کارناوال - راهنمای سفر

آسمان نمای مسکو

روسیه، مسکو، خیابان سدووایا-کودرینسکایا، بلوار اول، پلاک 5

گالری تصاویر

مدت پیشنهادی بازدید

2 تا 11 ساعت

ساعت دسترسی

امروز سه‌شنبه تعطیل

هزینه سالن بزرگ و موزه اورانیا از

700 روبل روسیه(447,300تومان)

همه چیز درباره آسمان نمای مسکو

چرا بازدید کنیم؟

نقد و بررسی کارناوال

کجاست؟

نقشه و مسیر

آقام چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

نقد و بررسی کارناوال

زهرا میرزایی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

07 فروردین 1397

به روز رسانی

01 شهریور 1402

معرفی /

آسمان نمای مسکو | لمس دنیای ستارگان

نمی دانیم چقدر درباره مسکو می دانید، فقط این که پایتخت روسیه و از مهم ترین شهرهای سیاسی در دنیاست، یا این که به این دیار سفر کرده اید و زیبایی ها و شاهکارهای معماری این شهر را از نزدیک نظاره گر بوده اید. در هر صورت مسکو آن قدر حرف برای گفتن دارد که هر چه از آن بگوییم باز کم است به همین خاطر امروز بار سفر بسته ایم و به سوی مسکو خواهیم رفت.

در مسکو علاوه بر کلیسا و کاخ های باشکوه جاذبه های دیگری هم وجود دارد. یکی از جالب ترین مراکز دیدنی در این شهر آسمان نمای آن است که از قدیمی ترین و بهترین آسمان نماها در سطح جهانی به شمار می رود؛ جایی که جان می دهد برای تماشای دنیای رویایی ستارگان.

اگر شما هم به دنیای ماورایی اطراف کره زمین و منظومه شمسی علاقه مند هستید بازدید از ساختمان آسمان نمای مسکو را از یاد نبرید. اینجا می توانید چند لحظه ای همراه با دوستان و آشنایان تان در دنیای آسمان و ستاره ها گردش کنید. این مکان با دیگر جاذبه های گردشگری مسکو متفاوت است و سازه ای بسیار مدرن و دیدنی به شمار می رود. با کارناوال همراه شوید تا تماشاگر دنیای ستارگان در آسمان نمای مسکو باشیم.ورود به صفحه اختصاصی راهنمای سفر به مسکو

Photo by : Unknown

چرا بازدید از آسمان نمای مسکو؟


 • از مهم ترین جاذبه های گردشگری مسکو است.
 • از مهم ترین و قدیمی ترین آسمان نماها در سطح جهان به شمار می رود.
 • بازدید از آن شما را با دنیای دیگری آشنا خواهد کرد.
 • در این مکان در روزِ روشن تماشاگر ستاره ها خواهید بود و می توانید در نهایت آرامش از دیدن آن ها لذت ببرید.
Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

معرفی آسمان نمای مسکو | Moscow Planetarium

آسمان نما به مرکزی گفته می شود که در آن دنیای افلاک توسط انسان ها شبیه سازی می شود. این کار باعث پیشرفت انسان ها در حوزه ستاره شناسی و آشنایی عموم مردم با علوم ستاره ها شده است. همان طور که به سینما می رویم تا فیلم هایی شبیه سازی شده از زندگی انسان ها را تماشا کنیم می توانیم در آسمان نما هم دنیایی شبیه جهان واقعیِ آسمان ها را ببینیم. البته از یاد نبرید که آسمان نماهای مدرن بخش هایی هم دارند که در آن ها امکان دیدن آسمان واقعی با استفاده از تلسکوپ نیز وجود دارد.

آسمان نماها گنبد یا گنبدهایی دارند که به وسیله آن ها آسمان و دنیای ستارگان را به گونه ای واقعی تر نمایان می کنند. زیر این گنبدهای دیدنی همیشه شب است و ستاره ها و حتا سیاره ها قابل دیدن هستند. همین موضوع برای افرادی که تا به حال به آسمان نما نرفته اند بسیار جالب است. در این مکان ها صورت های فلکی، حرکت ستارگان، خورشید و ماه گرفتگی و... قابل دیدن هستند و پژوهشگران حاضر در مجموعه نیز این پدیده ها را برای میهمانان شان توضیح می دهند.

