کارناوال - راهنمای سفر

باغ پرندگان کوالالامپور

مالزی، کوالالامپور، باغ های گیاهشناسی پردانا، باغ پرندگان کوالالامپور

4.7

از 5 امتیاز

میانگین نظرات 7 کاربر

گالری تصاویر

مدت پیشنهادی بازدید

2 تا 4 ساعت

ساعت دسترسی

امروز یکشنبه 9:00 صبح تا 18:00

شماره تماس

هزینه ورود بزرگسالان:

63 رینگیت مالزی(592,070تومان)

هزینه ورود کودکان:

42 رینگیت مالزی(394,714تومان)

همه چیز درباره باغ پرندگان کوالالامپور

چرا بازدید کنیم؟

نقد و بررسی کارناوال

کجاست؟

نقشه و مسیر

آقام چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

نقد و بررسی کارناوال

زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

15 خرداد 1397

به روز رسانی

02 آذر 1398

معرفی /

باغ پرندگان کوالالامپور | بهشتی از پرهای رنگین کمانی

کوالالامپور پایتخت وسیع، سرسبز و جذاب کشور مالزی است که به سبب آسمان خراش های بلند و مدرن و البته برج های دوقلوی پتروناس بسیار شهرت دارد. البته که ساختمان ها و معماری منحصر به فردش تنها جاذبه های این شهر بزرگ نیستند و موقعیت جغرافیایی نیز به وجه جالب توجه اش افزوده است. شهری که زمستان ندارد و در تمام فصول، دیدن درختان بلند قامت و فضای سرسبز استوایی اش شما را سر ذوق می آورد.

دست تان را به ما بدهید و پا به پای ما وارد یکی از جذاب ترین دیدنی های شهر یعنی باغ زیبای پرندگان کوالالامپور شوید. قول می دهیم از این انتخاب پشیمان نشوید و گردش در این باغ وسیع در کنار پرندگان متنوع و رنگارنگش شما را سرگرم و ذوق زده کند. در گوشه ای از باغ می توانید به تماشای هیاهو و سر و صدای پرندگانی که آزادانه پرواز می کنند بنشینید و در جایی دیگر غذا بردارید و با دست خود به آن ها غذا بدهید. در انتها هم با ما در کنار مکائو طلایی بایستید و عکسی به یادگار بگیرید. همراه کارناوال به باغ پرندگان کوالالامپور بیایید و مبهوت زیبایی های طبیعت استوایی شوید.

Photo by : Unknown

چرا باغ پرندگان کوالالامپور؟


 • باغ پرندگان کوالالامپور از جذاب ترین و محبوب ترین دیدنی های مالزی است.
 • با بازدید از آن پرندگان رنگین و متفاوتی را می بینید که آزادانه پرواز می کنند.
 •  از بزرگترین باغ های پرندگان سرپوشیده دنیاست.
 • درست در نزدیکی باغ گیاه شناسی معروف کوالالامپور قرار دارد.
 • دسترسی مناسبی از مرکز شهر دارد.
 • می توانید در کنار پرندگان جذاب مکائو عکس یادگاری بگیرید.
 • برای صرف غذا و یا خوراکی می توانید روی رستوران و یا غرفه های خوراکی مجموعه حساب کنید. 
Photo by : Unknown

آشنایی با باغ پرندگان کوالالامپور | Kuala Lumpur Bird Park

باغ پرندگان کوالالامپور بی شک یکی از جذاب ترین نقاط شهر است که دیدنش را نباید از دست بدهید. این باغ بزرگ، وسعتی در حدود 8.5 هکتار دارد و با بازدید از آن می توانید طیف متنوعی از پرندگان را از فاصله بسیار نزدیک ببینید. باغ پرندگان نه تنها در میان ساکنان شهر سبز و وسیع کوالالامپور محبوب است، بلکه در میان گردشگران نیز از انتخاب های اول محسوب می شود و از پربازدیدترین هاست. 

هنگامی که باغ پرندگان کوالالامپور را برای گردش انتخاب می کنید، فرصت آن را دارید تا از 3000 پرنده رنگارنگ و 200 گونه مختلف دیدن کنید. جالب آن که 90 درصد این پرندگان بومی مالزی و شهر کوالالامپور هستند و تنها 10 درصد آن ها از دیگر مناطق آورده شده اند. 

 در این باغ بیشتر وقت ها پرندگان را می بینید که رها و خارج از قفس پرواز می کنند و به همین جهت است که باغ پرندگان کوالالامپور به عنوان بزرگ ترین حفاظتگاه پرنده که در آن می توانید به پیاده روی بپردازید، شهرت دارد. همچنین در کنار زیبایی های مجموعه، دسترسی راحت باعث می شود تا حتما از این باغ دیدن کنید، چرا که تنها با یک پیاده روی ده دقیقه ای از مرکز شهر به باغ پرندگان کوالالامپور خواهید رسید.

باغ پرندگان کوالالامپور در قرن نوزدهم، بخشی از باغ گیاهشناسی پردانا و بوستان دریاچه شهر محسوب می شد. بعدها در سال 1991 بود که بخشی از این مجموعه سرسبز را جدا کرده و با تجهیزش، به عنوان باغ پرندگان افتتاح کردند. امروزه باغ پرندگان کوالالامپور یکی از بزرگترین باغ های پرندگان سرپوشیده دنیا محسوب می شود.

در ادامه همراه ما باشید تا به سراغ بخش های مختلف باغ پرندگان برویم و ببینیم چه چیزی انتظار ما را می کشد.

ورود به صفحه اختصاصی معرفی باغ گیاهشناسی پردانا

بخش های مختلف باغ پرندگان کوالالامپور

باغ پرندگان کوالالامپور در کل از 4 بخش مختلف تشکیل شده است که هر یک مجموعه های متنوعی از پرندگان را در خود جای داده اند. 

بخش اول 

در این بخش می توانید طبیعت جذاب گرمسیری و پرندگان ساکن آن را از نزدیک تماشا کنید.

1- پیاده روی در میان پرندگان

با قدم گذاشتن درون باغ پرندگان، از ابتدا ترکیبی از فضای سرسبز و گیاهان دلربا و پرندگان خارق العاده به استقبال شما می آیند. برای پیاده روی در میان پرندگان، فضای زیادی دارید چرا که دو بخش اول و دوم باغ به گونه ای طراحی شده اند تا این فرصت را در اختیار شما بگذارند. خوب است بدانید از این لحاظ، باغ پرندگان کوالالامپور در دنیا رکورددار است و به زعم مسوولان باغ، در هیچ جای دیگری نمی توانید در این وسعت، آزادانه میان پرنده ها گردش کنید.

با قدری گشت و گذار، پرندگان بسیاری را خواهید دید که بدون تفکیک و در فضایی آمیخته با هم زندگی می کنند و اکوسیستم بدیعی را پدید آورده اند. از جمله پرندگان منحصر به فرد این بخش طاووس های آبی و هندی هستند که دُمی رنگارنگ، زیبا و 1.5 متری دارند. 

در این بخش همچنین بازدید از کبوترهای تاج دار (Crowned pigeon) که بزرگ ترین گونه کبوتر در دنیا هستند را از دست ندهید. اگر هم خیلی خوش شانس باشید، ممکن است لک لک های نوک زرد را به هنگام جمع آوری شاخ و برگ و ساختن لانه های شان بببنید. البته در کنار تمام این ها، می توانید در نقاط غذا دادن به پرندگان، خودتان به پرندگانی چون حواصیل، قمری و لک لک سیبری غذا بدهید.

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

2- لانه عشق | Love Aviary

یکی از بخش هایی که در ابتدای ورود به باغ پرندگان کوالالامپور خواهید دید، قفسی کوچک با تعداد زیادی از ملنگوهای هندی (Indian Ring-necked Parakeets) شیطان و البته مرغ عشق های دوست داشتنی است. شاید ندانید ولی از این رو به این پرندگان کوچک و رنگی، مرغ عشق می گویند که در زندگی خود تنها با یک مرغ جفتگیری می کنند و همچنین برای مدتی طولانی، در کنار یکدیگر و نزدیک به هم می نشینند.

در بخش لانه عشق، طوطی هایی مانند روسلا رنگی و شرقی، پاراکیت خورشیدی و پاراکیت سبز را نیز خواهید دید.

3- زمین عقاب ها | Brahminy Land

در این بخش می توانید عقاب های پشت قرمز که از گونه های شکاری و بومی مالزی هستند را ببینید. زمین عقاب ها در بخش اول باغ پرندگان قرار گرفته و یکی از محبوب ترین بخش ها در میان بازدیدکنندگان و البته در بین پرندگان شکاری است. در هنگام غروب می توانید به آواز حزن انگیز و فریادهای غم انگیز عقاب های پشت قرمز گوش بسپارید. 

جالب است بدانید که عقاب های پشت قرمز هم بر روی آب و هم در خشکی به دنبال شکار می گردند و از حیوانات کوچکی چون ماهی ها، جوندگان و حتی حشرات تغذیه می کنند. 

زمان تماشای غذا خوردن این عقاب های دوست داشتنی را در ساعت 14:30 هر روز از دست ندهید.

Photo by : Unknown

4- تالاب فلامینگو | Flamingo Pond

یکی از بهترین بخش های باغ پرندگان کوالالامپور، تالاب فلامینگوهاست. با بازدید از این تالاب زیبا، فلامینگوها را می بینید که بر روی یک پای خود در استراحت هستند و یا در فضایی دوست داشتنی و در کنار آبشار، حمام آفتاب می گیرند. 

البته بر خلاف اسم این تالاب، تنها فلامینگوها نیستند که می توانید از دیدن شان لذت ببرید، بلکه پلیکان ها را هم خواهید دید که منقار بزرگ شان را تکان می دهند و در تالاب به آرامی شنا می کنند. در تالاب فلامینگو همچنین پرندگان شناگر دیگری نیز دیده می شوند که تماشای آن ها اول صبح ها بسیار لذت بخش است.

5- سرزمین خرما بلبل | Bulbul Land

با بازدید از سرزمین خرما بلبل انواع مختلفی از این پرندگان کوچک را خواهید دید. خرما بلبل ها، پرندگانی آواز خوان از تیره گنجشک ها هستند که حدود 130 نوع آن ها در باغ پرندگان در معرض دید قرار دارد.

از دیگر پرندگان جالب توجه این بخش می توان به پشت‌آبی آسیایی، قرقاول نقره ای و سار سینه طلایی اشاره کرد. 

Photo by : Unknown

بخش دوم باغ پرندگان کوالالامپور

در بخش دوم که درست در کنار بخش اول قرار گرفته است، تا نزدیکی آبشار می روید و می توانید از پرنده های زیبای نزدیک آن دیدن کنید. در این قسمت پرنده های جذابی مانند کبوتر نیکوبار، جولای بایا و اکراس آجری را خواهید دید. کبوتر نیکوبار را با پرهای لاجوردی و آبی براقش می توانید تشخیص دهید، جولای بایا پرنده ای کوچک با سر و سینه زرد رنگ است و از همه جالب تر، اکراس آجری رنگ است. اکراس در واقع پرنده ای از راسته لک لک هاست که با رنگ قرمز خاصش شناخته می شود. در کنار این پرنده ها نیز طاووس ها و شترمرغ ها را خواهید دید.

Photo by : Unknown

بخش سوم باغ پرندگان کوالالامپور

 انواعی از پرندگان منحصر به فرد را در بخش سوم خواهید دید:

بوستان نوک شاخ ها | Hornbill Park

بوستان نوک شاخ ها، شکل و منظری واقعی از جنگل های بارانی مالزی را به نمایش می گذارد. هنگامی که به درون این بوستان پا بگذارید، درختان بلند قامت و همیشه سبزی را خواهید دید که ارتفاع برخی از آن ها به اندازه ساختمان های بلند و 10 طبقه می رسد. در بوستان نوک شاخ ها می توانید بزرگ ترین گونه پرندگان نوک شاخ در دنیا را با نام نوک شاخ کرگدنی (Rhinoceros Hornbill) ببینید. 

وقتی به پرندگان نوک شاخ کرگدنی نگاه کنید، پرهای مشکی و براق، منقارهای بزرگ، بخش برآمده روی آن و البته رنگ نارنجی، قرمز و زرد منقار که در کنار رنگ مشکی پرها بسیار به چشم می آید، شما را سرشار از لذت و هیجان پرنده نگری می کنند. در کنار نوک شاخ ها، پرندگانی مانند نوک شاخ ابلق، مینای خوش آواز، زاغی آبی تایوان و مرغ مرداب را می بینید که همگی در یک فضای بسته و در تعامل با یکدیگر زندگی می کنند. روزانه در ساعت 11:30 می توانید به تماشای غذاخوردن این پرندگان در بخش بوستان نوک شاخ ها بنشینید. 

از دیگر بخش ها و امکانات بوستان نوک شاخ می توان به رستوران و کافه هورنبیل و مغازه هدیه آن اشاره کرد.

بخش چهارم باغ پرندگان کوالالامپور

گرچه به بخش انتهایی باغ پرندگان رسیده اید؛ اما هنوز دیدنی های بسیاری پیش روی شماست.

1- دنیای طوطی ها | World of Parrots

در دنیای طوطی ها حدود 20 گونه مختلف از طوطی ها را خواهید دید که از آن جمله مکائو، طوطی کاکلی، طوطی لوری و نوعی مرغ عشق است. تقریبا تمام طوطی های این بخش می توانند به صورت آزادانه در فضای مختص به خود پرواز کنند و شما نیز اجازه دارید تا به آن ها نزدیک شوید. 

یکی از بخش های جالب دنیای طوطی ها این است که می توانید به طوطی های کمیاب و در حال انقراض بخش تا حد زیادی نزدیک شوید. به طور مثال شیطان طوطی را تنها در کشور پاپوا گینه نو می توانید ببینید و طوطی کاکلی گلبهی (Cacatua moluccensis) نیز بومی اندونزی است که امروزه به جهت شکار بی رویه در معرض انقراض قرار رفته است. همچنین کاسکو، این طوطی های باهوش و جذاب را در دنیای طوطی ها خواهید دید.

در این بخش برخی از طوطی ها را در  قسمت های جداگانه می بینید که به دلیل برنامه های تحقیقاتی و مطالعات علمی است.

هر روز در ساعت های 10 تا 17 می توانید در غذا دادن به مرغ عشق ها شرکت کنید.

2- پرندگان بی پرواز | Flightless Bird

پرندگان بزرگ جثه و بی پرواز، پرندگانی هستند که به خوبی برای زندگی بر روی زمین تطبیق داده شده اند و از بال های خود استفاده نمی کنند. این تطبیق یافتگی در پرندگانی مانند شتر مرغ به حدی است که جزو سریع ترین موجودات بر روی زمین محسوب می شوند. از جمله گونه های جالب توجه و موجود در بخش پرندگان بی پرواز باغ می توان به سه گونه زیر اشاره کرد:

شتر مرغ | Struthio camelus

 شترمرغ ها بزرگ ترین پرندگان روی زمین هستند که ارتفاع آن ها چیزی در حدود 1.8 تا 2.7 متر است و اغلب وزنی بین 90 تا 155 کیلوگرم دارند. وجود پاهای بلند، قوی و دو انگشتی به شترمرغ ها امکان برداشتن قدم های بلند را می دهد که در نتیجه این پرندگان می توانند با سرعتی برابر با 64 کیلومتر در ساعت بدوند.

شترمرغ ها در نقاط مختلفی از آفریقا، خصوصا بیابان ها و علفزارها زندگی کرده و عمدتا از برگ ها، دانه ها و حتی حشرات تغذیه می کنند. جالب است بدانید که تخم شترمرغ بزرگ ترین تخم در میان جانوران دنیاست که وزنی در حدود 1.3 کیلوگرم دارد. محتوای یک تخم شترمرغ با 24 تخم مرغ خانگی برابر است.

کاسوآری جنوبی |  Casuarius casuarius

کاسواری جنوبی یکی دیگر از پرندگان بزرگ جثه و بی پرواز است که در جنگل های بارانی و استوایی گینه نو و شمال شرقی استرالیا زندگی می کند. کاسواری به طور متوسط 60 کیلوگرم وزن دارد و تا 50 سال زندگی می کند. پرهایی درشت، خشن، مشکی و براق، پوست سر و گردن آبی رنگ و غبغبک قرمز رنگ و آویزانی دارد. بر روی انگشتان کاسوآری جنوبی ناخن های تیزی وجود دارد که به راحتی گوشت را پاره می کند، بنابراین این پرندگان توانایی کشتن انسان ها را دارند. متاسفانه امروزه این پرنده در معرض خطر انقراض قرار دارد.

شترمرغ استرالیایی | Dromaius novaehollandiae

شترمرغ های استرالیایی همان طور که از نام شان بر می آید بومی کشور استرالیا هستند، به صورت جفتی، گروهی و یا در دسته های کوچک زندگی می کنند و از انواع برگ و حشرات تغذیه می کنند. جالب آن که بر خلاف دیگر پرندگان، در شترمرغ های استرالیایی این جنس نر است که بر روی تخم های سبز رنگ خود می خوابد. همچنین خوب است بدانید این شترمرغ ها به سبب گوشت قرمز، پَر و روغن خود در تجارت کاربرد بسیاری دارند.

3- پرندگان بخش آبشار | Waterfall Aviary

یکی از بخش های خوش منظر و جذاب باغ پرندگان، قسمت آبشار است که تفریح و گردشی متفاوت را برای شما رقم می زند. با ورود به این بخش آبشاری 30 متری و فضای دلربا و لک لک های شیری را خواهید دید.

هر روز در ساعت 16 می توانید در غذا دادن به لک لک های شیری سهیم شوید.

4- پرندگان زینتی | Oriental Birds Aviary

بیش از 50 پرنده متفاوت، جذاب و رنگارنگ در بخش پرندگان زینتی این باغ نگهداری می شود. یکی از جالب ترین پرندگان این مجموعه، سار سینه طلایی است که به عنوان زیباترین سار آفریقا شناخته می شود. همچنین تریکا سبز و بنفش (موزخوار) و دو گونه زیبای توکا را در بخش پرندگان زینتی خواهید دید.

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

5- مرکز آموزشی و پرندگان خانگی | Pet Bird & Educational Center

مرکز آموزشی باغ پرندگان، جایی است که اطلاعات شما را درباره این حیوان ها افزایش می دهد و خود از چند بخش تشکیل شده است:

 • بخش تولد جوجه ها: در این قسمت اطلاعات زیادی از نحوه جوجه کشی و تولد تخم جوجه مرغ ها و اردک ها به دست می آورید. همچنین اگر خیلی خوش شانس باشید، می توانید لحظه هیجان انگیز تولد جوجه ها را با چشمان خود ببینید. 
 • بخش تاکسیدرمی: باغ پرندگان کوالالامپور مجموعه ای از پرندگان تاکسیدرمی شده را در این مرکز آموزشی گردآوری کرده است. تاکسیدرمی یک روش نگهداری از بدن حیوان هاست که آن ها را به شکلی دست نخورده و برای مدتی طولانی حفظ می کند. در این بخش، تاکسیدرمی پرندگان بی پرواز را خواهید دید. 

6- مدرسه پرنده | Bird School

اگر به همراه خانواده به بازدید باغ پرندگان کوالالامپور رفته اید، حتما سری به بخش مدرسه پرنده بزنید. در این قسمت، درباره پرنده های بومی کشور مالزی و رابطه پرنده ها و آدم ها چیزهای جالبی به کودکان آموزش داده می شود. همچنین در این مدرسه به شما درباره اصول و روش های پرنده نگری آموزش می دهند. حوصله به خرج دهید و در مدرسه پرنده بچرخید تا بتوانید با توانایی های پرندگان بیشتر آشنا شوید، به طور مثال در فیلم های مستند مجموعه خواهید دید که پرندگان چگونه خانه سازی می کنند. اگر به مجموعه تخم های مدرسه هم سر بزنید، اطلاعات خوبی درباره نحوه رشد و نمو جوجه ها درون تخم به دست خواهید آورد. 

گرچه مدرسه پرنده برای آموزش و سرگرمی بچه ها ایجاد شده است؛ اما بزرگترها هم می توانند از اطلاعات این بخش استفاده کنند. مدرسه پرنده گونه خاصی از نوک شاخ ها را در اختیار شما می گذارد و اجازه می دهد تا با داستان ها و افسانه های این پرنده آشنا شوید. ضمن آن که امکان تماشای یکی از گونه های خاص پرندگان مالزی را در این مدرسه خواهید داشت. 

Photo by : Unknown

7- آمفی تئاتر | Amphitheater 

آمفی تئاتر باغ پرندگان، فضایی نیمه سر پوشیده است که در بخش چهارم باغ قرار دارد. این آمفی تئاتر هر روز در طی ساعت های 12:30 تا 15:30 میزبان برگزاری نمایش ها و برنامه های هیجان انگیزی است. به طور مثال شاهد پرواز عقاب ها از بالای سر خودتان هستید و یا می توانید داوطلبانه به میان آمفی تئاتر بروید و بگذارید طوطی های مکائو روی دست شما بنشینند. همچنین می توانید شیرین کاری مکائوها را تماشا کنید و ببینید از دست این پرندگان باهوش چه کارهایی بر می آید. 

این آمفی تئاتر گنجایشی 350 نفره دارد و احتیاج به تهیه بلیت ورودی جداگانه ندارد. 

ساعت اجرا: هر روز 12:30 تا 15:30 

اتفاق ها و رویدادها در باغ پرندگان کوالالامپور

روزانه در باغ پرندگان اتفاق ها و رویدادهای هیجان انگیزی رخ می دهد که یکی از آن ها غذا دادن به پرندگان است. با رساندن خودتان به نقاط مشخص شده، امکانش را دارید تا غذا خوردن پرندگان مختلف را از نزدیک ببینید.

زمان

برنامه

محل برگزاری

۹:۳۰ تا ۱۷:۳۰

عکاسی با پرندگان

بخش چهارم باغ پرندگان

10:00 تا 17:00

غذا دادن به طوطی های لوری

بخش چهارم، دنیای طوطی ها

10:00 تا 17:00

غذا دادن به شترمرغ ها

بخش چهارم، پرندگان بی پرواز

۱۰:۳۰

غذا دادن به پرندگان رها

بخش اول در کنار زمین عقاب ها

۱۱:۳۰

غذا دادن به نوک شاخ ها

بخش سوم، بوستان نوک شاخ ها

۱۲:۳۰ تا ۱۵:۳۰

برنامه نمایشی پرندگان

بخش چهارم آمفی تئاتر

۱۴:۳۰

غذا دادن به عقاب

بخش اول، زمین عقاب ها

۱۶

غذا دادن به لک لک ها

بخش چهارم، پرندگان بخش آبشار

+ خوب است بدانید که برگزاری تمامی این رویدادها بسته به شرایط جوی آب و هوا ممکن است تغییر کند.

برگزاری مراسم در باغ پرندگان کوالالامپور

یکی از اتفاق های قشنگ و دوست داشتنی در باغ پرندگان کوالالامپور، امکان برگزاری مراسم مختلف از جشن تولد تا محیطی برای جلسه ای کاری و یا بازدیدی آموزشی است. در این بخش انواع بسته های پیشنهادی باغ پرندگان در اختیار شما قرار می گیرد:

1- برگزاری جشن تولد

برگزاری جشن تولد در باغ پرندگان، یعنی فضای طبیعی و پرندگان زیبا را به دل جشن تولد کودک تان راه دهید.

جشن تولد خود را می توانید در صبح تا ظهر هنگام برگزار و در این مراسم با غذاهای مختلف از میهمانان خود پذیرایی کنید. مدت میهمانی سه ساعت خواهد بود و لازم است تعداد میهمانان شما حداقل 35 نفر باشد. تعداد قطعی میهمانان باید 5 روز پیش از مراسم تایید شوند و برای رزرو نیز باید هزینه ای معادل 500 رینگیت مالزی (4,698,971 تومان)  را بپردازید. همچنین به ازای هر ساعت اضافه، مبلغ مشخصی از شما دریافت می شود. 

شرح برنامه:

 • ساعت 11:00: ورود میهمانان و صرف صبحانه
 • ساعت 11:30: گردش در باغ و بازدید از پرندگان متنوع
 • ساعت 12:30: نمایش پرندگان در آمفی تئاتر
 • ساعت 13:00: جشن برش کیک 
 • ساعت 13:15: صرف ناهار 
 • ساعت 13:30: بازی و جشن با آدم های عروسکی
 • ساعت 14:00: پخش بسته های میهمانی

مزایای بسته:

 • بلیت های ورودی مجموعه
 • صبحانه و ناهار
 • 3 ساعت استفاده از محل برگزاری مراسم
 • دکور سالن با بادکنک
 • بسته های جشن
 • کارت عضویت 1 ساله رایگان برای فرد متولد

هزینه ها: 

 • هزینه رزرو: 500 رینگیت مالزی (4,698,971 تومان)
 • هزینه هر ساعت اضافه: 300 رینگیت مالزی (2,819,382 تومان)
 • برای هر بزرگسال: 69 رینگیت مالزی (648,458 تومان)
 • برای هر کودک 3 تا 12 سال: 55 رینگیت مالزی (516,887 تومان)

برای اطلاع دقیق تر از شرایط برگزاری جشن تولد اینجا را ببینید.

Photo by : Unknown

2- بسته روز خانوادگی

دل تان می خواهد یک روز خانوادگی را در محیطی متفاوت تجربه کنید؟ باغ پرندگان می تواند مکان مناسبی برای شما و خانواده‌تان باشد.

بسته پیشنهادی خانوادگی باغ پرندگان به شرح زیر است:

 • بلیت ورودی به باغ پرندگان
 • ناهار در طبقه میانی و یا همکف کافه و رستوران هورنبیل
 • حضور اختصاصی عروسک باغ
 • اجرای نمایش
 • بسته های هدیه (برای کودکان ثبت نام شده)
 • راهنمای تور
 • پذیرایی با دسرهای سرد

برای استفاده از این بسته باید حداقل 50 نفر باشید و برای رزرو و هماهنگی با تلفن های باغ تماس بگیرید.

شماره تماس: 0620 2604- 03

3- عکاسی عروسی

با انتخاب این بسته، روزی متفاوت را در بهترین و خاطره انگیزترین روز خود رقم خواهید زد.

هزینه: 128 رینگیت مالزی (1,202,936 تومان)

مزایای بسته:

 • بلیت ورودی 4 نفر 
 • عکس رایگان در بخش عکاسی با پرندگان (با دوربین خود افراد)
 • آب پرتقال تازه و رایگان برای 4 نفر

برای رزرو و هماهنگی با تلفن های باغ تماس بگیرید.

شماره تماس: 0620 2604- 03

Photo by : Unknown

4- جلسه کاری و سمینار

در باغ پرندگان کوالالامپور امکان آن را دارید تا جلسه کاری خود را در کنار همکاران و در فضایی روح افزا برگزار کنید. این بسته خود دو نوع نصفه روزه و یک روزه دارد که شرایط آن ها عبارت اند از:

بسته نصفه روزه

این بسته برای جلسه ای حداکثر 4 ساعته مناسب است و شرایط و مزایای زیر را دارد:

 • پذیرایی با قهوه و 3 نوع ساندویچ
 • ناهار
 • میز پذیرش و ثبت نام برای دو نفر
 • امکان استفاده از سیستم صوتی و میکروفون
 • کاغذ و مداد
 • یک بطری آب معدنی به ازای هر شرکت کننده

ظرفیت: 30 نفر

هزینه: 58 رینگیت مالزی (545,081 تومان)

بسته یک روزه

با خرید بسته یک روزه، فرصتی 8 ساعته در اختیار شماست و مزایای زیر به شما تعلق می گیرد:

 • پذیرایی با دو فنجان قهوه و 3 نوع ساندویچ
 • ناهار
 • میز پذیرش و ثبت نام برای دو نفر
 • امکان استفاده از سیستم صوتی و میکروفون
 • کاغذ و مداد
 • یک بطری آب معدنی به ازای هر شرکت کننده

ظرفیت: اتاق هایی با ظرفیت 50، 30 و 20 نفره

هزینه: 98 رینگیت مالزی (920,998 تومان)

برای اطلاع دقیق تر از شرایط برگزاری جشن تولد اینجا را ببینید.

4- بسته مدرسه

بسته مدرسه برای گروه های دانش آموزی فرصت جذابی محسوب می شود و این اجازه را به آن ها می دهد تا با هزینه های کمتر، از باغ پرندگان بازدید کنند. 

برای اطلاع دقیق تر از شرایط برگزاری جشن تولد اینجا را ببینید.

Photo by : Unknown

کافه رستوران هورنبیل | Hornbill Restaurant & Café

کافه رستوران هورنبیل، رستورانی در دل باغ پرندگان است که می توانید برای صرف صبحانه، ناهار و شام به سراغش بروید و در فضایی سرسبز و روح افزا تجربه ای خوشمزه را برای خود رقم بزنید. این رستوران در میان بخش پرندگان نوک شاخ قرار گرفته و خود از سه بخش مختلف ساخته شده است. بخش بالایی و میانی رستوران هر کدام ظرفیتی 100 نفره دارد و بخش پایینی رستوران 60 نفر را در خود جای می دهد. 

ساعات کار: 9 تا 20 

در ادامه منوی غذاهای این کافه رستوران را می بینید. خوب است بدانید در کنار این هزینه ها، 10% خدمات و 6 % مالیات به هزینه نهایی افزوده می شود. 

نام غذا

توضیحات

هزینه

سالاد نیکوزی | Salad Nicoise

لوبیا سبز، تن ماهی، زیتون سیاه، تخم مرغ آب پز، گوجه فرنگی گیلاسی، پیاز حلقه شده و سرکه بالزامیک

18.9 رینگیت مالزی (177,621 تومان)

موز سرخ شده | Pisang Goreng

محبوب ترین ساندویچ مالزی

5.9 رینگیت مالزی (55,448 تومان)

برگر مرغ و گوشت | Chicken/Beef Burger

برگر، خیارشور، گوجه فرنگی، پنیر ورقه ای، کلم، فلفل سیاه، سرو با سیب زمینی سرخ شده، سالاد کلم و مخلفات

25.9 رینگیت مالزی (243,407 تومان)

ناسی لماک | Nasi Lemak

برنج با شیر نارگیل، خورشت مرغ و ترشی سبزیجات

16.9 رینگیت مالزی (158,825 تومان)

نودل سرخ شده | Fried Mee

نودل با توفو، تخم مرغ، قطعات مرغ، غذای دریایی پخته شده در سس گوجه فرنگی و سویا

16.9 رینگیت مالزی (158,825 تومان)

کتلت گوشت گریل شده | Grilled Lamb Cutlet

گوشت لطیف بره طعم دار شده با سبزیجات و سس فلفل سیاه،

46.9 رینگیت مالزی (440,763 تومان)

ساندویچ کلاب | Club Sandwich

تخم مرغ، پنیر ورقه ای، گوشت بوقلمون، کاهو، گوجه فرنگی. سرو با سیب زمینی سرخ شده و مخلفات

26.9 رینگیت مالزی (252,805 تومان)

ترکیب ترد و طلایی | Crispy Golden Combo

فیله ماهی ترد و ناگت طلایی سرخ شده

15.9 رینگیت مالزی (149,427 تومان)

بوفه در کافه رستوران هورنبیل

 اگر می خواهید برای برگزاری مراسم خود به باغ پرندگان بروید، می توانید از بخش بوفه کافه رستوران هورنبیل استفاده کنید. خوب است بدانید این بوفه، برای جمعیتی 35 نفره کفایت می کند. 

جهت اطلاعات بیشتر درباره منوی بوفه و یا رزرو بوفه از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید.

تلفن: 1010 2272 - 03

فکس: 2273 5428 - 03

ایمیل: info@klbirdpark.com

خوردنی و نوشیدنی در باغ پرندگان

در میان گردش تان احساس ضعف و خستگی کرده اید؟ و یا نیاز دارید تا قدری بنشینید و با یک نوشیدنی خنک از خودتان پذیرایی کنید؟

ساندویچ فروشی باغ پرندگان که درست در کنار مغازه هدیه طاووس و در نزدیکی ورودی اصلی قرار دارد، محل مناسبی برای رفع گرسنگی است. در این ساندویچ فروشی طیفی از ساندویچ های محلی و غربی را خواهید دید.

همچنین اگر به دنبال مکانی برای تازه کردن نفس و خوردن دسری خوشمزه در فضای سرسبز باغ پرندگان هستید، کیوسک فلامینگو و کیوسک طوطی به شما پیشنهاد می شود.

کیوسک فلامینگو در بخش اول و در کنار تالاب فلامینگو قرار گرفته و کیوسک طوطی نیز در بخش چهارم و در نزدیکی عکاسی با پرندگان واقع شده است.

Photo by : Unknown

بخش عکاسی با پرندگان | Feathered Friends Photo Booth

حالا که به میان پرندگان آمده اید دل تان می خواهد از نزدیک با آن ها عکس یادگاری گرفته و خاطرات قشنگ تان را با خود به خانه ببرید؟

در بخش عکاسی با پرندگان امکان آن را دارید که پرنده های دست آموز را بر روی شانه یا دستان خود نگه دارید و این لحظات تکرار نشدنی را در قاب عکس ثبت کنید. 

از جمله پرندگانی که می توانید در این بخش با آن ها عکس بگیرید، طوطی مکائو اسکارلت، جغد مالایی، نوک شاخ حلقه گل دار و حتا عقاب قهوه ای است. 

Photo by : Unknown

فروشگاه طاووس و نوک شاخ | Peacock & Hornbill Gift Shop

پیش از آن که بازدید خود از باغ پرندگان را به پایان برسانید، سری هم به مغازه هدیه باغ بزنید و برای خود و دوستان تان قدری سوغاتی بخرید. دو مغازه هدیه در باغ پرندگان وجود دارد که یکی در بخش سوم و با نام مغازه هدیه نوک شاخ و یکی دیگر در ابتدای ورودی اصلی و به نام مغازه هدیه طاووس می باشند. 

خوب است بدانید که هر چیزی که از این مغازه ها تهیه کنید، به محافظت، کمک و البته تداوم برنامه های آموزشی باغ پرندگان کمک کرده اید. 

Photo by : Unknown

 دیگر امکانات باغ پرندگان کوالالامپور

علاوه بر تمام مواردی که گفته شد، امکانات رفاهی و خدماتی دیگر نیز در باغ وسیع پرندگان کوالالامپور وجود دارد.

 • مرکز اطلاعات گردشگران
 • آلاچیق: در نقاط مختلف باغ آلاچیق هایی به چشم می خورد که برای استراحت و نشستن می توانید از آن ها استفاده کنید.
 • زمین بازی کودکان
 • اتاق نگهداری کیف و چمدان
 • محل استراحت
 • سایبان ها
 • نیمکت و صندلی
 • نمازخانه (درست خارج از در ورودی باغ)
 • سرویس بهداشتی
 • پارکینگ وسیع
 • و ...
Photo by : Unknown

اطلاعات بازدید از باغ پرندگان کوالالامپور

باغ پرندگان کوالالامپور در نزدیکی مرکز پایتخت مالزی و درست در کنار باغ معروف گیاه شناسی پردانا قرار گرفته است. بنابراین برای رسیدن به این باغ جذاب، راه های مختلفی پیش روی شما قرار دارد که در این جا نحوه دسترسی به باغ را برای شما شرح داده ایم:

قطار: سوار قطار کی تی ام (KTM Komuter) شوید و در ایستگاه مسجد ملی پیاده شوید. با 5 دقیقه پیاده روی به باغ پرندگان خواهید رسید.

اتوبوس: می توانید با استفاده از اتوبوس سریع شماره B115 از کوتارایا به جالان پارلمان برسید.

یا می توانید سوار اتوبوس های دو طبقه کوالالامپور شده و در ایستگاه شماره 15 و در مقابل باغ پرندگان از اتوبوس پیاده شوید. این اتوبوس ها با فاصله ای در حدود 30 تا 45 دقیقه حرکت می کنند. 

تاکسی: با استفاده از تاکسی های عمومی، به راحتی به باغ پرندگان خواهید رسید. توصیه می شود تاکسی هایی را انتخاب کنید که به تاکسی متر مجهزند. 

هزینه های ورود

 • بزرگسالان گردشگر: 63 رینگیت مالزی (592,070 تومان)
 • کودکان گردشگر: 42 رینگیت مالزی (394,714 تومان)
 • بزرگسالان مالزیایی: 25 رینگیت مالزی (234,949 تومان)
 • کودکان مالزیایی: 12 رینگیت مالزی (112,775 تومان)

+ بچه های 3 تا 11 سال در دسته بندی کودکان قرار می گیرند. 

+ هزینه های گفته شده به همراه مالیات است. 

ساعت بازدید از باغ پرندگان: 9:00 تا 18:00

باغ پرندگان مالزی هر روز، حتی در روزهای تعطیل و تعطیلات رسمی باز است. 

ساعت کاری سایر بخش ها:

 • فروشگاه باغ: 9:00 تا 18:00
 • بخش عکاسی با پرندگان: 10:00 تا 17:00
 • کیوسک فلامینگو و طوطی: 9:00 تا 18:00
 • ساندویچ فروشی: 9:00 تا 18:00
 • کافه و رستوران هورنبیل: 9:00 تا 20:00 

آدرس: مالزی، کوالالامپور، باغ های گیاه شناسی پردانا، باغ پرندگان کوالالامپور

Address: KL Bird Park, Perdana Botanical Gardens, Kuala Lumpur, Malaysia

برای آشنایی بیشتر با شهر کوالالامپور و سایل حمل و نقلش، خواندن مطلب زیر را از دست ندهید:

ورود به صفحه اختصاصی راه ها و هزینه های سفر به کوالالامپور

Photo by : Unknown

دیدنی های اطراف باغ پرندگان کوالالامپور

 • آسمان‌نمای نگارا | Planetarium Negara: در فاصله 750 متری
 • موزه ملی مالزی | National Museum of Malaysia: در فاصله 800 متری
 • پارک پروانه کوالالامپور | Kuala Lumpur Butterfly Park: در فاصله 850 متری
 • باغ گیاه‌شناسی پردانا | Perdana Botanical Garden: در فاصله 900 متری
 • مسجد ملی مالزی | National Mosque of Malaysia: در فاصله 1 کیلومتری
باغ گیاه شناسی پردانا
پارک پروانه کوالالامپور

برای تماشای ویدیویی زیبا از باغ پرندگان کوالالامپور، مهمان کارناوال باشید:

بایدها و نبایدها در باغ پرندگان

برای آن که بازدید شما در باغ پرندگان به گردش و خاطره ای خوش بدل شود و از سویی دیگر، امنیت و سلامت پرندگان این باغ زیبا حفظ شود، نیاز است نکات زیر را در طی بازدید خود رعایت کنید.

1- پارک را تمیز نگه دارید

ریختن آشغال غذا، بطری خالی و ته سیگار در این بوستان نه تنها جلوه زشتی به باغ پرندگان و محیط زندگی این موجودات دوست داشتنی می دهد، بلکه ممکن است به صورت اشتباهی توسط پرندگان بلعیده شود و مشکلات بسیاری را برای سلامتی آن ها پدید آورد. بنابراین در حفظ تمیزی پارک کوشا باشید.

2- مزاحم پرندگان نشوید

برخی از پرندگان اگر در شرایط ناخوشایند قرار بگیرند، ممکن است با سر و صدا اعلام ناراحتی کنند و برخی دیگر تنها با گاز گرفتن و حمله کردن از خود دفاع می کنند. بنابراین توصیه بسیار می شود که از لمس کردن، آزار دادن و یا فریاد زدن بر سر پرندگان جدا خودداری کنید. 

3- به پرندگان غذا ندهید

 رژیم غذایی تمام پرندگان باغ کاملا بررسی و کنترل می شود، از سویی غذاهای اشتباهی ممکن است سلامت پرندگان را به صورت جدی در معرض خطر قرار دهد. بنابراین هیچ گاه و در هیچ شرایطی سرخود به پرندگان باغ غذا ندهید.

4- از باغ پرندگان با خود چیزی را خارج نکنید

تمام چیزهایی که درون باغ پرندگان وجود دارد، از اموال باغ محسوب می شوند. بنابراین از چیدن گل ها، جمع کردن پر پرندگان، آسیب زدن به گیاهان و یا گرفتن پرندگان در دست خصوصا با کشیدن پرهای آن ها، خودداری کنید.

5- مواظب خودتان باشید

برخی از مسیرهای پیاده روی در باغ، خصوصا به هنگام بارندگی بسیار لغزنده می شوند. لطفا مواظب خودتان باشید و با احتیاط قدم بردارید. همچنین بهتر است کفشی به پا کنید که برای پیاده روی و گردش باغ مناسب باشد.

Photo by : Unknown

پرندگانی که در این باغ متولد شدند

کارکنان و محققان باغ پرندگان کوالالامپور در طی یک برنامه پرورش پرندگان که از سال 2002 شروع شده است، گونه های مختلفی از پرندگان بومی و خارجی را در این باغ پرورش داده اند. برخی از این گونه ها عبارت اند از:

 • شتر مرغ آفریقایی
 • کاسکو یا طوطی خاکستری آفریقایی
 • لک لک نوک زرد
 • قرقاول نقره ای
 • پاراکیت خورشیدی
 • لک لک سفید
 • طوطی سرخ
 • طاووس هندی
 • مرغ جنگلی سرخ
 • مرغ خرما سر کاهی و ...
Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

بهترین زمان بازدید از باغ پرندگان کوالالامپور

از آن جا که کوالالامپور در منطقه ای استوایی قرار دارد، آب و هوای این شهر در تمام طول سال معتدل است. از همین رو در پایتخت مالزی خبری از تابستان های گرم و زمستان های سرد نیست و در اکثر روزهای کوالالامپور، شاهد آب و هوای مطبوعی خواهید بود. بنابراین بر خلاف انتظار، زمستان ها و پاییز هم می توانند زمان مناسبی برای بازدید از باغ پرندگان کوالالامپور باشند. البته باید بدانید که در فصل هایی از سال، در مناطق گرمسیری بارش باران شدت می گیرد و میزان رطوبت و گرما، بیش از سایر وقت هاست؛ اما در شهر کوالالامپور آب و هوای خنک تری به نسبت سایر نقاط کشور مالزی به چشم می خورد، چرا که این شهر با کوه ها و دره هایی از اطراف احاطه شده که در مجموع بر روی آب و هوای پایتخت تاثیر دارند. 

فصل سفر: ماه های اردیبهشت تا مرداد (می تا آگوست) + آذر، دی و بهمن (دسامبر تا فوریه) شلوغ ترین و پرطرفدارترین ماه های سفر به شهر کوالالامپور است. متوسط دمای هوا در این زمان بین ۲۱ تا ۳۳ درجه سانتیگراد خواهد بود.

ماه های کم طرفدار سفر: در ماه های اسفند و فروردین (مارس و آپریل) + شهریور، مهر و آبان (سپتامبر، اکتبر و نوامبر) میزان بارندگی در شهر کولالامپور بسیار زیاد و گردشگران کمتری این ماه ها را برای سفر انتخاب می کنند. 

به این ترتیب با توجه به وضعیت آب و هوایی کوالالامپور می توانید بهترین زمان بازدید از باغ پرندگان را پیدا کنید.

Photo by : Unknown

سخن آخر

با هم به یکی از محبوب ترین جاذبه های کوالالامپور رفتیم و به تک تک بخش هایش سر زدیم. در میان پرندگان زیبا گردش کردیم و توانستیم تا به آن ها بسیار نزدیک شویم. 

نظر شما درباره این گردش کارناوالی در میان پرندگان زیبا و رنگارنگ باغ پرندگان چگونه بود؟

آیا در سفر خود به مالزی، از باغ پرندگان کوالالامپور بازدید کردید؟

نظرها و تجربه های ارزشمند خود را با ما در میان بگذارید و در صورتی که مایلید تا عکس ها و سفرنامه های‌تان در کارناوال منتشر شود، بر روی نوار زیر کلیک کنید.

ورود به صفحه کارناوالی شـــو

نتیجه نقد و بررسی کارناوال

4.8

بررسی شده توسط زينب شيرازی

ارزش هزینه به لذت(عالی) 5
وضعیت نگهداری حیوانات(عالی) 5
تنوع امکانات(خوب) 4
دسترسی به وسایل حمل‌و‌نقل عمومی(عالی) 5

نقاط قوت

 • از محبوب ترین جاذبه های کوالالامپور
 • از بزرگترین باغ های پرندگان دنیا
 • با دسترسی آسان
 • دارای امکانات رفاهی مناسب

نقاط ضعف

 • ندارد

نقد و بررسی کاربران

میانگین امتیاز کاربران

از مجموع 7 رای

4.7

زوج

3

خانواده

1

دوستان

1

آیا بازدید از باغ پرندگان کوالالامپور را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
وضعیت نگهداری حیوانات(عالی) 4.9
ارزش هزینه به لذت(عالی) 4.7
تنوع امکانات(عالی) 4.6
نظافت(عالی) 4.6

باغ پرندگان کوالالامپور را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

سوالی دارید؟

از کارشناسان و کاربران کارناوال بپرسید

جدیدترین نقد
حسن ظهوریان

4.4

جالب بود چه پرندگان زيبايى

انتشار: 10 اسفند 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟
علی روزگار

4.5

سلام ...اگر به کوالالامپور رفتید بلیت باغ پرندگان تو لیگ گاردن رو از هتل محل اقامتتون بخرید اونها سهمیه دارن و پنج رینگیت ارزانتر میدن معمولا ...گنتینگ و دهکده فرانسوی ها رو هم حتما برید,مرکز خرید اچ دی روبروی برجهای دوقلو لباسهای خوبی داره قیمتهای خوب هم پیدا میشه. اگر هم خواستید سوار تاکسی بشید از تاکسی های قرمز استفاده کنید که ارزانتره ولی مسیرهای دور از مترو استفاده کنید مقرون به صرفه است.

سفر با دوستان
تجربه سفر علی روزگار به باغ پرندگان کوالالامپور

انتشار: 05 اسفند 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟
عارف ابوالحسنی

5

سلام و درود بر شما.حدود ۱ ساعت مبهوت تصاویر این باغ بودم که گذاشتید.عالیییییییی. بابت تهیه این متن و تصاویر به شما خسته نباشید می گم. واقعا زحمت کشیدید. یکی از جاذبه های خیلی خوبی بود که خوندم و امیدوارم برم..موفق و پیروز باشین

انتشار: 04 اسفند 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

ركسانا
پرسش:

سوالم در مورد آب و هوا و هزينه اقامت كوتاه تو مالزى بود اگه ممكنه كمكم كنيد چون نتوستم جايى جواب سوالامو بگيرم؟

زينب شيرازی
در پاسخ به ركسانا :

دوست عزیز تموم اطلاعات موردنظرتون رو در اینجا بخونین: هزینه های سفر به کوالالامپور

انتشار: 24 اسفند 1398

انتشار: 21 اسفند 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟
اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های نیکسام محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست