کارناوال - راهنمای سفر

کیدزانیا دبی

دبی، دبی مال، طبقه دوم

4

از 5 امتیاز

میانگین نظرات 3 کاربر

گالری تصاویر

مدت پیشنهادی بازدید

4 تا 8 ساعت

ساعت دسترسی

امروز شنبه 12:00 ظهر تا 22:00

شماره تماس

هزینه کودکان 4 تا 16 سال:

195 درهم امارات(1,915,000تومان)

هزینه کودکان 2 تا 3 سال:

110 درهم امارات(1,080,000تومان)

هزینه بزرگسالان:

80 درهم امارات(786,000تومان)

همه چیز درباره کیدزانیا دبی

چرا بازدید کنیم؟

نقد و بررسی کارناوال

کجاست؟

نقشه و مسیر

آقام چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

نقد و بررسی کارناوال

زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

14 آذر 1397

به روز رسانی

14 تیر 1399

معرفی /

کیدزانیا دبی | شهربازی محبوب بچه ها در دبی مال

کیدزانیا دبی مال یکی از بهترین دیدنی های دبی است که مخصوص کودکان ساخته شده است و لحظات متفاوتی را برای آن ها رقم می زند. شاید پیش از هر چیزی از خود بپرسید که کیدزانیای دبی کجاست؟ یکی از نکات مثبت ماجرا همین است که دسترسی به این مجموعه تفریحی بسیار ساده است؛ چرا که در دبی مال قرار دارد. بنابراین تنها کافیست خود را به مرکز شهر دبی و شهربازی کیدزانیا دبی مال برسانید و با یک تیر دو نشان بزنید. همراه کارناوال باشید و با مجموعه کیدزانیای دبی آشنا شوید. 

چرا کیدزانیای دبی مال؟


 • یکی از بهترین سرگرمی ها برای کودکان در دبی است.
 • در کیدزانیا کودکان‌تان می توانند شغل موردعلاقه خود را انتخاب کنند و پول دربیاروند! 
 • کیدزانیای دبی یکی از بهترین مجموعه های تفریحی این شهر است. 
 • یکی از متفاوت شهربازی هاست که کودک تان تا به حال دیده است.
 • کودکان در حین تفریح، چیزهای بسیاری یاد می گیرند که از آن جمله می توان به حساب و کتاب اقتصادی، کارگروهی و همدلی اشاره کرد. 
Photo by : Unknown

معرفی کیدزانیا دبی | Kidzania Dubai Mall

کیدزانیای دبی یکی از متفاوت ترین شهربازی های این شهر مجلل و مدرن است که درست در مرکز خرید دبی مال قرار دارد. در کیدزانیا همه چیز همانند یک شهر واقعی است، با این تفاوت که در آن خبری از آدم بزرگ ها نیست و این خود بچه ها هستند که مسئولیت رسیدگی به امور را به دست می گیرند، پلیس می شوند، لباس آتش نشان به تن می کنند، در بیمارستان جراحی کرده و در فروشگاه در نقش صندوق‌دار ظاهر می شوند. شهر جذاب کیدزانیا هیچ چیزی از دنیای واقعی بزرگترها کم ندارد، آن قدر که بچه ها می توانند دانشگاه بروند، و از میان 70 شغل، شغل مورد علاقه خود را انتخاب کنند، لباس مخصوصش را به تن کنند و در ازای خدماتی که ارائه می دهند حقوق بگیرند. جذابیت ماجرا هنوز هم ادامه دارد چرا که حالا می توانند دست‌شان توی جیب خودشان باشد و با این پول هرکاری دل شان می خواهد بکنند. از خرید از فروشگاه و رستوران بگیرید تا سپرده گذاری در بانک کیدزانیا. جالب تر آن که اگر پول شان تمام شد، کافیست تا یک شغل دیگر پیدا کنند.

با این اوصاف به راحتی می توان دریافت که کیدزانیا به کلی با هر شهربازی و پارک موضوعی دیگری که تا به حال دیده اید تفاوت دارد و در عین جذابیت، می تواند برای بچه های شما بسیار آموزنده و مفید باشد. بچه ها در مجموعه جذاب کیدزانیا روش های مدیریت پول را می آموزند، در کنار دیگر بچه های همسن و سال خود تفریح می کنند، کار گروهی را می آموزند و در نهایت یاد می گیرند که چگونه با همدلی، رابطه ای دوجانبه و سودمند را آغاز کنند. 