یکی از کهن ترین و در عین حال مجهزترین آسمان نماهای دنیا در شهر مسکو قرار دارد که ساختش از سال 1927 تا سال 1929 به طول انجامید به همین خاطر امروزه از مهم ترین مراکز دیدنی این شهر به شمار می آید و طرفداران زیادی دارد. توصیه می کنیم در سفر به مسکو حتما آسمان نمای این شهر را ببینید.

آسمان نمای مسکو سیزدهمین آسمان نمای مهم در دنیاست و از تکنولوژی پیشرفته ای برخوردار است. برای ساخت این بنا 250,000 روبل روسیه (159,750,000 تومان) هزینه کردند. این مکان در ابتدا در مراسمی خصوصی بازگشایی و سپس در تاریخ 5 نوامبر سال 1929 به روی عموم باز شد. حالا که کمی با آسمان نمای مشهور مسکو آشنا شدید با هم داخل این مجموعه جالب می رویم و از نزدیک با ویژگی هایش آشنا خواهیم شد.

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

قسمت های مختلف آسمان نمای مسکو

همان طور که اشاره ای داشتیم این آسمان نما از بهترین و قدیمی ترین آسمان نماهای جهان است و دو برج تماشای بسیار مدرن برای انجام پژوهش های علمی را در خود دارد. برای ارزیابی درست و آشنایی صحیح و کامل با این مکان دیدنی به هر یک از قسمت های آن به صورت جداگانه خواهیم پرداخت. به صورت کلی می توان این مجموعه را به 9 بخش گوناگون تقسیم کرد:

 • سالن بزرگ ستارگان 
 • سالن کوچک ستارگان 
 • پارک آسمان | اسکای پارک
 • موزه تعاملی (Lunarium)
 • موزه اورانیا
 • اتاق کنفرانس
 • سالن تئاتر و فیلم 4D
 • کافه
 • فروشگاه سوغات

همراه مان باشید تا یک به یک ببینیم در این بخش های مختلف چه اتفاق هایی در جریان است و چه خدماتی به مراجعان ارایه می شود. اگر با همه توضیحات ما باز هم کاربری و محل دقیق قسمت های گوناگون این مجموعه برای شما سوال بود به این لینک بروید.

Photo by : Unknown

۱- سالن بزرگ ستارگان | Large star hall

این سالن اصلی ترین بخش آسمان نمای مسکو است؛ سالنی پر از صندلی های متحرک که می توانید روی آن ها دراز کشیده و افلاک را تماشا کنید. در این بخش تلاش شده تا به بازدیدکننده ها دیدی از گذشته و آینده ستاره های اطراف زمین و کهکشان راه شیری داده شود. در طراحی و پایه ریزی این بخش اعتقاد بر این بوده که برای فهمیدن آینده باید از گذشته باخبر باشیم به همین خاطر ستارگانی که سال ها قبل مرده اند نیز به نمایش در آمده اند.

این سالن برای افرادی که در زمینه کهکشان ها کنجکاو هستند بهترین مکان است زیرا کارشناسان حاضر به سوال های شان درباره صورت های فلکی، ستاره ها و هر آنچه در این مکان نمایش داده می شود پاسخ می دهند.

بر روی صندلی های متحرک سالن، گنبدی وسیع، از جنس فایبرگلاس، با ارتفاع ۲۵ متر ساخته اند و با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات، آسمان شب را روی این گنبد شبیه سازی کرده اند. این کار آن قدر با ظرافت انجام شده که تماشاگران احساس می کنند همه چیز حقیقی است.

فیلم های مختلفی هم در این قسمت به نمایش در می آیند که بازدیدکننده ها را غرق در سفری فضایی می کنند، گویا سوار بر سفینه ای فضایی در اطراف کره زمین در حال گشت و گذاریم. گاهی در فواصل زمانی گوناگون و در مناسبت های مختلف از این سالن برای برپایی کنسرت و مراسم دیگر نیز استفاده می کنند. اینجا یکی از بزرگ ترین رصدخانه های اروپا نیز هست و انواع پژوهش های ستاره شناسی در آن انجام می شود.

محل قرارگیری: طبقه سوم

Photo by : Unknown

۲- سالن کوچک ستاره | Smal star hall

سالن کوچک ستاره قسمتی دیگر از آسمان نمای مسکو است که به نسبت سالن بزرگ مساحت کمتری دارد. سقف این سالن هم به صورت گنبدی است و برای شبیه سازی آسمان از آن استفاده می شود. همه حرکات و نمایش هایی که در این سالن اتفاق خواهد افتاد از قبل ریز به ریز پیش‌بینی و برنامه ریزی شده است. این موضوع و به کار بردن وسواس در آموزش و نمایش آسمان باعث شده تا بازدیدکنندگان متوجه حقیقی یا شبیه ساز بودن محیطی که در آن قرار می گیرند نشوند. اینجا همه چیز همانند آسمان شب در کویری پر ستاره است فقط گویا تلسکوپی بزرگ و دقیق به چشم داریم.

این سالن تنها مکان موجود در مسکو است که دارای صندلی های پویا، گنبدی مجهز و مدرن با سیستم صوتی و تصویری استریو است و در حال حاضر صدای استریوی این مکان از دیگر سالن های همین آسمان نما نیز قوی تر است. به همین دلیل همیشه از ساخت و وجود چنین سالنی با افتخار یاد می شود. اگر به فیلم های ۳D (سه بعدی) علاقه مند هستید بدانید که در این سالن می توانید کهکشان راه شیری و ستارگانش را به صورت ۳D تماشا کنید که حسی غیر قابل توصیف است.

یکی دیگر از ویژگی هایی که این سالن را خاص و منحصر به فرد کرده امکان سواری بر روی سیاره زحل است! بله در این سالن فیلمی پخش می شود که با دیدنش بینندگان احساس می کنند که سوار بر حلقه این سیاره بزرگ و غول آسا شده اند. این فیلم و زحل سواری حدود ۵ دقیقه طول می کشد و از محبوب ترین قسمت های آسمان نمای مسکو به شمار می آید.

محل قرارگیری: طبقه همکف

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

۳- پارک آسمان | SKY PARK

در آسمان نمای فوق العاده شهر مسکو بخشی به نام پارک آسمان یا اسکای پارک وجود دارد. بخشی که در فضایی باز قرار دارد و به نوعی می توان گفت رصدخانه ای در محوطه آسمان نماست. 

از زمان های دور و حتا دوران باستان به گردش افلاک و حوادث آسمان ها توجه زیادی می شد و از همان دوران ستاره شناسان آرام آرام شروع به ساخت و استفاده از لوازم و وسایلی برای دیدن بهتر آسمان ها کردند. امروزه با توجه به پیشرفت سرسام آور تکنولوژی هنوز هم از تلسکوپ برای دیدن آسمان استفاده می شود البته تلسکوپ های بسیار عظیم و پیشرفته. در پارک آسمانِ این مجموعه تعدادی از وسایل کهنی که در گذشته برای تماشای آسمان استفاده می شد را هم به نمایش گذاشته اند تا علاقه مندان علاوه بر دیدن و استفاده از تلسکوپ ها با وسایل قدیمی ستاره شناسی نیز آشنا شوند.

همچنین با مراجعه به این قسمت می توانید با انواع ساعت های آفتابی نیز آشنا شده و طرز استفاده از آن ها را بیاموزید. این قسمت از آسمان نما از ماه می تا سپتامبر (اردیبهشت تا اوایل مهر) از ساعت ۱۱ صبح تا ۲۱ شب آماده ارایه خدمات به بازدیدکنندگان است و در دیگر ماه های سال خدماتی ارایه نمی کند.

محل قرارگیری: این پارک در دو طبقه اول و دوم قرار دارد.

Photo by : Unknown

۴- موزه تعاملی لوناریوم | Lunarium

در این قسمت از آسمان نمای مسکو خلاقیت موج می زند. با مراجعه به موزه تعاملی لوناریوم می توانید اختراعات جدید دانشمندان را در زمینه ستاره شناسی و علوم هوا مشاهده کنید. از همه جالب تر این که می توانید با بسیاری از این اختراع ها کار کرده و تجربه های هیجان انگیزی را به دست آورید. از جالب ترین قسمت های این موزه می توان به طراحی موشک های هیدروژنی، دوچرخه سواری فضایی در سراسر منظومه شمسی و نجات سیارک ها اشاره کرد.

در این موزه هر کسی با هر سنی می تواند به یک دانشمند و محقق ستاره شناس تبدیل شود، علوم و قانون ها را کشف کرده و چند ساعتی را به عنوان یک کاوشگر فضایی سپری کند. کشف اعماق تاریک و مرموز فضای اطراف حسی جالب است که باید حتما آن را تجربه کنید. این موزه گنجینه ای خاص و بی نظیر را در اختیار مخاطبان قرار می دهد. پیشنهاد می کنیم در بازدیدتان از آسمان نمای مسکو این قسمت را از دست ندهید.

محل قرارگیری: این مجموعه در دو سالن مجزا واقع شده است؛ سالن شماره دو در طبقه همکف و سالن شماره یک در طبقه اول.

Photo by : Unknown

۵- موزه اورانیا | Urania

شاید شما هم به زیبایی و بزرگی کهکشان و ستارگان می اندیشید؛ اما با وجود این همه زیبایی و رمز و رازی که در فضا وجود دارد افراد بسیاری وجود دارند که از کهکشان ها و امور مربوط به آن هراسانند و علاقه ای به دانستن بیشتر در رابطه با این دنیای جالب ندارند. به همین دلیل قسمتی در آسمان نمای مسکو ساخته شده تا ترس را از بین ببرد.

در این قسمت، علوم و قانون های اصلی حاکم بر جهان اطراف توضیح داده می شود و تلاش بر این است که تصور ترسناک و زشت مردم راجع به جهان پیرامون کره زمین از بین برود و با دیدی وسیع و علمی تر به این موضوع نگاه شود.

اینجا می توانید درباره علم ستاره شناسی و پیشرفت آن طی قرون مختلف، نقش مفاهیم انسانی در علوم فضایی و اموری از این دست اطلاعات خوبی به دست آورید و تا حدودی با چگونگی روند و امور حاکم بر کهکشان و ستارگان آشنا شوید. از نکات مثبت این قسمت از آسمان نما این است که در کنار هر وسیله و ابزار توضیحات آن و چگونگی استفاده اش توضیح داده شده است.

محل قرارگیری: سالن شماره یک در طبقه اول - سالن شماره دو در طبقه دوم.

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

۶- اتاق کنفرانس

درست مثل بیشتر مجموعه های دیدنی شهر مسکو، آسمان نمای این شهر هم دارای اتاقی با عنوان اتاق کنفرانس است. این اتاق کنفرانس که با کمک دولت و استفاده از تکنولوژی های پیشرفته روز ساخته شده محلی برای به بحث گذاشتن نظریه های علمی و تبادل اطلاعات است.

این اتاق دارای انواع سیستم های پیشرفته صوتی، تصویری، ویدیویی، استریو و تجهیزات ترجمه همزمان است. اینجا می تواند میزبان خوبی برای جلسه ها و همایش های در سطح بین المللی باشد. در کنار این اتاق کافه کوچکی هم برای تهیه نوشیدنی و خوراکی های سبک وجود دارد.

محل قرارگیری: طبقه اول

Photo by : Unknown

۷- سینمای چهار بعدی

از آن‌جایی که همه مجموعه تفریحی آسمان نما به نوعی با تخیل در ارتباط است سینماهای چند بعدی هم هماهنگی خوبی با این مرکز دارند. سالن سینمای آسمان نمای مسکو ۴ بعدی (۴D) است و سالنی نسبتا کوچکی دارد. با تماشای انواع فیلم هایی که در این سینما پخش می شود می توانید علاوه بر تماشای فیلم، خود را نیز در فضای آن تصور کنید، کاری که در تمام مجموعه آسمان نما حرف اول را می زند. سالن این سینما به صورتی طراحی شده که بینندگان بتوانند سرما و گرمای هوای محیط فیلم شان را نیز احساس کنند، حسی باورنکردنی که تا آخرین لحظه فیلم ادامه دارد.

سینمای چهار بعدی آسمان نمای مسکو از هیجان انگیزترین و نفس گیرترین بخش های این مجموعه تفریحی است پس اگر اهل تجربه های ماجراجویانه هستید این قسمت را از دست ندهید.

محل قرارگیری: طبقه همکف

Photo by : Unknown

کافه و رستوران در آسمان نمای مسکو

بدون شک پس از گشت زدن در مجموعه وسیعی چون آسمان نمای مسکو باید استراحتگاهی وجود داشته باشد تا در آن نفسی تازه کرده و دوباره به ماجراجویی های مان ادامه دهیم. در آسمان نمای مسکو سه مکان وجود دارد که امکان خرید نوشیدنی و خوراکی سبک و خوشمزه را به شما می دهد. در این بخش به هر سه آن ها سر می زنیم:

* اسنک بار

اگر با فرزندان بازیگوش تان به آسمان نمای مسکو آمده اید حتما به اسنک بار این مجموعه سر بزنید. وقتی کودکان و نوجوانان غرق در بازی و تعامل در این مجموعه تفریحی هستند شما می توانید در این اسنک بار کمی استراحت کنید.

یک فنجان قهوه و یک آبمیوه با دسر یا پنکیک داغ به سرعت خستگی شما را از بین می برد. محیط این کافه به شکلی است که حس فضای بیرونی را به شما القا می کند و میان وعده های خوشمزه ای را هم در اختیارتان قرار می دهد. در این کافه امکان برپایی جشن تولد برای کودکان تان هم وجود دارد.

* کافه رترو | Retro

این کافه در موزه اورانیا واقع شده و فضای دنج و خوبی هم دارد. کافه رترو با صندلی های راحت، کتاب و عکس های قدیمی در رابطه با آسمان و ستاره شناسی پذیرای میهمانان کنجکاو است. در این کافه انواع غذاهای اروپایی و ژاپنی نیز سرو می شود. اگر تصوری از غذاها و خوراکی های ارایه شده در منو ندارید از پیشخدمت خوشروی این کافه درخواست کمک کنید، او همیشه پیشنهادهای خوبی برای شما دارد.

نکته جالب کافه رترو نزدیکی آن به اتاق کنفرانس است، این کافه درست در مقابل در ورودی اتاق کنفرانس واقع شده بنابراین برای سخنرانی و همایش های تان هم می توانید از این محل خوراکی های خوشمزه ای تهیه کنید. این کافه در طبقه اول آسمان نمای مسکو قرار دارد.

* رستوران تلسکوپ

فضای این رستوران شیک و اروپایی است و در اینجا هم خوراکی های اروپایی و ژاپنی سرو می شود. رستوران تلسکوپ محیط خوبی برای بزرگسالان و همچنین کودکان به وجود آورده است. اینجا چند درِ ورود و خروج دارد و از اتاق های بسیاری هم برخوردار است و شما گزینه های زیادی برای استراحت خواهید داشت. 

علاوه بر همه این ها رستوران تلسکوپ به گونه ای طراحی شده که برای برگزاری میهمانی ها و جلسه ها مناسب باشد. این رستوران در طبقه اول مجموعه آسمان نما قرار دارد.

رستوران تلسکوپ آسمان نما مسکو
Photo by : Unknown
کافه آسمان نما مسکو
Photo by : Unknown

فروشگاه خرید سوغات و هدیه

برای بازدیدکنندگان این امکان هم فراهم است که هدیه ای کوچک تهیه کرده و آن را با خود به عنوان یادگاری ببرند. از این فروشگاه می توانید وسایلی چون وسایل و تجهیزات ستاره شناسی، لباس، اسباب بازی، مدل های مقیاس کوچک فضاپیما و ماهواره ها، انواع کتاب و سی دی های آموزشی، پازل، تلسکوپ، میکروسکوپ، عینک های جاسوسی و... را خریداری کنید.

بازی های کامپیوتری و سی دی های آموزشی از پرطرفدارترین وسایل موجود در فروشگاه سوغات آسمان نمای مسکو هستند. اگر کودک شما به مسایل مربوط به فضا علاقه مند است پیشنهاد می کنیم فیلم های آموزشی چند بعدی این مرکز را فراموش نکنید. برای تهیه یک فیلم و ابزار مناسب هم می توانید از کارشناسان حاضر در آسمان نما کمک بخواهید.

امکانات رفاهی آسمان نما مسکو

در مجموعه تفریحی آسمان نمای مسکو به بازدیدکنندگان و به خصوص گردشگران اهمیت زیادی داده می شود. به همین منظور امکاناتی هم برای رفاه بیشتر آنان فراهم کرده اند، امکاناتی از قبیل:

 • پارکینگ
 • کالسکه کودک 
 • دوچرخه برای فضای خارجی 
 • صندلی چرخدار
 • امکان استفاده از هدست مترجم در همه قسمت ها وجود دارد زیرا کارشناسان به زبان روسی توضیح می دهند.
 • سرویس بهداشتی
 • دیدن ستاره ها در روز روشن
 • دانلود اپلیکیشن توضیحات آسمان نما در محل
 • دسترسی شبانه روزی و در 7 روز هفته به اطلاعات وپژوهش های فضایی این مجموعه از طریق وبسایت آسمان نمای مسکو
 • هزینه ارزان و امکانات زیاد

برای آشنایی با موقعیت قرارگیری هر یک از این امکانات به این آدرس بروید.

Photo by : Unknown

اطلاعات بازدید از آسمان نمای مسکو

برای این که بازدید بهتر و مفیدتری از آسمان نمای زیبای مسکو داشته باشید بهتر است، نکته ها و قانون هایی که در اینجا بیان می کنیم را مورد توجه قرار دهید: 

قبل از تهیه بلیت به صورت اینترنتی، حتما راهنما را مطالعه کنید.

پیش از خرید بلیت مطمئن شوید که بلیت کدام بخش را تهیه کرده اید.

موزه اورانیا دو بخش دارد برای هر یک از آن ها باید حدود 20 تا 25 دقیقه زمان در نظر بگیرید.

برای بازدید از پارک آسمان 40 دقیقه زمان لازم خواهید داشت.

زمان نمایش ها در سالن بزرگ بین 35-50 دقیقه متغیر است.

با یک بلیت فقط یک بار حق ورود به هر سالن و استفاده از امکاناتش را دارید.

بازدیدکنندگانی که دیرتر از زمان مقرر به سالن ها می رسند اجازه ورود نخواهند داشت.

باید 15 دقیقه قبل از آغاز هر نمایش در سالن ها آماده باشید.

بازدید از این مجموعه برای کودکان زیر 6 سال توصیه نمی شود.

بازدید از آسمان نمای مسکو برای افرادی که دچار بیماری قلبی هستند مناسب نیست.

هر بلیت برای یک نفر است و پدر و مادرها باید برای کودکان نیز بلیت تهیه کنند و نمی توانند آن ها را در آغوش گرفته و یا در صندلی خود جای دهند.

عکاسی حتا با گوشی موبایل هم در این مکان امکان پذیر نیست.

خوردن و نوشیدن در سالن ها مجاز نیست.

پیش از خرید بلیت خوب فکر کنید زیرا بلیت قابلیت استرداد و یا تعویض ندارد.

برای ورود به دو سالن موزه خرید یک بلیت کافی است.

برای کودکان زیر 6 سال لازم به خرید بلیت نیست.

سالن فیلم چهار بعدی این مجموعه کوچک است به این نکته قبل از خرید بلیت توجه کنید.

دیدن فیلم های چهار بعدی به افراد مسن توصیه نمی شود.

ورود کودکان زیر 12 سال ممنوع است مگر آن که همراه پدر و مادرها یا یک همراه بزرگسال باشند.

ورود به کافه ها رایگان است.

Photo by : Unknown

مسیر و دسترسی

آدرس: روسیه، مسکو، بزرگراه سدووایا-کودرینسکایا، بلوار اول، پلاک 5

Address: 5, bld. 1, Sadovaya-Kudrinskaya Str, Moscow 123242 Russia

برای رسیدن به آسمان نمای مسکو می توانید هم از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید و هم با اتومبیل شخصی تان به این مکان بروید. با هم روش های رسیدن به آسمان نمای مسکو را مرور می کنیم

با اتوبوس

یکی از بهترین روش ها برای رسیدن به آسمان نمای مسکو اتوبوس است. در 550 متری این جاذبه ایستگاهی به نام باریکاتنا (Barrikadnaya) وجود دارد که اگر در آن پیاده شوید با کمی پیاده روی به مقصد خواهید رسید.

با مترو

نزدیک ترین ایستگاه مترو به آسمان نمای مسکو کراسنوپرسنسکایا (Krasnopresnenskaya) نام دارد. فاصله این ایستگاه تا آسمان نما حدود 1 کیلومتر است بنابراین اگر می خواهید با مترو به مقصد برسید باید پس از پیاده شدن در ایستگاه کراسنوپرسنسکایا تاکسی گرفته و به آسمان نما برسید.

با تاکسی

در همه محله های مسکو تاکسی وجود دارد و به راحتی می توانید از آن ها استفاده کنید.

با اتومبیل شخصی

اگر علاقه مندید که با اتومبیل شخصی تان به آسمان نمای مسکو بروید باید خود را به بزرگراه سدووایا-کودرینسکایا (Sadovaya-Kudrinskaya Ulitsa) برسانید. این بزرگراه از مهم ترین مسیرهای مسکو است و به راحتی می توانید آن را بیابید. برای آسان تر پیدا کردن مسیرتان می توانید از آدرس و نقشه کارناوال کمک بگیرید.

هزینه:

برای ورود به آسمان نمای مسکو باید بلیت تهیه کنید هزینه این بلیت ها با توجه به این که آخر هفته و تعطیلات باشد یا در طی هفته و یا این که از چه قسمتی دیدن می کنید متفاوت هستند. 

Photo by : Unknown

دیدنی های اطراف

در این که مسکو مملو از جاذبه های گردشگری است هیچ شکی وجود ندارد؛ اما در این قسمت چند مکان دیدنی شاخص در مسکو را پیشنهاد می کنیم که در طی بازدیدتان از آسمان نمای مسکو از آن ها نیز دیدن کنید:

 • سالن تئاتر بولشویی | Bolshoi Theatre: فاصله 5.1 کیلومتر
 • میدان سرخ | Red Square: فاصله 7 کیلومتر
 • کاخ کرملین | Kremlin Armoury: فاصله 5 کیلومتر
سالن تئاتر بولشویی
کاخ کرملین
میدان سرخ مسکو

هزینه های بلیت

*هزینه بلیت را می توان با کارت های اعتباری، درگاه سامسونگ و اپل و همچنین نقد پرداخت کرد.

*شما می توانید بلیت تان را یک هفته قبل رزرو و خریداری کنید.

 

تالار ستاره‌ای بزرگ و موزه اورانیا 

جایگاه

ایام هفته تا ساعت 15:00

ایام هفته بعد از ساعت 15:00

آخر هفته و تعطیلات

استاندارد

700 روبل روسیه (447,300 تومان)

750 روبل روسیه (479,250 تومان)

850 روبل روسیه (543,150 تومان)

VIP

800 روبل روسیه (511,200 تومان)

850 روبل روسیه (543,150 تومان)

1,000 روبل روسیه (639,000 تومان)

آسمان نمای مسکو را در ویدیو تماشا کنید

نگاهی گذرا به مراسم افتتاحیه آسمان نمای روسیه

در ماه های آگوست، سپتامبر و اکتبر سال ۱۹۲۹ میلادی طی سه مراسم این آسمان نما افتتاح شد که هر سه این جشن ها خصوصی بودند. مراسم افتتاحیه ابتدا با یک سخنرانی آغاز می شد و سپس پژوهشگران به توضیح موضوعاتی از قبیل منشا و تکامل سیستم های خورشیدی، ساختار خورشید و ماه و حرکت آن ها، حرکت ستاره و شهاب سنگ و... می پرداختند.

پس از این چند جلسه بازگشایی مشخص شد که آسمان نما نیاز به ابزارهای جدید و مدرن تری برای گسترش فعالیت های خود دارد به همین خاطر مسوولان در پی تجهیز بیشتر این مکان بر آمدند و با این که آسمان نما بر روی عموم باز شده بود سرانجام در سال 1934 میلادی کار تجهیز کردن آن به پایان رسید. در این تلاش ها توانایی آسمان نمای مسکو ارتقای زیادی یافت و اموری چون برق ستاره ها، ابرهای شناور در آسمان، دنباله ستاره ها، تاثیر شفق های قطبی، انواع شهاب سنگ، موشک تسیولکوفسکی و... نیز در این مکان جریان یافت و قابل مشاهده بودند.

این افلاک نما در حدود 50 سال لقب بهترین آسمان نمای جهان را داشت و اکنون هم بخشی جدایی ناپذیر از تاریخ و تمدن روسیه است.

Photo by : Unknown

توصیه کارناوال

اگر قصد دارید از این آسمان نما دیدن کنید پیشنهاد می کنیم که یک روز کامل را برای آن در نظر بگیرید تا بتوانید با خیالی آسوده از این مکان فوق العاده دیدن کنید. مطمئن باشید که پشیمان نخواهید شد و اطلاعات زیادی هم به دست خواهید آورد. نکته دیگر این که اگر برای مطالعه های علمی به این آسمان نما مراجعه می کنید سعی داشته باشید فرزندان تان را همراه نبرید.

توصیه می کنیم قبل از بازدید از آسمان نمای مسکو از این آدرس تاریخ مراجعه خود را نگاه کرده و از مناسبت ها و مراسم هایی که ممکن است در آن زمان در آسمان نما در جریان باشد مطلع شوید.

Photo by : Unknown

سخن آخر

مسکو یکی از جذاب ترین شهرهای اروپایی برای گشت و گذار است و همواره به دلیل داشتن گنجینه های تاریخی گوناگون مورد توجه گردشگران قرار می گیرد. امروز با هم به یکی از معروفترین جاذبه های این شهر یعنی آسمان نمای مسکو رفتیم و چند لحظه ای را در دنیای ستاره و سیاره ها سپری کردیم. نظر شما درباره آسمان نمای مسکو و گردش امروزمان چیست؟

تا حالا به مسکو سفر کرده اید؟

منتظر دیدگاه های شما خوبان هستیم.

نتیجه نقد و بررسی کارناوال

4.9

بررسی شده توسط زهرا میرزایی

ارزش هزینه به لذت(عالی) 5
تبلیغات و اطلاع‌رسانی(عالی) 4.5
سهولت در دسترسی(عالی) 5
دسترسی به وسایل حمل‌و‌نقل عمومی(عالی) 5

نقاط قوت

 • یکی از قدیمی ترین آسمان نماهای اروپا
 • دارای امکانات بسیار ویژه برای علاقه مندان

نقاط ضعف

 • ندارد

نقد و بررسی کاربران

آسمان نمای مسکو را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های نیکسام محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست