کارناوال - راهنمای سفر

پل ریالتو در ونیز

ایتالیا، ونیز، منطقه سیستییر سن پولو

گالری تصاویر

مدت پیشنهادی بازدید

1 ساعت

ساعت دسترسی

امروز دوشنبه 24 ساعته

هزینه ورودی

رایگان

همه چیز درباره پل ریالتو در ونیز

چرا بازدید کنیم؟

نقد و بررسی کارناوال

کجاست؟

نقشه و مسیر

آقام چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

نقد و بررسی کارناوال

زهرا میرزایی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

19 اسفند 1396

به روز رسانی

04 آذر 1398

معرفی /

پل ریالتو در ونیز | مکانی عاشقانه در رمانتیک ترین شهر دنیا

چشم های تان را ببندید و خود را در زیباترین مکان دنیا تصور کنید، به نظر شما بهترین جای دنیا کجاست و باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

افراد بسیاری معتقد هستند که ونیز یکی از فوق العاده ترین شهرهای جهان است؛ بهشتی در قلب ایتالیا. جزیره ای که گویا پازل هایی خرد شده را به هم چسبانده اند تا این سرزمین رویایی را بسازند. ونیز در حقیقت از چند جزیره کوچک به وجود آمده که توسط کانال های آبی به هم متصل شده اند و مکانی منحصر به فرد را پدید آورده اند. همیشه اسم ونیز که به گوش مان می رسد به سرعت یاد قایق های رنگارنگ در سراسر شهر می افتیم؛ قایق هایی که نقش اتومبیل را ایفا می کنند.

اما امروز کمی نگاه مان را تغییر خواهیم داد و از زاویه ای دیگر به این شهر می نگریم. می خواهیم به یکی از مهم ترین و زیباترین پل های ونیز سر بزنیم؛ پلی کهن و در عین حال زیبا که روی کانالی به نام گرند کانال ساخته شده است. این گذرگاه آبی، شمال غربی ونیز را به جنوب آن متصل می کند و یکی از برترین مراکز گردشگری این شهر دیدنی به حساب می آید.

مقصدمان پل ریالتو، قدیمی ترین سازه ساخته شده بر روی گرند کانال است؛ جایی دیدنی که از رمانتیک ترین مقاصد موجود در ونیز نیز به شمار می آید. ممکن نیست به ونیز بروید و از پل معروف ریالتو دیدن نکنید، بنابراین همراه ما باشید تا بیشتر درباره این سازه فوق العاده بدانیم.ورود به صفحه اختصاصی راهنمای سفر به ایتالیا

Photo by : Andrey Omelyanchuk

چرا پل ریالتو؟


 • معروف ترین پل ونیز است.
 • قدیمی ترین پل ساخته شده بر روی گرند کانال ونیز به شمار می آید.
 • از پربازدیدترین جاذبه های گردشگری ونیز است.
 • با این که سال های زیادی از ساخت این پل گذشته است اما هنوز هم همه ساله بر شمار طرفدارانش افزوده می شود.
Vincent Moschetti 
Andrey Omelyanchuk 

معرفی پل ریالتو | Rialto Bridge

در ونیز کانالی به نام گرند کانال (Grand Canal) به طول حدودا ۳.۸ کیلومتر وجود دارد که شمال غربی ونیز را به سمت جنوب شهر متصل می کند. این کانال در مناطق مختلف پهنای گوناگونی دارد که از ۳۰ تا ۷۰ متر متغیر است. اطراف گرند کانال از محله های قدیمی، محبوب و گران قیمت ونیز به شمار می آید. اگر از گرند کانال دیدن کنید به وضوح متوجه خواهید شد که بناهای اطرافش چقدر قدیمی هستند؛ ساختمان هایی که قدمت شان به قرن ۱۲ میلادی می رسد.

بر روی این کانال، پل های زیادی ساخته اند که از همه آن ها مشهورتر و محبوب تر، پل ریالتو است. این پل را با نام های پونته دی ریالتو و پونته د ریالتو یا پونته دلا مونتا (Ponte della Moneta) هم می شناسند. این نام ها اشاره به گیاهان نعنایی دارد که از دیرباز در کرانه گرند کانال کاشته می شدند.

