کارناوال - راهنمای سفر

موزه آلبوم های سلطنتی و اسناد سعدآباد تهران

تهران، خیابان ولیعصر، خیابان شهید فلاحی (زعفرانیه)، انتهای خیابان شهید کمال طاهری، مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد

مدت پیشنهادی بازدید

30 دقیقه تا 1 ساعت

ساعت دسترسی

امروز چهارشنبه 09:00 صبح تا 17:00

شماره تماس

هزینه موزه آلبوم های سلطنتی و اسناد سعدآباد تهران

4000 تومان

آشنایی با موزه آلبوم های سلطنتی و اسناد سعدآباد تهران

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیر

آقام چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

موزه آلبوم های سلطنتی و اسناد سعدآباد تهران در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

موزه آلبوم های سلطنتی و اسناد سعدآباد ساختمانی است که پهلوی اول دستور ساخت آن را به عنوان ساختمان دفتر نگهبانی داد و در دوره پهلوی دوم به عنوان فرماندهی ضد اطلاعات گارد شاهنشاهی -یکی از مهم ترین واحدهای نظامی- اداری- به کار گرفته شد. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، کاربری های متنوع اداری برای این بنا در نظر گرفتند تا اینکه در سال 1391 درِ آن را به عنوان موزه آلبوم های سلطنتی و اسناد سعدآباد به روی مردم گشودند. 

این بنا 480 مترمربع وسعت دارد و شامل 9 اتاق و 2 سالن می شود. در بخش های مختلف موزه مجموعه نفیسی از آلبوم های دوره پهلوی اول و دوم به همراه اسناد اتفاقات و وقایع روزمره سعدآباد را می بینید. آثار این موزه به دو دسته اصلی تقسیم می شوند: اسناد تصویری شامل انواع آلبوم، اسلاید، فیلم، عکس و ... و اسناد نوشتاری شامل انواع مکاتبات اداری در خصوص دربار و کاخ ها، یادداشت ها و دست نوشته ها، اسناد مالی امور دربار و ...

سالن سینمای کوچک این موزه نیز با پخش مجموعه فیلم‌های کوتاهی از دوره پهلوی اول و دوم زمینه آشنایی بیشتر شما را با این دوران فراهم می کند.

انتشار

26 اسفند 1397

به روز رسانی

22 خرداد 1399

نقد و بررسی کاربران

موزه آلبوم های سلطنتی و اسناد سعدآباد تهران را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های نیکسام محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست