی به نام کارل فریش این میدان را طراحی کرد. از جذابیت های ساختمان های میدان می توان به آجركاری‌های ساده، نقوش برجسته، گچبری با طرح های گیاهان و حیوانات و گنبدهای فلزی در دو سر ساختمان ها اشاره کرد؛ طراحی که به صورت کلی شما را به یاد میدان حسن آباد تهران می اندازد. در طبقات پایین همین بناهای زیبا، انواع و اقسام کالاها نظیر خوراکی ها، پوشاک و ... به فروش می رود که این جا را به مرکزی برای گذران اوقات فراغت مردم نیز تبدیل کرده است. در این میدان می توانید علاوه بر لذن بردن از تلفیق سبک معماری ایرانی و اروپایی چرخی در میان مغازه های قدیمی بزنید، خرید کنید و از هوای خنک شهر لذت ببرید.

جالب است بدانید که در سال 96 بخش ماشین‌روی میدان به منظور اجرای طرح پیاده‌رو تخریب شد و در همین راستا تعداد زیادی آثار باستانی نظیر گورهای باستانی، ظروف سفالی و ... به دست آمد؛ طرحی که هنوز به طور کامل به اتمام نرسیده است.

در انتها بد نیست بدانید که میدان امام خمینی همدان یکی از میادین بزرگ و مهم کشور است که نامش در فهرست آثار ملی ایران نیز به چشم می خورد.

انتشار

05 خرداد 1398

به روز رسانی

27 آبان 1398

نقد و بررسی کاربران

نتیجه نقد و بررسی کاربران

حال و هوای خوش?
کیفیت مبلمان شهری?
دسترسی به وسایل حمل‌ونقل عمومی?

ثبت دیدگاه و امتیاز

آیا بازدید از میدان امام خمینی همدان را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
برای آپلود تصویر به اینجا بکشید و رها کنید
جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

جدید ترین پرسش
پرسش و پاسخی موجود نیست

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.