پل زیبای ریالتو را معماری زبردست به نام نیکولو براتییری (Nicolò Barattieri) در سال ۱۱۷۸ میلادی ساخت؛ اما این سازه سال ها بعد به صورت کامل ویران شد تا این که در سال ۱۲۵۵ میلادی پلی چوبی به جای آن ساختند. این پل چوبی متحرک بود و در هنگام عبور کشتی های بلند، بالا می رفت و دوباره سرجای خود قرار می گرفت.

پل چوبی یک مشکل بزرگ داشت، آن که نگه داری اش کار سختی بود و دردسرهایی مثل احتمال شکستن و سوختن آن را تهدید می کرد. این پل بارها در سال های ۱۳۱۰ و ۱۴۴۴ میلادی در آتش سوخت آسیب دید و در نهایت در سال ۱۵۲۴ میلادی به طور کامل ویران شد. ویرانی این پل در سال 1524 به این دلیل بود که ونیزی ها برای تماشای عبور قایق پادشاه که عروس و داماد در آن قرار داشتند، روی پل رفته بودند و این سازه هم تاب وزن آن ها را نداشت.

 سرانجام پلی که امروزه شاهدش هستیم را در سال ۱۵۵۱ میلادی ساختند. سازه ای زیبا با قوسی در قسمت زیرین که کشتی های دارای ارتفاع زیاد هم به راحتی از آن عبور می کنند. همچنین آن را از جنس سنگ ساختند تا در معرض آسیب کمتری باشد. قوس پل ریالتو آن قدر ماهرانه ساخته شده که به خوبی وظیفه استحکام پل را به دوش می کشد و این امکان را به بازدیدکنندگان می دهد که همزمان از دو سوی پل وارد شوند و خیال شان هم از نظر امنیت راحت باشد.

 پل ریالتو به قدری زیبا از آب در آمد که حالا به عنوان یکی از نمادهای ونیز از آن یاد می شود و امروزه به مکانی رمانتیک تبدیل شده برای گشت و گذار عاشقان و دلدادگان. مناظر اطراف ریالتو به قدری زیبا و دیدنی است که به راستی عابران را غرق تماشا می کند.

ریالتو آرام آرام و به مرور زمان به شکل امروزی در آمد و اگر بخواهیم زمان دقیقی برای تکمیلش بیان کنیم سال ۱۵۹۱ میلادی زمان مناسبی است. این پل زیبا رنگی سفید دارد و در دو سمتش نرده ها و پلکانی قرار داده اند تا عابران به راحتی از آن عبور کرده و لذت ببرند. قسمت میانی پل مکانی برای مغازه های محلی است تا تجربه متفاوتی برای بازدیدکنندگان رقم بزند. به عبارتی دیگر این پل شبیه به بازارچه ای محلی بر روی آب است. با توجه به عکس های زیر بیشتر می توانید نوع طراحی پل ریالتو را متوجه شوید.

حالا که به صورت کلی با پل معروف ریالتو آشنا شدیم، با ما بیایید تا روی پل رفته و همه چیز را درباره ریالتو کشف کنیم.

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

پل ریالتو ونیز از نمایی نزدیک

همان طور که اشاره کردیم پل ریالتو از جنس سنگ ساخته شده و قوسی دارد که از سطح آب حدود ۷.۵ متر بالاتر است. انتخاب محل ساخت پل ریالتو نیز جالب بود؛ معمار باهوش بنا، دقیقا پل را جایی ساخت که گرند کانال کمترین عرض یعنی ۲۰ متر را دارد. البته نا گفته نماند که برای اطمینان بیشتر از استقامت بنا از دو سوی پل حدود 20 سانتی متر بیشتر پل را ادامه دادند.

پایه های پل عمودی ساخته شده اند تا وزن سنگین پل را تحمل کنند و سپس قوس پل روی این پایه های مستحکم بنا شد، حالا به کمی دقت می توانید محل دقیق پایه و ستون های اصلی ریالتو را تشخیص بدهید.