کیدزانیای دبی یکی از 24 شعبه مجموعه های زنجیره ای کیدزانیا در دنیاست که در طبقه دوم دبی مال قرار دارد. این مجموعه که وسعتی حدود 7500 متر مربع را به خودش اختصاص داده است، در سال 2010 میلادی افتتاح شده و در حال حاضر یکی از محبوب ترین مجموعه های تفریحی شهر دبی محسوب می شود. در این مجموعه بیش از 60 بازی نقش محور وجود دارد که مخصوص کودکان و نوجوانان 4 تا 16 سال است. اگر فرزند شما قدی بالای 120 سانتی متر دارد، می تواند به تنهایی به کشف و جستجو در کیدزانیای دبی برود؛ اما در غیر این صورت لازم است بزرگسالی کودک را همراهی کند. 

کیدزوز: پول کیدزانیایی برای بچه ها

یکی از چیزهایی که به جذابیت کیدزانیا می افزاید، وجود چرخه پول است. یعنی بچه ها در ازای کارهایی که انجام می دهند، حقوق دریافت می کنند. البته پول کیدزانیا هم شکل و شمایل خاص خودش را دارد و با پول کاغذی دنیای بیرون متفاوت است. هر کودک و نوجوان پس از تهیه بلیت و ورود به کیدزانیا، 50 کیدزوز (kidZos) دریافت می کند. کیدزوزها، همان پول مخصوص کیدزانیا هستند که به بچه ها قدرت خرید و انتخاب می دهد! قسمت جالب ترِ این قضیه آن است که در کیدزانیا حتا یک بانک مرکزی وجود دارد که بچه ها با مراجعه به آن، می توانند با باز کردن حساب، پول های خود را در آن جا پس انداز کنند. همچنین کارت اعتباری دارند و در باقی روز و در هنگام ضرورت، می توانند از خودپردازها، کیدزوزهای خود را بگیرند.

Photo by : Unknown

نحوه بازی در کیدزانیا

برای تفریح در کیدزانیا، از مراحل زیر عبور می کنید:

 • 1- بچه ها در بدو ورود به فرودگاه بین المللی کیدزانیا هدایت می شوند، فرآیند چک‌این را انجام می دهند و پس از عبور از دستگاه های ایکس‌ری، چکی به ارزش 50 کیدزوز دریافت می کنند.
 • 2- لازم است بچه ها با چک 50 کیدزوزی خود به بانک کیدزانیا بروند تا آن را نقد کنند و یا با باز کردن حساب، کارت اعتباری بگیرند.
 • 3- سپس این بچه ها هستند که تصمیم می گیرند پول را خرج کنند، آن را نگه دارند و یا کدام شغل را انتخاب کنند. در هر صورت پس از تمام شدن پول، کافیست شغلی برای خود پیدا کنند. 

جالب است بدانید پس از مدتی، کیدزوزهای باقی مانده در بانک با ارزش افزوده محاسبه می شوند. 

Photo by : Unknown

در ادامه کیدزانیا را تنها در عرض 30 ثانیه ببینید:

شغل های مختلف در کیدزانیا

کیدزانیای دبی مال در مجموع 12 بخش مختلف دارد که در هر بخش شغل های جذابی را به کودکان پیشنهاد می دهد. در ادامه با این بخش ها و شغل های مختلف آن ها آشنا می شویم:

1) بخش فرهنگی

بخش فرهنگی کیدزانیا با طیفی از شغل های هنری، کودکان را به اشتغال در می آورد! بچه ها می توانند دقایقی را به عنوان یک طراح جوان در مغازه جواهرفروشی مشغول به کار شوند، قلم خوشنویسی به دست بگیرند و خطاطی کنند و یا در بخش «آرشیو ملی کیدزانیا» استخدام شوند و درباره اهمیت نگهداری از نسخ خطی چیزهایی یاد بگیرند. همچنین با شغل های سنتی منطقه مانند صید صدف و کوزه گری آشنا می شوند و یاد می گیرند چطور در صدف های واقعی به دنبال مروارید باشند. 

