کارناوال - راهنمای سفر

باغ گیاه شناسی ملی کریستن بوش

معرفی کوتاه

مشخصات کلی

نقشه و مسیریابی

کاربران

نگاه سریع

هزینه:
بزرگسالان 65 راند آفریقای جنوبی(57,000تومان)بین 6 تا 18 سال 10 راند آفریقای جنوبی(8,000تومان)
ساعت دسترسی:
امروز یکشنبه 8:00 صبح تا 18:00
مدت زمان پیشنهادی:
2 تا 3 ساعت
آدرس:
آفریقای جنوبی، کیپ تاون، منطقه نیولندز، جاده دکتر رودز، باغ گیاه شناسی ملی کریستن بوش

در صف نقد و بررسی کارناوال

نقد و بررسی کاربران

باغ گیاه شناسی کریستین بوش یکی از مشهورترین و جذاب ترین باغ های موجود در کیپ تاون است. این باغ 36 هکتار مساحت دارد و بخشی از املاک حفاظت شده 528 هکتاری کیپ تاون به حساب می آید. با رفتن به این پارک می توانید از تماشای کوه ها، جنگل ها و پرندگان لذت ببرید.

هوای پاکیزه، حیوانات زیبا و گیاهان منحصر به فردی که در این باغ به چشم می خورند، سبب شده اند تا گردشگران کیپ تاون علاقه زیادی به بازدید از آن نشان دهند. از جمله مهم ترین گیاهانی که در کریستین بوش وجود دارند می توان به پروتیا (Protea)، لوکوسپرمم (Leucospermum)، اِنسفلاتوس (Encephalartos) و... اشاره کرد. به طور کلی 7000 گونه گیاه در این باغ گیاه شناسی وجود دارند.

این باغ در سال 1913 میلادی آغاز به کار کرد تا گیاهان بومی آفریقا را به جهانیان معرفی کند؛ بنابراین تمام گیاهانی که در اینجا می بینید بومی آفریقای جنوبی هستند. کریستین بوش جزوی از منطقه کیپ فلورستیک (Cape Floristic) است؛ منطقه ای که در آفریقا همتایی ندارد. در سال 2004 میلادی سراسر کیپ فلورستیک در فهرست جهانی یونسکو ثبت شد و حالا تحت نظارت این سازمان قرار دارد. همچنین بد نیست بدانید که باغ کریستین بوش اولین باغ گیاه شناسی دنیاست که در فهرست میراث طبیعی جهان به ثبت رسید.

کریستین بوش با نام فاینبوس (fynbos) نیز شناخته می شود بنابراین اگر قصد بازدید از آن را دارید بهتر است این نام را هم به خاطر داشته باشید. در آخر بدانید که ورود به این باغ زیبا برای کودکان زیر 6 سال رایگان است.

انتشار

24 بهمن 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

نقد و بررسی کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.