Hernan Bua 
Sven Lierzer 
Delphimages 

تاریخچه پل ریالتو

از دیرباز در محدوده پل ریالتو و محله های اطرافش در ونیز جمعیت زیادی می زیستند و این ناحیه در واقع بازارچه محلی بومیان ونیز به شمار می آمد. به همین دلیل نیاز به پل در این ناحیه به شدت احساس می شد و پل های چوبی این محله پاسخ گوی رفت و آمد اهالی نبودند. سرانجام در سال ۱۲۵۵ میلادی پلی چوبی اما مستحکم تر و متحرک روی گرند کانال ساختند؛ اما ماجرا باز هم ادامه داشت و در نیمه اول قرن ۱۵ میلادی دو ردیف مغازه روی این پل چوبی احداث کردند. وجود فروشگاه های کوچک و بزرگ روز پل چوبی باعث شد تا رفت و آمد اهالی دشوارتر شود.

حالا دیگر تعمیر به موقع و نگهداری از پل امری حیاتی بود زیرا اگر پل فرو می ریخت جان افراد زیادی به خطر می افتاد. متاسفانه به دلیل عدم مراقبت های به موقع پل ریالتو بارها ویران شد تا این که در سال ۱۵۰۳ میلادی پیشنهادی برای ساختن پل سنگی مطرح کردند. سال ۱۵۵۱ بود که مسوولان شهر رقابتی ترتیب دادند و از میان صدها معمار ماهر، آنتونیو دا پونته را انتخاب کردند. علت انتخاب او پیروی از سبکی نوین بود زیرا اغلب معماران تصمیم داشتند پلی به سبک کلاسیک و سنتی بسازند.

ساخت پل سنگی را آغاز کردند و سرانجام سال ۱۵۹۱ میلادی بود که پل به طور کامل ساخته شد. البته معمار این اثر زیبا همان پل چوبی قدیمی را الگوی کار خود قرار داد و فضای کافی برای وجود فروشگاه روی پل را هم در نظر گرفت. ظاهر پل تقریبا شبیه دو رمپ شیب دار است که به مرکزی مسطح می رسند.

شکل این پل تلفیقی از معماری مدرن و سنتی است و توانسته به خوبی تمامی نیاز ساکنان را برآورده کند. در سال های ابتدایی پل ریالتو ساخته شد تا ساکنان ونیز بتوانند به راحتی به محله ریالتو دسترسی داشته باشند. به مرور و طی قرن های متمادی ریالتو از مهم ترین مراکز تجاری و مالی ونیز به حساب می آمد. در سال ۱۰۹۷ میلادی آن قدر محله ریالتو مشهور شده بود که آرام آرام همه فروشگاه های با اهمیت و مشهور شهر به ریالتو انتقال یافتند، این موضوع باعث ازدحام جمعیت و ترافیک در گرند کانال شد.

بد نیست بدانید که در سال 1310 میلادی در ونیز جنبشی به رهبری باجامونت تیتایپولو (Bajamonte Tiepolo) به راه افتاد. هدف از این جنبش مخالفت با شورای بزرگ ونیز بود که سرانجام هم موفق نشد اما متاسفانه پس از شکست این جنبش پل ریالتو را به آتش کشیدند و این سازه تا اندازه ای آسیب دید.

نظر مورخان در مورد پل ریالتو 

ژان موریس (Jan Morris) نویسنده، مورخ و سفرنامه نویس مشهوری است که سفرنامه هایش شهرت بسیاری دارند. البته ژان در مصاحبه خود در سال ۲۰۱۶ میلادی با بی بی سی گفت که دوست ندارد از او به عنوان سفرنامه نویس یاد شود بلکه او یک مورخ است و در سفرهایش همانند سفیر صلح و دوستی به کشور و شهرهای گوناگون می رود.

ژان موریس درباره بازدیدش از پل ریالتو ونیز گفت:

از لحاظ ساختاری این پل، یک پروژه ای موفقیت آمیز است. من عاشق چهره عجیب و غریب این پل شدم. در انتهای پل مجسمه ای از یک فرشته و در انتهای دیگرش مجسمه ای از روح القدس قرار داده اند که حال و هوای پل را به کل دگرگون ساخته اند. من تصور می کنم عبور از کنار بازارچه های ماهی کانال گرند روح زندگی را به انسان باز می گرداند.

