خانه موزه جیم تامپسون بانکوک

بانکوک، جاده راما 1، کوچه کاسمان 2

مدت پیشنهادی بازدید

1 تا 2 ساعت

ساعت دسترسی

امروز یکشنبه 9:00 صبح تا 18:00

شماره تماس

هزینه بالای 22 سال

200 بات تایلند(122,000تومان)

هزینه 11تا 22 سال

100 بات تایلند(61,000تومان)

هزینه زیر 10 سال

رایگان

نکات ضروری

هر روز حتا روزهای تعطیل رسمی می توانید از این خانه بازدید کنید.

آشنایی با خانه موزه جیم تامپسون بانکوک

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیریابی

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

خانه موزه جیم تامپسون بانکوک در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

یکی از گزینه های متفاوت گردش در شهر بانکوک، خانه موزه جیم تامپسون است که مجموعه ای از آثار هنری تایلندی را در خود جای داده و به تاجر و معمار آمریکایی، جیم تامپسون تعلق دارد. معماری خاص این خانه و هنر به کار رفته در ساختش، در کنار فضای سبز متفاوت آن که شما را در قلب شهر بانکوک به یاد جنگل های استوایی می اندازد، اینجا را به یکی از جاذبه های محبوب گردشگری در تایلند تبدیل کرده است.

البته تمام جذابیت های این خانه موزه در این موارد خلاصه نمی شود. مجموعه آثار هنری به نمایش گذاشته شده در خانه جیم تامپسون باعث شده تا اینجا در بین علاقه مندان به هنر و فرهنگ تایلند محبوبیت زیادی داشته باشد. این مجموعه شامل آثاری نظیر مجسمه های بودا، نقاشی های تایلندی روی چوب، پارچه و کاغذ و آثار هنری ساخته شده از ابریشم تایلندی و ... می شود. البته اشیای به نمایش درآمده در این موزه تنها به کشور تایلند تعلق ندارند و آثار هنری زیبا و منحصربه‌فردی از دیگر کشورهای آسیای شرقی مانند چین، کامبوج، لائوس و ... در آن به چشم می خورد. آثاری که ماحصل سفرهای متعدد جیم تامپسون به این کشورها برای آشنایی هر چه بیشتر او با فرهنگ و هنر آنها بوده است. موضوعی که ما را به سرنوشت جالب و تا اندازه ای مرموز سازنده خانه می رساند. 

جیم تامپسون شهروندی آمریکایی بود که در زمان جنگ جهانی دوم به مدت کوتاهی در کشور تایلند در خدمت سرویس ویژه آمریکا کار می کرد و از همان زمان شیفته هنر و فرهنگ تایلند شد. او به ویژه به آثار هنری ساخته شده از ابریشم تایلندی علاقه ویژه ای نشان داد و پس از جنگ جهانی دوم شرکت ابریشم تایلندی خود را در بانکوک تاسیس کرد. جیم تامپسون تا سالها به جمع آوری آثار هنری تایلند و دیگر کشورهای آسیای شرقی پرداخت و مجموعه ای متنوع و بی نظیر از این آثار را گرد هم آورد. اما در سال 1967 در حین سفرش به مالزی، زمانی که برای یک پیاده روی عصرانه به بیرون رفته بود، برای همیشه ناپدید شد و هرگز بعد از آن خبری از او به دست نیامد. مدتی پس از ناپدیدشدن او، تصمیم بر این شد تا خانه اش به موزه تغییر کاربری دهد و مجموعه آثاری که در سالیان دراز با زحمت و علاقه فراوان جمع آوری کرده بود، در معرض دید عموم قرار بگیرد. 

نکته مهم

شما با پرداخت 200 بات می توانید از تورهای ویژه بازدید از خانه جیم تامپسون استفاده کنید. 

نکات ضروری: هر روز حتا روزهای تعطیل رسمی می توانید از این خانه بازدید کنید.

انتشار

08 آبان 1398

به روز رسانی

08 آبان 1398

نقد و بررسی کاربران

آیا بازدید از خانه موزه جیم تامپسون بانکوک را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
ارزش هزینه به لذت?
کیفیت عملکرد راهنما?
سهولت در دسترسی?
دسترسی به وسایل حمل‌ونقل عمومی?
امکانات ویژه بازدید از موزه?

خانه موزه جیم تامپسون بانکوک را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

سوالی دارید؟

از کارشناسان و کاربران کارناوال بپرسید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.