تپه میمون پوکت

جزیره پوکت، شهرستان مینگ پوکت، راتسادا، جاده تپه توسائه

مدت پیشنهادی بازدید

2 ساعت و نیم تا 4 ساعت

ساعت دسترسی

امروز شنبه 24 ساعته

هزینه ورودی

رایگان

آشنایی با تپه میمون پوکت

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیریابی

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

تپه میمون پوکت در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

تپه توسائه (Toh Sae) یکی از جاذبه‌های محبوب جزیره پوکت شمرده می‌شود و به خاطر تعداد زیاد میمون‌های ماکاک در این منطقه، به تپه میمون شهرت پیدا کرده است. در این تپه حدود 400 میمون زندگی می‌کنند که به صورت گروهی در بخش‌های مختلف تپه پراکنده شده‌اند. این میمون‌ها وحشی نیستند و فقط در صورتی که نسبت به امنیت فرزندان‌شان احساس خطر کنند، ممکن است حمله‌ور شوند. اگرچه احتمال دزدی توسط ماکاک‌ها بسیار بالاست و باید در حین نزدیک شدن به آن‌ها، مراقب وسایل شخصی‌تان باشید. بد نیست بدانید یکی از اصلی‌ترین سرگرمی‌های گردشگران در تپه توسائه، غذا دادن به میمون‌هاست؛ محلی‌ها هم از این راه، کسب و کاری به راه انداخته‌اند و در پایین تپه به گردشگران، میوه و خوراکی‌هایی برای تغذیه میمون‌ها می‌فروشند. ‌

توسائه یکی از بلندترین تپه‌های پوکت است و بر فراز آن، چند ایستگاه رادیویی و تلویزیونی به چشم می‌خورد. این تپه چشم‌اندازی زیبا به مناطق اطراف دارد و به پاتوق مردم محلی برای ورزش و پیمایش تبدیل شده است. البته باید بدانید که مسیر رسیدن به بالای تپه، به مراتب زیباتر از قله است چرا که وجود ایستگاه‌ها و‌ ساختمان‌ها در قله، منظره بدی به این بخش داده است. در ابتدای تپه میمون‌ها، عبادتگاهی به چشم می‌خورد که وقف سه روح مقدس به نام‌های توسائه دام (Toh Sae Dam)، توسائه دانگ (Toh Sae Dang) و توسائه کائو (Toh Sae Kaow) شده است. وجود همین عبادتگاه باعث می‌شود تا به ویژه در روزهای جمعه، افراد زیادی برای عبادت راهی تپه توسائه شوند. 

بسیاری از گردشگران ترجیح می‌دهند راه رسیدن به تپه را با ماشین و موتور طی کنند، اما از آنجایی که توسائه، شیب زیادی دارد، رسیدن به قله با چالش‌هایی همراه است. در ضمن کسانی که می‌خواهند با ماشین و موتور به سمت قله بروند، باید این را نیز در نظر داشته ‌باشند که هر روز بین ساعت‌های 17:00 تا 20:00 مسیر رسیدن به قله مسدود است تا افراد پیاده بتوانند به‌راحتی و در فضایی آرام، خودشان را به بالای تپه برسانند و از چشم‌انداز زیبای پیش روی‌شان لذت ببرند. 

انتشار

08 بهمن 1398

به روز رسانی

08 بهمن 1398

نقد و بررسی کاربران

آیا بازدید از تپه میمون پوکت را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
سطح امنیت?
سهولت در دسترسی?
حال و هوای خوش?
نظافت?

تپه میمون پوکت را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

سوالی دارید؟

از کارشناسان و کاربران کارناوال بپرسید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.