پل ریالتو در سال ۱۴۹۴ میلادی
پل ریالتو در سال ۱۸۷۵ میلادی
پل ریالتو در سال ۱۶۹۴ میلادی

معماری و ساخت پل ریالتو

یکی از انتقادهای مهم وارد شده بر پل، مدت زمان بسیار طولانی ساخت آن است؛ حدود ۳ سال طول کشید که این پل افتتاح شود و بسیاری از منتقدان این زمان را برای ساخت چنین پل کوچکی، زیاد می دانند. سازنده پل تنها علت این امر را حمل و نقل دشوار بیان کرد، او گفت که باید همه سنگ ها و اجزای پل به وسیله قایق و کشتی آورده می شدند و این کار امری زمان بر و دشوار بود. 

آن ها باید پل را طوری می ساختند که از استحکام کافی برخوردار باشد به همین دلیل از پل های چوبی ابتدایی الگوبرداری کردند. در دو پل چوبی پیشین که در محل پل کنونی ریالتو قرار داشت از ۱۲۰۰۰ پایه چوبی برای استحکامش استفاده شده بود.

سازندگان پل باید سنگ های مرمر غول پیکر را به اندازه های مناسب برش می دادند تا برای نصب در پل آماده شوند. در این مرحله آن ها با مشکل بسیاری رو به رو بودند زیرا به دلیل وزن سنگین، مدام سنگ ها به داخل آب سقوط می کردند و این موضوع هم روند کار را کُند می کرد. البته لازم به ذکر است که سنگ آهک نیز در ساخت پل ریالتو استفاده شده است؛ سنگ های آهک مرغوبی که با نام ایسترین (Istrian) هم شناخته می شوند.

پس از پایان ساخت نیز افراد زیادی عقیده داشتند که پل فرو خواهد ریخت؛ اما با گذر زمان و استوار ماندن این پل زیبا، امروزه ریالتو را یکی از عجایب معماری جهان و دستاوردی شگرف تاریخ می گویند.

علاوه بر اینها باید در نظر داشته باشید که نوع ساخت پل ها به روش قوسی شکل، از بهترین و مقاوم ترین سبک های پل سازی است. در این روش وزن پل به خوبی در همه جای سازه پخش می شود و به یک نقطه خاص فشار زیادی وارد نمی شود. قوس پل ها هر چه باریک تر باشند وزن را بهتر تحمل می کنند بنابراین در پل ریالتو سعی شده تا قوسش زیاد وسیع و گسترده نباشد.

درست است که ساخت پل ۳ سال طول کشید و حدود ۲۵۰,۰۰۰ سکه طلا (حدود ۱۹ میلیون دلار) هزینه در برداشت که رقم کمی نیست؛ اما معمار خبره این پل توانست سازه ای را خلق کند که پس از گذشت صدها سال هنوز هم از مهم ترین جاذبه های ونیز به حساب آید و سبب رونق تجارت در منطقه گرند کانال شود. حتا برخی عقیده دارند که این پل باید به عنوان هشتمین عجایب هفتگانه دنیا معرفی شود اما بعضی دیگر می گویند که این موضوع بزرگنمایی است و ارزش ریالتو زیاد نیست.

Photo by : Unknown

آشنایی با معمار پل ریالتو

این پل برای ساکنان ونیز بسیار مهم بود، به همین دلیل رقابتی ترتیب دادند تا بهترین طرح و مهندس معمار انتخاب شود. در این مسابقه آنتونیو دا پونته (Antonio da Ponte) برنده این رقابت شد. او با معماران به نامی از جمله میکل آنژ (Michelangelo) و پالادیو (Palladio) که از برترین سازندگان زمان خود بودند رقابت کرد.

بدون شک پل ریالتو تنها گذرگاهی برای عبور از آب نیست و اگر کمی با دقت بیشتر به تصاویر توجه کنید، می توانید جمعیت زیادی که روی این پل هستند را ببینید. این عکس ها نشان می دهند که از این پل استفاده های دیگری نیز می شده است. از ابتدا معمار این پل در نظر داشت که قرار است بر روی پل مغازه هایی برای خرید و فروش وجود داشته باشد.

ریالتو طوری طراحی شده که دو سمت پل پلکانی دارد که شما را به مرکز پل و راهروی اصلی می رسانند. بنابراین توجه داشته باشید که بالا رفتن از این پل برای افراد مسن و یا معلولان حرکتی می تواند چالش بزرگی باشد. همین پله ها سبب شده اند که طی سال ها افراد زیادی پل ریالتو را تحسین و تعداد دیگری از آن انتقاد کرده اند؛ آن قدر که برخی این پل را هشتمین سازه عجیب جهان به شمار می آورند و بعضی دیگر آن را خرجی اضافه می دانند. نظرها در زمینه موفقیت معماری پل بسیار گوناگون است؛ اما نمی توان انکار کرد که ریالتو از محبوب ترین پل های دنیاست و در سفر به ونیز نباید دیدن آن را از دست داد.

قسمت های مختلف پل ریالتو

پل ریالتوی ونیز آن قدر جذاب است که می توان ساعت ها درباره هر گوشه اش صحبت کرد. 

به صورت کلی می توان پل زیبای ریالتو را به سه قسمت تقسیم کرد:

راهروی میانی برای عبور مردم

نرده های بیرونی

 دو ردیف مغازه دور تا دور پل برای عرضه طلا و جواهر، ملحفه، انواع پارچه و در کل سوغاتی برای گردشگران

حالا در اینجا با هم نگاهی کلی می اندازیم به قسمت های گوناگون این سازه

Photo by : Jean-Baptiste Meyer

۱- مجسمه های زیبای پل

بر روی این پل دو مجسمه وجود دارد. یکی از آن ها نمایانگر قدیسی است که برای حمایت از پل ساخته شده و آن را طلاکاری کرده اند که چهره زیباتری داشته باشد. مجسمه دیگر مربوط به تئودور (Theodore) جنگجو یا همان قاتل افسانه ای اژدها است. گفته می شود از مهم ترین دلایل وجود مجسمه او در این مکان ارتباط نزدیکش با امپراتوران بیزانس و علاقه پادشاهان به شخصیت وی بود.

Photo by : Unknown

۲- مغازه های گوناگون

همان طور که قبل تر اشاره کردیم مغازه های کوچکی بر روی پل وجود دارند تا به گردشگران کالاهای شان را عرضه کنند. وجود چنین مغازه هایی از ویژگی های بارز و دیدنی پل ریالتو به حساب می آید. این فروشگاه های کوچک ریشه در بازرگانی و تجارت کهن مردمان جهان با ونیز دارد به همین خاطر برای توریست ها جالب توجه هستند.

یکی از بهترین زمان ها برای تماشای این پل زیبا و مغازه های محبوب و شلوغش در شب است که نورِ بناهای اطراف روی پل منعکس می شود و صحنه زیبایی به وجود می آورد. توصیه می کنیم برای بیشتر لذت بردن از نمای زیبای این ناحیه از محله واپوراتو یک (۱ VAPORETTO) سوار بر قایق یا کشتی شوید و به آرامی در گرند کانال حرکت کنید. با این کار درست از زیر پل عبور خواهید کرد و حتا می توانید در کنارش از قایق پیاده شوید.

حقایقی جالب درباره پل ریالتو

 • گرند کانال یکی از طولانی ترین کانال های دنیاست و ۳۸۰۰ متر طول و شکلی شبیه به حرف S انگلیسی دارد و پل ریالتو در باریک ترین قسمت آن ساخته شده است.
 • این پل سن پولو (محله ای در شمال ونیز) را به سان مارکو (میدان اصلی شهر) متصل می کند. 
 • پلی که اکنون می بینید برگرفته از سبک کهن پل چوبی ریالتو است.
 • مغازه هایی که در اطراف و روی این پل قرار دارند از محبوب ترین مراکز خرید در ونیز به حساب می آیند.
 • جیب بری و دزدی بر روی پل ریالتو بسیار رخ می دهد.
 • برخی از افراد از بالای پل سعی می کنند آب دهان شان را روی افرادی که با قایق از زیر پل عبور می کنند بیندازند، پس باید مراقب خود باشید.
 • افراد بسیاری در پیدا کردن پل شما را گمراه می کنند، پس از قبل محل دقیق پل را بیابید.
 • مغازه های اطراف پل از مغازه های روی پل جذاب تر هستند.
 • پل ریالتو به عنوان اولین محل تجاری ونیز شناخته می شود.
Photo by : Unknown

مسیر و دسترسی

یافتن پل ریالتو در ونیز کار بسیار آسانی است، زیرا این پل شهرت بسیاری دارد. کافیست سوار قطار شده و تابلوهای راهنمای ریالتو را دنبال کنید. این پل در منطقه سن پولو قرار گرفته است و یکی از مهم ترین مراکز دیدنی و خرید ونیز هم میدان سان مارکو است. اگر شما هم برای تفریح به این میدان رفتید سمتی که برج ساعت قرار دارد را دنبال کنید تا کانال گرند را بیابید، با دیدن کانال حتما پل ریالتو را خواهید یافت.

اگر علاقه مندید کمی در ونیز قایق سواری کنید در هر نقطه شهر می توانید قایقی را اجاره کرده و از قایقران بخواهید شما را به ریالتو برسانند. با رسیدن به پل از قایق پیاده شوید، در این صورت می توانید پل را از زاویه پایین نیز تماشا کنید.

*بازدید از این جاذبه دیدنی ونیز، رایگان است.

*در هر ساعتی از روز می توانید به بازدید پل ریالتو بروید و هیچ محدودیتی در این باره وجود ندارد.

آدرس: ایتالیا، ونیز، منطقه سیستییر سن پولو، پل ریالتو

Address: Sestiere San Polo, ۳۰۱۲۵ Venezia, Italy

Photo by : Unknown

دیدنی های اطراف پل ریالتو

در ونیز و به خصوص در اطراف پل ریالتو دیدنی های دیگری وجود دارند که پیشنهاد می کنیم در حین بازدید از این پل زیبا به آن ها هم سر بزنید، جاهایی مثل موارد زیر:

گرند کانال | Grand Canal: در جوار پل ریالتو
عمارت سنت مارکو | di San Marco: فاصله 1.7 کیلومتر
کلیسای سنت زکریا | San Zaccaria: فاصله 1.9 کیلومتر
برج کلیسای سنت مارک | St. Mark's Campanile: در کنار پل ریالتو

کلیسا سنت زکریا
عمارت سنت مارکو
گرند کانال
برج کلیسای سنت مارک

با ویدیوی زیر به تماشای پل ریالتوی ونیز بنشینید

آیا پل ریالتو ویران خواهد شد؟

از همان سال اول ساخت و ساز پل، سخن از فرو ریختن ریالتو به گوش می رسید و آن را به سخن افراد حسود و تنگ نظر نسبت می دادند. نگرانی ها درباره ساخت و ساز این پل زیبا تنها مربوط به زمان افتتاحیه آن نبود، بلکه هنوز هم افرادی عقیده دارند که پل در حال سقوط است. در سال ۲۰۱۱ میلادی این نگرانی ها آن قدر زیاد شد که ۱۴۰ ستون کوچک و چوبی برای جلوگیری از فروریختن پل نصب کردند. همچنین در سال ۲۰۱۳ میلادی گزارش شد که پل حدود ۲۵ سانتیمتر از حالت اولیه خود نشست کرده و هر لحظه احتمال سقوط آن وجود دارد؛ اما شاهدیم که هنوز هم پل ریالتو سالم است و کارشناسان و مهندسان هم در تلاش اند راهکاری برای مستحکم تر شدن ریالتو بیندیشند.

Photo by : Unknown

در بازدید از پل ریالتو فراموش نکنید

پیشنهاد می کنیم اگر بازدید از پل ریالتو را در برنامه خود قرار داده اید به این قسمت خوب توجه کنید تا کمی دقیق تر بدانید چه چیزی در انتظار شما است.

 • غروب و طلوع آفتاب را در کنار ریالتو از دست ندهید زیرا این منطقه در این زمان ها فوق العاده دیدنی است.
 • مغازه های اطراف پل بیشتر برای استفاده ساکنان و خرید روزانه مناسب هستند پس انتظار خریدهای لوکس را از این منطقه نداشته باشید.
 • می توانید به راحتی سوغاتی جالب و جذاب را برای اطرافیان تان از مغازه و فروشگاه های ریالتو تهیه کنید. پس از قبل خوب فکر کرده و سپس اقدام کنید.
Photo by : Unknown

در اطراف پل ریالتو چه می گذرد؟

آن قسمت از کانال گرند که پل ریالتو در آن ساخته شده از دیرباز حایز اهمیت بود اما چرا؟

از قدیم در این محل، مواد غذایی و کالاهای دست ساز بومیان منطقه به فروش می رسید. فروشندگان کالاهای شان را به وسیله قایق های رنگی و زیبا به سوی کانال گرند می آوردند تا به افراد ثروتمندتر عرضه کنند بنابراین نیاز به پلی داشتند تا دو سوی کانال را به هم مرتبط کند و فروشندگان بتوانند به خریداران هر سوی کانال، کالا بفروشند.

این پل بارها و بارها تغییر شکل پیدا کرد تا اینکه بین سال های ۱۵۸۸ تا ۱۵۹۱ میلادی توانستند چنین گذرگاه شاخصی را بسازند. از آن پس ونیز به یکی از مهم ترین قطب های تجاری ایتالیا تبدیل شد؛ به گونه ای که فروشندگان از کشورهای دیگر هم برای عرضه کالاهای شان به ونیز می آمدند و کم کم همه نوع جنسی در اطراف گرند کانال پیدا می شد؛ از جمله ادویه، ترشی، ابریشم و پارچه، فرش، فلز و ...

یکی از دلایل محبوبیت پل ریالتو این است که می توان فروشنده هایی را از شهرها و کشورهای مختلف در آن دید. تقریبا همه روزه افرادی از سراسر کوه های آلپ در این ناحیه حضور پیدا می کنند، همین امر دلیلی شده تا پل ریالتو از جذاب ترین مناطق گردشگری در سراسر ونیز باشد. پس اگر اهل خرید هستید با دیدن این پل می توانید هم محصولات گوناگونی تهیه کنید و هم از زیبایی های منطقه لذت ببرید.

Photo by : Unknown

توصیه کارناوال

شما در هر زمان از سال که برای بازدید از پل ریالتو اقدام کنید با ازدحام جمعیت رو به رو خواهید شد؛ اما اگر ترجیح می دهید زمانی به دیدار این پل و دیدنی های اطرافش بروید که خلوت باشد و با خیالی آسوده از پل دیدن کنید پیشنهاد ما به شما صبح زود است. در نزدیکی طلوع آفتاب خیابان ها و مراکز مهم ونیز خالی از جمعیت هستند و همین زمان رمانتیک ترین زمان برای بازدید هم هست.

در آخر بدانید که شنا کردن در اطراف پل ریالتو ممنوع نیست؛ اما پیشنهاد می کنیم که این کار را انجام ندهید زیرا آب آلوده است و عبور مرور قایق ها نیز شنا را دشوار می کند.

Photo by : Unknown

سخن آخر

امروز با هم به ونیز سفر کردیم و به دیدار مهم ترین پل این دیار یعنی ریالتو رفتیم. نظر شما درباره این سازه قدیمی و جذاب چیست؟

اگر شما هم تا به حال به ونیز رفته اید، تجربه ها و دیدگاه های خود را با ما در میان گذارید.

منتظر نظرهای شما خوبان هستیم.

نتیجه نقد و بررسی کارناوال

4.8

بررسی شده توسط زهرا میرزایی

ارزش تاریخی(عالی) 4.5
ارزش معماری(عالی) 5
سهولت در دسترسی(عالی) 5

نقاط قوت

 • قدیمی ترین پل گرند کانال ونیز
 • پر بازدید ترین جاذبه شهر ونیز

نقاط ضعف

 • آلودگی آب جاری در کانال
 • ازدحام جمعیت بازدید کنندگان و عدم کنترل آن ها

نقد و بررسی کاربران

پل ریالتو در ونیز را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های نیکسام محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست