کارناوال - راهنمای سفر

پارک شهر رشت

رشت، بلوار حافظ

مدت پیشنهادی بازدید

1 تا 3 ساعت

ساعت دسترسی

امروز جمعه 24 ساعته

ورودی

رایگان

همه چیز درباره پارک شهر رشت

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیریابی

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

می خواهیم گشت و گذاری میان شهر زیبای رشت داشته باشیم و سری به قدیمی ترین پارک آن بزنیم؛ پارک شهر یا پارک قدس رشت که در دوره قاجار و توسط علی اکبر خان بیگلربیگی از اجاره داران گمرک شمال ایران در دوره قاجار ساخته شد. این باغ زیبا شامل درختان تنومند و بزرگ و یک کلاه فرنگی در مرکز است که از همان دوره باقی مانده است.

امروزه این پارک یک مجموعه بسیار بزرگ از فضای سبز است و در آن امکاناتی مثل سرویس بهداشتی، آب خوری، آلاچیق، پیاده رو های بسیار زیبا، زمین بازی کودکان و یک قطعه زمین مناسب سازی شده برای صخره نوردی به چشم می خورد. یکی دیگر از جذابیت های این مکان عبور رودخانه گوهر رود از بخش جنوبی پارک است که زیبایی فضا را دو چندان می کند. پیشنهاد می کنیم حتما در فصل خزان به این پارک زیبا سر بزنید چرا که در این فصل با پیاده روهای پر از برگ های رنگارنگ روبرو می شوید.

در گذشته این باغ را  محتشم نیز می خوانند به این علت که پس از فوت علی اکبر خان، باغ به دختر و داماد وی، صادق خان اکبر محتشم الملک به ارث رسید و بعد از آن این مکان به باغ محتشم شهرت پیدا کرد. باغ محتشم در دوره پهلوی به تملک دولت درآمد و سپس در حوالی سال 1339 کاربری آن تغییر پیدا کرد و به عنوان پارک عمومی مورد استفاده عموم مردم قرار گرفت.

انتشار

18 تیر 1398

به روز رسانی

26 آبان 1398

نقد و بررسی کاربران

نتیجه نقد و بررسی کاربران

مسیر دسترسی?
حال و هوای خوش?
تنوع امکانات?
نظافت?

ثبت دیدگاه و امتیاز

آیا بازدید از پارک شهر رشت را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
برای آپلود تصویر به اینجا بکشید و رها کنید
جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

جدید ترین پرسش
پرسش و پاسخی موجود نیست

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.