موزه هنر مشکین فام شیراز

شیراز، گذر تاریخی سنگ سیاه، خانه فروغ الملک

4

از 5 امتیاز

میانگین نظرات 4 کاربر

مدت پیشنهادی بازدید

30 دقیقه تا 1 ساعت

ساعت دسترسی

امروز سه‌شنبه 9:00 صبح تا 19:00

هزینه

5,000 تومان

شماره تماس

آشنایی با موزه هنر مشکین فام شیراز

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیریابی

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

موزه هنر مشکین فام شیراز در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

موزه هنر مشکین فام یا موزه هنرهای تجسمی در خانه فروغ الملک قوامی، یکی از خانه های تاریخی شیراز برپا شده است. خانه ای که زمان ساخت آن به انتهای دوره قاجار و اوایل دوره پهلوی باز می گردد و شامل بخش های مختلفی مانند آشپزخانه،‌ اصطبل، حمام و دو منزل مسکونی و... در سه طبقه می شود. این خانه زیبا و تماشایی در سال ۱۳۸۱ مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت و سپس به حسن مشکین فام واگذار شد. آقای مشکین فام نیز در نگهداری از این ساختمان زیبا سنگ تمام گذاشت و آن را به موزه هنرهای معاصر شیراز یا موزه مشکین فام تبدیل کرد. موزه ای که در آن می توانید به تماشای آثار هنرمندان معاصر فارس به ویژه آثار خانواده مشکین فام در قالب نقش‌برجسته، خوشنویسی، نقاشی، عکاسی به ویژه عکس های قدیمی، هنرهای تجسمی و ... بنشینید و غرق در زیبایی شوید. در کنار آثار به نمایش در آمده در موزه خود این خانه تاریخی، بسیار بی نظیر و زیباست و تزیینات و ظریف کاری های به کار رفته در آن مثل انواع گچ بری ها، مشبک کاری ها و ... لذت تماشای این خانه- موزه تاریخی را دوچندان می کند.

نکات ضروری: در نیمه اول سال در ساعات 12:00 تا 16:00 و در نیمه دوم سال در ساعات 12:00 تا 15:00 موزه بسته است.

انتشار

25 اسفند 1397

به روز رسانی

20 آبان 1398

نقد و بررسی کاربران

میانگین امتیاز کاربران

از مجموع 4 رای

4.0

انفرادی

1

آیا بازدید از موزه هنر مشکین فام شیراز را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
ارزش هزینه به لذت(عالی) 4.8
تنوع آثار(خوب) 4.4
سهولت در دسترسی(معمولی) 3.4
شرایط نگهداری آثار(خوب) 4.1
امکانات ویژه بازدید از موزه(معمولی) 3.1

موزه هنر مشکین فام شیراز را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

سوالی دارید؟

از کارشناسان و کاربران کارناوال بپرسید

جدیدترین نقد
بهداد

4

موزه هنر مشکین فام یا موزه هنرهای تجسمی در خانه فروغ الملک قوامی، یکی از خانه های تاریخی شیراز برپا شده است. خانه ای که زمان ساخت آن به انتهای دوره قاجار و اوایل دوره پهلوی باز می گردد و شامل بخش های مختلفی مانند آشپزخانه،‌ اصطبل، حمام و دو منزل مسکونی و... در سه طبقه می شود. این خانه زیبا و تماشایی در سال ۱۳۸۱ مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت و سپس به حسن مشکین فام واگذار شد. آقای مشکین فام نیز در نگهداری از این ساختمان زیبا سنگ تمام گذاشت و آن را به موزه هنرهای معاصر شیراز یا موزه مشکین فام تبدیل کرد. موزه ای که در آن می توانید به تماشای آثار هنرمندان معاصر فارس به ویژه آثار خانواده مشکین فام در قالب نقش‌برجسته، خوشنویسی، نقاشی، عکاسی به ویژه عکس های قدیمی، هنرهای تجسمی و ... بنشینید و غرق در زیبایی شوید. در کنار آثار به نمایش در آمده در موزه خود این خانه تاریخی، بسیار بی نظیر و زیباست و تزیینات و ظریف کاری های به کار رفته در آن مثل انواع گچ بری ها، مشبک کاری ها و ... لذت تماشای این خانه- موزه تاریخی را دوچندان می کند .

تجربه سفر بهداد به موزه هنر مشکین فام شیراز

انتشار: 11 اسفند 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟
كاربر مهمان

خانه و موزه زیبای فروغ المک دارای حیات بسیار زیبا و سرسبز و مجموعه ای بی نظیری عکس از هنرمندان شیراز است و یک نمونه زیبا از خانه های قدیمی شیراز است .

3.8

تجربه سفر كاربر مهمان به موزه هنر مشکین فام شیراز

انتشار: 11 اسفند 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟
مينو

شیراز خیلی جاهای دیدنی داره و شاید نتونین تو یه سفر همه جاهای دیدنیش رو ببینین مگر اینکه زمان زیادی رو اونجا بگذرونین ولی اگر برای بار چندمه به این شهر سفر می کنین خب یه سر به اینجا بزنین . خونه قدیمی قشنگیه که الان توسط بخش خصوصی تبدیل شده به موزه و خب خیلی هم نزدیک چند تا دیگه از جاذبه های شیرازه .

4.2

تجربه سفر مينو به موزه هنر مشکین فام شیراز

انتشار: 11 اسفند 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.