کارناوال - راهنمای سفر

پناهگاه حیات وحش لوندویل آستارا

© amir zareii

معرفی کوتاه

مشخصات کلی

نقشه و مسیریابی

کاربران

نگاه سریع

سطح هزینه:
رایگان
ساعت دسترسی:
امروز جمعه 24 ساعته
مدت زمان پیشنهادی:
1 تا 4 ساعت
آدرس:
استان گیلان، شهرستان آستارا

در صف نقد و بررسی کارناوال

نقد و بررسی کاربران

amir zareii
mehrdad 1132

اگر قصد بازدید از پناهگاه حیات وحش لوندویل را دارید باید خود را به شهر آستارا برسانید. این پناهگاه حیات وحش در کرانه دریای خزر کشیده شده است و بیش از هزار هکتار وسعت دارد. در شمال این پناهگاه، تالاب زیبای استیل آستارا قرار دارد، تالابی که یکی از تماشایی ترین جاذبه های شهر محسوب می شود. وجود جاده شمال به جنوب رشت-آستارا (بلوار امام رضا) که از میان این پناهگاه عبور می کند، دسترسی به این منطقه را آسان تر کرده است و امکانات رفاهی خوبی در اطراف آن مانند هتل، ایستگاه پلیس راه، چندین رستوران و ... به چشم می خورد. حتی در بخش های ساحلی این پناهگاه، چند منطقه تفریحی وجود دارد. 

پناهگاه حیات وحش لوندویل که از سال 1352 به عنوان یک منطقه حفاظت شده ثبت شده؛ پوشش گیاهی بسیار متنوعی دارد و از طبیعتی تماشایی برخوردار است. از گیاهانی که در این منطقه می رویند می توان انار وحشی، ازگیل کوهی، تمشک وحشی، توسکای قشلاقی، ازگیل، تمشک و … را نام برد. تنوع گونه های جانوری هم در این منطقه قابل توجه است، از جمله حیوانات شاخصی که در این خطه زندگی می کنند باید به روباه، گراز، سمور آبی، سیاه کاکل، قوی فریاد کش، انواع اردک، حواصیل، گیلانشاه خالدار، درنا، سمور آبی، گورکن، شغال اشاره کرد؛ همچنین در این خطه مارال و گوزن زرد ایرانی هم رویت شده اند.

انتشار

10 فروردین 1398

به روز رسانی

26 آبان 1398

نقد و بررسی کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.