در مجموع بخش فرهنگی به بچه ها کمک می کند تا مسئولیت پذیری، شکیبایی و کوشش را فرابگیرند.

2) بخش آموزشی، دانشگاه و آکادمی هنر

وقتی از جذابیت و شبیه سازی کیدزانیا با دنیای واقعی حرف می زنیم، بی‌راه نگفته ایم. یکی از دیگر نکات جالب کیدزانیا آن است که بچه ها می توانند وارد دانشگاه و یا آکادمی هنر شوند. 

دانشگاه کیدزانیا به تمام بچه ها این فرصت را می دهد تا فضای دانشگاه را تنها در عرض چند دقیقه تجربه و با توجه به علاقه، در یکی از رشته های موردعلاقه شان، تحصیلات عالیه را سپری کنند. 

داستان آکادمی هنر اما قدری متفاوت است به این ترتیب که بچه ها با ورود به این موسسه می توانند در برنامه استعدادیابی شرکت کنند و یا در یک اجرای خیابانی سهیم باشند.

3) بخش سرگرمی

اگر بچه ها به تئاتر شهر کیدزانیا بروند می توانند در نمایش های مختلف تئاتر حضور پیدا کنند و آن ها سهمی از این شادی داشته باشند؛ اما اگر از طرفداران جیمز باند هستند توصیه می کنیم به سمت موسسه آموزش کارآگاه خصوصی VR راهنمایی‌شان کنید.

Photo by : Unknown

4) بخش غذا و نوشیدنی

کیدزانیا نیز مانند دنیای بیرون چندین رستوران و کافه و بوفه غذا دارد؛ اما فرقش آن است که این بار بچه ها می توانند همگام با آشپزها در طبخ و آماده سازی غذا شریک باشند. مک دونالد کیدزانیا هم این فرصت را به بچه ها می دهد تا در پیتزا اکسپرس، پیتزای خودشان را بپزند.

همچنین غرفه های ذرت بوداده، هات داگ و سیب زمینی سرخ کرده در چیپ استیکس، انواع شِیک ها در بابل بار، کوه آبنبات در سوئیت لند و انواع بستنی یخی در لندن دایری (London Dairy) منتظر بچه هاست. 

5) بخش سلامت و درمان

بیمارستان جلیله می تواند رویای دکتر و جراح شدن بچه ها را برآورده کند. بچه های کنجکاو امکان شرکت در کلاس های آناتومی، جراحی و مراقبت از بیمار را دارند و همچنین می توانند به بخش شیرخوارگاه بروند و درباره مراقبت از نوزادان اطلاعات قابل توجهی به دست آورند. 

از طرفی بچه ها می توانند سری به کلینیک دندان پزشکی بزنند و آموزش هایی درباره مسواک زدن، نخ دندان کشیدن و معاینه دهان و دندان ببینند. البته در این کلینیک به بچه ها یاد می دهند تا چطور همانند یک دندان پزشک دندان های بیمار را بررسی کنند. 

Photo by : Unknown

6) بخش صنعت

ایستگاه شیرینی تیفانی، شکلات سازی کیندر، کارخانه شیر لاکنور و کارخانه بطری سازی آکوافینا از جمله صنایعی هستند که از کارمندان جوان کیدزانیا پذیرایی می کنند. هر یک از این کارخانه های کوچک به بچه ها اجازه می دهند تا در کنار تجربه کارگروهی، اطلاعات مفیدی درباره هر یک کسب کنند. 

7) بخش رسانه

شبکه رادیویی ستاره و شبکه تلویزیونی سونی فرصت خوبی به بچه های با استعداد در زمینه اجرا و هماهنگی می دهد تا برنامه های کیدزانیا را تولید کنند. در این دو استودیو بچه ها ضمن کار کردن در کنار یکدیگر، برنامه ها و گزارش هایی تهیه می کنند که در رادیو و تلویزیون کیدزانیا پخش می شود. 

8) بخش ساخت و ساز

بچه ها در این قسمت به عنوان مهندس ساختمان مشغول می شوند و در ساخت خانه های کیدزانیا کمک می کنند. 

