حرم امام خمینی (ره)

تهران، کیلومتر 6 بزرگراه خلیج‌فارس (آزادراه تهران - قم)

مدت پیشنهادی بازدید

1 تا 2 ساعت

ساعت دسترسی

امروز چهارشنبه 24 ساعته

شماره تماس

هزینه ورودی

رایگان

آشنایی با حرم امام خمینی (ره)

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیریابی

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

حرم امام خمینی (ره) در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

حرم امام خمینی (ره) نام مکانی است که پیکر سید روح‌الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را در آن به خاک سپرده اند. این آرامگاه باشکوه که در برخی منابع از آن به عنوان یکی از ارزشمندترین آرامگاه های جهان یاد می کنند، معماری چشم گیری دارد و هر نگاهی را به خود خیره می کند. طراحی بخش اصلی مقبره توسط پرویز مؤیدعهد صورت گرفته که تحصیل کرده دانشگاه‌های بوزار و سوربن فرانسه و دارنده نشان دکتری معماری از دانشکده سلطنتی انگلستان بوده است.

حرم امام خمینی (ره) مساحتی در حدود ۶۰۰ هزار متر مربع را به خود اختصاص داده و وزن اسکلت‌های فولادی گنبد آن به 340 تن می رسد. تناسب عددی جالبی در ساخت این بنا به چشم می خورد؛ 5 گنبد آرامگاه به نشانه 5 تن هستند و ارتفاع 68 متری گنبد طلایی با سال فوت امام (۱۳۶۸ خورشیدی) برابر است. ارتفاع 91 متری چهار مناره‌ اطراف آرامگاه طول عمر امام خمینی (ره) را یادآور می شود و ارتفاع 42 متری ستون‌های داخلی آرامگاه، سال شروع نهضت آیت‌الله خمینی (ره) و انقلاب اسلامی را نشان می دهد.

امروزه این حرم، علاوه بر مکانی برای زیارت، به جاذبه ای تماشایی تبدیل شده است و گردشگران خارجی را نیز به سوی خود می کشاند. وجود امکانات رفاهی خوب همچون مجتمع اقامتی، محل برپایی چادر، سرویس بهداشتی و حمام، فضای سبز، وسایل بازی کودکان و ... باعث شده است تا این مکان، فضای خوبی برای اتراق مسافران نیز باشد. بد نیست بدانید پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی هم در این مکان به خاک سپرده شده است.

انتشار

04 اردیبهشت 1398

به روز رسانی

19 آبان 1398

نقد و بررسی کاربران

آیا بازدید از حرم امام خمینی (ره) را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
تنوع و کیفیت امکانات?
دسترسی به وسایل حمل‌ونقل عمومی?
نظافت?
نحوه برخورد کارکنان?

حرم امام خمینی (ره) را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

سوالی دارید؟

از کارشناسان و کاربران کارناوال بپرسید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.