خیابان لاله زار تهران

استان تهران، شهر تهران، منطقه دوازده

2.2

از 5 امتیاز

میانگین نظرات 1 کاربر

مدت پیشنهادی بازدید

1 ساعت و نیم تا 3 ساعت

ساعت دسترسی

امروز پنج‌شنبه 24 ساعته

هزینه ورودی

رایگان

آشنایی با خیابان لاله زار تهران

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیریابی

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

خیابان لاله زار تهران در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

اگر به دنبال گشت و گذار در تهران قدیم و قدم زدن در بخش تاریخی پایتخت هستید، خیابان لاله زار یکی از گزینه های پیش روی تان است. ایده ساخت این خیابان پس از یکی از سفرهای ناصرالدین شاه به فرانسه شکل گرفت؛ این پادشاه در صدد آن بود تا خیابانی همچون خیابان شانزلیزه پاریس در تهران احداث کند. امروزه این خیابان از جنوب به میدان امام خمینی و از شمال به خیابان انقلاب می رسد.

در روزگاران گذشته لاله زار را نمادی از نوگرایی و هنر ایران می دانستند و تماشاخانه، سینما و غذاخوری های معروفی در این خیابان به چشم می خورد؛ همچنین چندی از برترین فروشگاه های ایران هم در این خیابان قرار داشتند. اما این روزها، سینماها و تماشاخانه های لاله زار رونق گذشته را ندارند و این خیابان بیشتر به راسته روشنایی در تهران شهرت دارد و لوستر، آباژور و سایر وسایل روشنایی در آن فروخته می شود. کافه های این خیابان نیز مشتریان خودشان را دارند و لحظاتی خوش را به آنها هدیه می کنند.

در اینجا بد نیست به چندی از سازه های تاریخی و خاطره انگیز این خیابان اشاره کنیم. خانه امین السطان یا خانه و باغ اتحادیه، از بناهای دوران قاجار در خیابان لاله زار است که از  آن به عنوان لوکیشن فیلمبرداری دایی جان ناپلئون استفاده کردند. همچنین، ساختمان گراند هتل که قدیمی ترین هتل ایران است هم در همین خیابان لاله زار قرار دارد.  تماشاخانه تهران و کافه پارس  هم از دیگر بناهای تاریخی این خیابان هستند. بنای کافه پارس همان ساختمانی است که در بیشتر عکس های خیابان لاله زار می توانید آن را مشاهده کنید. 

انتشار

16 اردیبهشت 1398

به روز رسانی

14 آبان 1398

نقد و بررسی کاربران

میانگین امتیاز کاربران

از مجموع 1 رای

2.2

آیا بازدید از خیابان لاله زار تهران را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
سطح امنیت(معمولی) 3
حال و هوای خوش(بد) 2
دسترسی به وسایل حمل‌ونقل عمومی(بد) 1.5

خیابان لاله زار تهران را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

سوالی دارید؟

از کارشناسان و کاربران کارناوال بپرسید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.