9) بخش خرده فروشی

سوپرمارکت و فروشگاه کیدزانیا شغل فروشندگی را به بچه ها پیشنهاد می دهد. کودکان و نوجوانان می توانند در این بخش ها کار کنند و با حقوق مشتری و ضبط و ربط پول دریافتی آشنا شوند. حتا اگر بچه ها به نقش فروشندگی علاقه ای ندارند، می توانند در این فروشگاه ها بچرخند و با استفاده از کیدزوزهای خود، خرید کنند! 

10) خدمات عمومی

قسمت خدمات عمومی شهر، قلب تپنده کیدزانیاست! جایی که بچه ها در لباس آتش نشان یا پلیس به آسایش ساکنان کیدزانیا کمک می کنند. البته در این بخش همچنین می توانند در هتل مشغول به کار شوند و مواردی درباره هتلداری و خدمات مربوط به آن یاد بگیرند. 

11) بخش ورزش

اگر بچه ها سری به اتاق بازی بزنند می توانند شبیه بزرگترها، با میزهای بیلیارد و فوتبال دستی تفریح کنند. همچنین در این بخش می توانند همزمان با تفریح، دوستان جدیدی بیابند. 

Photo by : Unknown

12) بخش حمل و نقل

بخش حمل و نقل کیدزانیا یکی از دیگر بخش های هیجان انگیز این مجموعه است. بچه ها می توانند وارد فرودگاه شوند و خلبانی بیاموزند و یا می توانند به سراغ مسولان حمل و نقل شهری بروند، اتوبوس های شهری را ببینند، پشت فرمان آن ها بنشینند، رانندگی یاد بگیرند و دست آخر با ماشین های خود درون خیابان های کیدزانیا رانندگی کنند. 

Photo by : Unknown

امکانات کیدزانیا 

در مجموعه وسیع کیدزانیا امکانات مختلفی وجود دارد که برخی از آن ها عبارت است از:

 • اتاق کودک در کیدزانیا | Nursery: اگر به هر دلیلی امکان نگهداری از کودکان زیر 2 سال خود را ندارید، می توانید آن ها را در اتاق کودک کیدزانیا بگذارید. مربیان حرفه ای این اتاق، از بچه ها مواظبت می کنند، سر آن ها را با بازی های خلاقانه گرم می کنند و ترتیبی می دهند تا مدتی که شما مشغول کار خود هستید، به کودک‌تان خوش بگذرد. 
 • پاسپورت کیدزانیایی: خرید این پاسپورت برای بچه ها باعث می شود تا بتوانند به طور خاص از امکانات کیدزانیا استفاده کنند. 
 • اتاق استراحت
 • کافه
 • فروشگاه
Photo by : Unknown

جشن تولد در کیدزانیا

اگر به دنبال لوکیشنی متفاوت و دوست داشتنی برای تولد فرزند دلبندتان هستید، به کیدزانیا فکر کنید! 

کیدزانیا ابتدا کودک شما و دوستانش را در جشن تولدی دوست داشتنی و در اتاقی خصوصی غافلگیر می کند و سپس این اجازه را به بچه ها می دهد تا در هر بخشی از کیدزانیا که دوست داشتند، تفریح کنند. در این جشن هر آن چه که نیاز داشته باشید در اختیار شما گذاشته می شود و در صورتی که تمایل داشتید، گزینه های بیشتری به آن اضافه می شود. خوب است بدانید به ازای دو کودک، ورود 1 بزرگسال رایگان است. 

خدمات: با خرید بسته جشن تولد از خدمات زیر بهره مند می شوید:

 • کارت دعوت
 • ورود رایگان فرد متولد
 • ورود مهمانان به جشن تولد 
 • حضور در اتاق خصوصی تزئین شده جشن تولد به مدت 1 ساعت
 • جشن تولد و پخش موسیقی
 • 100 کیدزوز
 • صرف غذا
 • شرکت در یک رویداد خصوصی
 • عکس جادویی یادگاری
 • نشان جشن تولد

رزرو: برای رزرو و هماهنگی از این آدرس ایمیل و شماره تماس: 0564092193 استفاده کنید. 

Photo by : Unknown

هزینه ها در کیدزانیا

بلیت های ورودی کیدزانیا بسته به سن بازدیدکنندگان متفاوت هستند. از آن جا که بازدیدکنندگان اصلی کیدزانیا گروه های سنی بین 4 تا 16 سال محسوب می شوند، دو نوع بلیت برای این گروه وجود دارد. خوب است بدانید با خرید آنلاین بلیت ها، تخفیفی شامل حال شما می شود. برای خرید اینترنتی از این لینک استفاده کنید. در ادامه هزینه انواع بلیت ها برای رده های سنی مختلف و هزینه سایر خدمات را ذکر کرده ایم. 

1- بلیت های ویژه: 

 • مخصوص 4 تا 16 سال 
 • برای تمام فعالیت های شهر
 • 1 کوپن 20 درهمی غذا و نوشیدنی
 • 1 کوپن 20 درهمی خرید از فروشگاه
 • امکان شرکت در تمام فعالیت های فصلی کیدزانیا
 • هزینه خرید حضوری: 260 درهم امارات (2,554,000 تومان)
 • هزینه خرید آنلاین: 234 درهم امارات (2,299,000 تومان)  

2- بلیت اقتصادی:

 • مخصوص 4 تا 16 سال 
 • شامل 50 کیدزوز
 • هزینه خرید حضوری: 195 درهم امارات (1,915,000 تومان)  
 • هزینه خرید آنلاین: 175.5 درهم امارات (1,724,000 تومان)  

3- بلیت کودکان نوپا: 

 • مخصوص کودکان 2 تا 3 سال
 • شامل 50 کیدزوز
 • هزینه خرید حضوری: 110 درهم امارات (1,080,000 تومان)
 • هزینه خرید آنلاین: 99 درهم امارات (972,000 تومان)  

4- بلیت بزرگسالان:

 • برای افراد 17 سال به بالا
 • هزینه خرید حضوری: 80 درهم امارات (786,000 تومان)
 • هزینه خرید آنلاین: 72 درهم امارات (707,000 تومان)  

5- بلیت کودکان زیر 2 سال: رایگان

در کنار انواع بلیت ها، کارت های یک ساله ای وجود دارد که اگر ساکن دبی هستید و یا زیاد به شهر دبی رفت و آمد دارید؛ گزینه های خوبی برای شما هستند. 

6- کارت سالانه:

 • هزینه: 950 درهم امارات (9,333,000 تومان)
 • مخصوص 4 تا 16 سال 
 • دسترسی سالانه به کیدزانیا در تمام روزهای هفته
 • 150 کیدزوز و 12 بلیت عبور سریع از گیت
 • %15 تخفیف برای بلیت پیست اسکیت دبی مال (فقط بلیت های روزانه)
 • %15 تخفیف برای خرید
 • %20 تخفیف برای تولد
 • پاسپورت کیدزانیایی رایگان
 • دسترسی به رویدادهای خاص

7- بخش اتاق کودک | Fun First Nursery: این اتاق برای کودکان زیر 2 سال مناسب است که البته هزینه استفاده از آن ساعتی محاسبه و پرداخت می شود:

 • 1 ساعت: 75 درهم امارات (736,000 تومان)
 • 3 ساعت: 175 درهم امارات (1,719,000 تومان)
 • هر نیم ساعت اضافه: 40 درهم امارات (393,000 تومان)

برای اتاق کودک عضویت های 1 ماه و 3 ماهه وجود دارد که می توانید در هنگام مراجعه حضوری از شرایط آن ها سوال کنید. 

Photo by : Unknown

مسیر و دسترسی کیدزانیای دبی

کیدزانیای دبی در طبقه دوم مرکز خرید معروف دبی مال قرار دارد؛ بنابراین کافیست خودتان را به دبی مال برسانید. برای دسترسی به دبی مال، راه های مختلفی مانند مترو، اتوبوس، تاکسی آنلاین و سرویس های رایگان دبی مال وجود دارد. این راه ها عبارت اند از:

مترو: نزدیک ترین ایستگاه مترو به دبی مال در کنار برج خلیفه قرار دارد. در این ایستگاه پیاده شوید و با یک پیاده روی 17 دقیقه ای خود را به کیدزانیا برسانید.

اتوبوس: دو خط اتوبوس 27 و 29 دسترسی شما را به دبی مال ممکن می کنند. خط 27 از ایستگاه بازار طلافروشی دبی حرکت می کند و نخستین ایستگاه خط 29 نیز ایستگاه غبیبه (Ghubaiba) است. این اتوبوس ها هر 15 دقیقه یک بار حرکت کرده و در قسمت در ورودی دبی مال توقف می کنند. 

تاکسی آنلاین: تاکسی های آنلاین معروف اوبر (Uber) و کریم (Careem) در شهر دبی فعالیت دارند. برای استفاده از خدمات خوب این دو شرکت کافیست برنامه آن ها را روی گوشی هوشمند خود نصب کنید و با مشخص کردن مبدا و مقصد، به سلیقه خود تاکسی بگیرید. 

سرویس های رایگان دبی مال: همچنین برای دسترسی به دبی مال می توانید از سرویس های رایگان مرکز خرید دبی مال استفاده کنید. سرویس های دبی مال از 10 هتل معروف دبی به سوی این مجموعه حرکت می کنند که این هتل ها عبارت اند از: هتل سوفی‌تل (Sofitel)، هتل ریکسوس (Rixos)، هتل د وستین (The Westin)، هتل له مریدیان مینا سیاحی (Le Meridian Mina Seyahi)، هتل هابتور گرند (Habtoor Grand)، هتل له رویال مریدیان (Le Royal Meridian)، هتل د ریتز کارلتون (The Ritz Carlton)، هتل موون‌پیک (Movenpick)، هتل ریکسوس پریمیر (Rixos Premier) و هتل هیلتون (Hilton)

ساعت بازدید: 

همه روزه از ساعت 12:00 الی 22:00

آدرس: امارات متحده عربی، دبی، دبی مال، طبقه دوم

Address: Level 2, The Dubai Mall - Dubai - United Arab Emirates

برای آشنایی بیشتر با وسایل حمل و نقل دبی و هزینه های هر یک، خواندن مطلب مرتبط را از دست ندهید.

Photo by : Unknown

دیدنی های اطراف کیدزانیا

 • مرکز خرید دبی مال | The Dubai Mall
 • آکواریوم دبی | Dubai Aquarium & Underwater Zoo
 • آبنمای دبی | Dubai Fountains: در فاصله 1.6 کیلومتری
 • برج خلیفه | Burj Khalifa: در فاصله 1.6 کیلومتری
 • اپرای دبی | Dubai Opera: در فاصله 1.8 کیلومتری

برای آشنایی با این جاذبه ها و دیگر جاذبه های دبی، خواندن مطالب مرتبط را از دست ندهید. 

آکواریوم دبی
دبی مال
Riyas V Abdul Lathief 

در این جا می توانید ویدیویی از کیدزانیا و حال و هوای درونش را تماشا کنید:

دانستنی هایی از کیدزانیا

در رابطه با کیدزانیا بدانید:

1- گرچه کیدزانیا مکانی برای بچه هاست و قرار است بچه ها نقش اصل را ایفا کنند؛ اما با این حال این مجموعه نیز کارمندان به خصوص خود را دارد که بچه ها را راهنمایی می کنند. در هر بخش، کارکنان کاربلد کیدزانیا را می بینید که می توانند به کودک‌تان کمک کنند. بنابراین با خیال راحت کنار بروید، استراحت کنید و بگذارید بچه ها خودشان این شهر کوچک را کشف کنند. 

2- کیدزانیا یکی از بهترین مجموعه های بازی و سرگرمی کودکان است که در نقاط مختلف دنیا و در 24 شهر، شعبه دارد. از دیگر شهرهای میزبان کیدزانیا می توان به کوالالامپور (مالزی)، سانتیاگو (شیلی)، قاهره (مصر)، جاکارتا (اندونزی)، لیسبون (پرتغال)، توکیو و کوشین (ژاپن) و ....اشاره کرد. 

3- کیدزانیا جوایز و افتخارات بسیاری را به خودش اختصاص داده است که از آن جمله می توان به بهترین پارک موضوعی جدید، بهترین مجموعه سرگرمی خانواده و جایزه بهترین مفهوم اشاره کرد. این جوایز به خوبی گواه آن هستند که کیدزانیا، مجموعه ای خلاقانه و جدید است که بچه ها را به شکل متفاوتی درگیر می کند و آموزش می دهد. 

4- از جمله حامیان و شریکان مالی کیدزانیای دبی مال می توان به سونی، مک دونالد، کوکاکولا، شورلت، کیندر، ساعت سوئیسی فلیک فلک و ... اشاره کرد. 

5- کیدزانیای دبی در سال 2010 به دست نوه حاکم دبی، فاطمه بنت منصور بن زاید آل نهیان افتتاح شد.

6- در سال 2005 شروع ساخت پروژه کیدزانیای دبی با بودجه ای 20 میلیون دلاری اعلام شد. 

توصیه های کارناوال

توجه به این نکات و توصیه ها کمک می کند تا بازدید بهتری از کیدزانیا داشته باشید:

1- کیدزانیا مکانی برای تفریح و خوشگذرانی است، پس لباس و کفش راحتی را برای کودکان تان انتخاب کنید. 

2- قبل از خرید بلیت و انتخاب زمان بازدید، تقویم کیدزانیا را کنترل کنید و مطمئن شوید روز انتخابی‌تان تعطیل رسمی نیست. چرا که تعطیلات رسمی، بیش از سایر اوقات شلوغ هستند.

3- با خرید آنلاین بلیت هم در هزینه و هم در وقت صرفه جویی می کنید.

4- اگر امکان خرید بلیت اینترنتی ندارید، اول وقت در کیدزانیا حاضر شوید تا کمتر در صف بمانید.

5- پیشنهاد می کنیم به مرکز اطلاعات کیدزانیا بروید و نقشه مجموعه را دریافت کنید. پس از این به راحتی می توانید محل هر یک از شغل های محبوب و موردنظر کودک تان را بیابید و او را راهنمایی کنید. همچنین چون شغل های پرطرفدار صف های طولانی تری دارند، کودک شما زودتر به شغل مورد نظرش می رسد.

6- همان طور که در بخش های مختلف اشاره شد، هنگام ناهار برای بچه ها دو گزینه مختلف وجود دارد: یا می توانند خودشان غذای خوشان را درست کنند و یا همراه شما به رستوران مجموعه بیایند و غذا را حاضر و آماده میل کنند. 

7- فراموش نکنید که  قرار است بچه ها در کیدزانیا برای چند ساعتی مسئولیت زندگی خود را به گردن بگیرند. پس فقط همراه آن ها باشید و با دخالت در کارهایشان و دستورات پی در پی کلافه‌شان نکنید. از طرفی هم کاملا آن ها را فراموش نکنید، اگر فکر می کنید دانستن نکته ای کارشان را راه می اندازد از راهنمایی مهربانانه دریغ نکنید؛ اما باز هم دست شان را باز بگذارید تا تجربه کنند و اگر لازم است شکست بخورند. فراموش نکنید شکست هم بخشی از بازی و یادگیری است!

Photo by : Unknown

سخن آخر

با هم به کیدزانیای دبی در مرکز خرید معروف دبی مال رفتیم و دیدیم در این مجموعه جذاب و متفاوت چه خبر است. به تک تک بخش هایش سر زدیم و امکاناتاش را بررسی کردیم. دست آخر هم هزینه های ورود و نحوه دسترسی به کیدزانیا را دیدیم. 

نظر شما درباره کیدزانیای دبی چه بود؟

تا به حال به یکی از شعب کیدزانیا در دنیا رفته اید؟

نظرات و خاطرات خود را با ما در میان بگذارید و بگویید این بار به سراغ معرفی کدام یک از دیدنی های شهر دبی برویم. اگر هم دوست دارید عکس ها و سفرنامه های‌تان در کارناوال منتشر شود، بر روی نوار سبز رنگ زیر کلیک کنید.

کــــــــارناوالی شــــــــــو

 

نتیجه نقد و بررسی کارناوال

4.6

بررسی شده توسط زينب شيرازی

ارزش هزینه به لذت(خوب) 4
تنوع و کیفیت امکانات(عالی) 4.5
دسترسی به وسایل حمل‌و‌نقل عمومی(عالی) 5
تفریحات و خوشگذرانی(عالی) 5

نقاط قوت

 • از بهترین های دبی
 • مناسب برای کودکان
 • یک مجموعه تفریحی آموزشی متفاوت
 • دسترسی آسان

نقاط ضعف

 • دریافت ورودی از بزرگسالان و فاقد امکانات و سرگرمی مخصوص بزرگسالان

نقد و بررسی کاربران

میانگین امتیاز کاربران

از مجموع 3 رای

4.0

دوستان

1

خانواده

2

زوج

1

آیا بازدید از کیدزانیا دبی را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
کیفیت عملکرد راهنما(خوب) 4
ارزش هزینه به لذت(خوب) 4.3
دسترسی به وسایل حمل‌ونقل عمومی(خوب) 3.8
نحوه برخورد کارکنان(خوب) 3.8

کیدزانیا دبی را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

سوالی دارید؟

از کارشناسان و کاربران کارناوال بپرسید

جدیدترین نقد
سيامك برقعى

4.4

پيرمو بردم اين اينجا زمانى كه دلى مال رفته بوديم ،خيلى بش خوش گذشت

سفر با همسر, خانواده
تجربه سفر سيامك برقعى به کیدزانیا دبی

انتشار: 16 اسفند 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟
بهنام بشری

یک فرصت عالی. هزینه بالایی داره ولی کارکنان و فعالت هایی بسیار خوبی داره.درس هایی که برای زندگی داده می شه هم بسیار خوبه. می خواهین که خودتون گاری را برونید؟ خب، می تونید از افسر تقاضای گواهینامه کنید.می خواهید که گواهینامه بگیرید؟ خب، می تونید با کار کردن هزینه ی اون رو پرداخت کنید(کار هایی جالب زیادی هستند که می توانید امتحان کنید؛ از خلبان گرفته تا دکتر، اتش نشان، کارگر کارخانه ی تولید شیر و خیلی کار های دیگه)

4.6

"

سفر با خانواده
تجربه سفر بهنام بشری به کیدزانیا دبی

انتشار: 21 بهمن 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟
سید معین

3

ایده ی خوبیه اما هیچگونه کنترلی بر تعداد بچه ها در ساعات شلوغی وجود ندارده. بچه ها به جای بازی کردن و سرگرم شدن، بیشتر وقت خودشون رو صرف منتظر موندن تو صف ها می کنند. خیلی جالب نبود، در صورتی که می تونست تجربه ی خوبی باشه. ما به جای اینکه بعد از کیدزانیا خسته باشیم، ناراحت بودیم

سفر با دوستان
تجربه سفر سید معین به کیدزانیا دبی

انتشار: 21 بهمن 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

panah
پرسش:

سلام ميشه بپرسم كدوم منطقه دبى كيدزنيا قرار گرفته كه بتونم هتل نزديكشو رزرو كنيم ?

زينب شيرازی
در پاسخ به panah :

بله دوست عزیز، همون طور که گفتیم تو مرکز شهره و توی مرکز خرید دبی مال قرار داره. 

انتشار: 17 اسفند 1398

انتشار: 12 اسفند 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟
maryam ahmadi
پرسش:

سلام. وقت بخیر. میخواستم بدونم برای اینکه داخل دبی اینترنت پرسرعت و مقرون به صرفه داشته باشیم، بهترین راه حل چیه؟ از سیمکارت های ایران استفاده کنیم؟ (ایرانسل یا همراه اول؟) یا توی خود دبی سیمکارت بخریم؟

زينب شيرازی
در پاسخ به maryam ahmadi:

دوست عزیز این موضوع کاملا به میزان مصرف شما برمیگرده. درسته هزینه رومینگ بسیار بالاست، اما باید بدونین خرید سیمکارت های توریستی هم خیلی گرون اند. بنابراین این شمایید که باید بر حسب میزان مصرف، انتخاب کنین کدوم گزینه براتون به صرفه تره. برای اطلاعات دقیق تر از هزینه خرید سیمکارت و یا هزینه رومینگ سیمکارت های ایرانی داخل دبی، خوندن این مقاله رو از دست ندین: هزینه های سفر به دبی

انتشار: 01 اسفند 1398

انتشار: 28 بهمن 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟
اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست