پارک سافاری ورلد بانکوک

نقد و بررسی کارناوال

مشخصات کلی

نقشه و مسیریابی

کاربران

نگاه سریع

هزینه:
ورودی بزرگسالان: 1,500 بات تایلند
(601,000تومان)
ورودی کودکان: 1,400 بات تایلند
(561,000تومان)
ساعت دسترسی:
امروز سه‌شنبه 09:00 صبح تا 17:00
مدت زمان پیشنهادی:
4 تا 8 ساعت
آدرس:
تایلند، بانکوک، منطقه خلانگ سام وا، جاده پانیاینترا 99

پارکینگ

دارد

بهترین فصل سفر

آبان تا اواسط فروردین

آنتن موبایل

دارد

سختی مسیر

متوسط

خطرات کلی

حمله حیوانات وحشی در صورت عدم رعایت قوانین

ایستگاه مترو

27.1 کیلومتر - Mo Chit

امتیاز نقد و بررسی کارناوال

4.1

نقد و بررسی کاربران

نقد و بررسی تخصصی کارناوال

زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

26 آذر 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

معرفی /

اگر به دنبال بهترین مقاصد پاییزه و زمستانه سفر هستید، باید به سراغ کشورهایی با آب و هوای گرمسیری یا کویری بروید. از آن جمله می توان به مالزی، تایلند و امارات متحده عربی اشاره کرد که از قضا، هر سه مقاصدی محبوب در میان گردشگران هموطن هستند. البته در این بین، نام تایلند به دلایلی مخدوش شده و در نزد بسیاری از خانواده های ایرانی، چهره چندان خوشایندی به عنوان مقصدی برای تفریح و گشت و گذار محسوب نمی شود؛ اما باید بدانید شهرهایی مانند بانکوک و جزیره پوکت، از جمله شهرهایی هستند که جاذبه های تاریخی و طبیعی فوق العاده ای دارند و اگر یکی از آن ها را برای سفر انتخاب کنید می توانید یک هفته تمام را به گردش و تفریحی سالم سپری کنید. امروز کارناوال نقشه دنیا را پیش روی خود باز می کند، انگشت اشاره اش را روی بانکوک، پایتخت مدرن و وسیع و دوست داشتنی تایلند می گذارد تا یکی از محبوب ترین جاذبه های این شهر را به شما معرفی کند. 

سافاری ورلد، نامی است که انتظار شندینش را دارید. این مجموعه، در واقع پارکی بزرگ و باغ وحشی منحصر به فرد است که فرصت تجربه ای بی نظیر را در اختیار شما قرار می دهد. وقتی سافاری ورلد را انتخاب می کنید، نه تنها یک باغ وحش معمولی را در پیش رو ندارید، بلکه فرصت آن را خواهید داشت تا حیواناتی مانند شیرها، فیل ها، ببرها، خرس ها و زرافه ها را در محوطه ای وسیع و با ماشین های سافاری دید بزنید؛ انگار که وارد دشت های وسیع آفریقا شده اید. اگر این توضیحات شما را برای بازدید از باغ وحش محبوب بانکوک ترغیب کرده، همراه ما بیایید تا تمام آن را زیر پا بگذاریم و با سافاری ورلد آشنا شویم. 

Photo by : Unknown

چرا سافاری ورلد بانکوک؟


 • یکی از بهترین و پربازدیدترین جاذبه های شهر بانکوک است. 
 • با گشت و گذار در سافاری ورلد، انگار به طبیعت وحشی آفریقا قدم گذاشته اید. 
 • برای گردش در این باغ وحش وسیع سوار ماشین می شوید!
 • در سافاری ورلد بر خلاف دیگر باغ وحش ها، حیوان ها آزادی بیشتری دارند و در محیطی جذاب نگهداری می شوند. 
Photo by : Unknown

آشنایی با سافاری ورلد بانکوک | Safari World

سافاری ورلد یکی از متفاوت ترین جاذبه ها و دیدنی هایی است که در بانکوک می توانید به سراغش بروید. در واقع سافاری ورلد، باغ وحشی وسیع و روباز به طول 8 کیلومتر است که طیف وسیعی از حیوانات مختلف را در پیش روی شما قرار می دهد. با گردش در این باغ وحش محبوب، گویی پا به طبیعت وحشی آفریقا گذاشته اید؛ چرا که حیوانات وحشی مجموعه نه تنها درون قفس نگهداری نمی شوند، بلکه در فضای مخصوص به خودشان آزادانه رژه می روند و این شمایید که باید مواظب خودتان باشید! 

برای آن که درون مجموعه سافاری ورلد به گشت و گذار بپردازید، لازم است تا سوار ماشین های خود شوید و یا به همراه دیگر بازدیدکنندگان، اتوبوس های مجموعه را انتخاب کنید. روی صندلی خود بنشینید و گله های بزرگ زرافه، دسته های آزاد شیر غران و خرس های سیاه وحشی را از دور دید بزنید. البته بازدید از حیوانات وحشی تنها جذابیت سافاری ورلد نیستند و می توانید از گیاه خوارانی چون کرگدن، غزال، گوزن، گورخر و شتر دیدن کنید. در کنار همه این ها بخش های دیگری چون باغ پرندگان هم در مجموعه بزرگ سافاری ورلد به چشم می خورد که پرنده هایی مانند پلیکان، درنا، لک لک و شترمرغ در آن نگهداری می شود. قرار دادن تمام این بخش ها کنار هم حاکی از یک خوش گذرانی تمام عیار و هیجان انگیز در سافاری ورلد بانکوک است؛ اما باید بدانید هنوز تنها از یک بخش باغ بازدید کرده اید و تفریحات و برنامه های دیگر سافاری ورلد در انتظار شماست. این بخش از باغ وحش که مارینا پارک یا پارک دریایی نام دارد، میزبان نمایش های مختلف از حیواناتی چون دلفین، فک و ... است و تفریحات دیوانه واری چون رفتینگ در رود و قایق سواری در دل جنگل را برای شما فراهم می کند. 

شاید جالب باشد بدانید قدمت باغ وحش سافاری ورلد به حدود 30 سال پیش یعنی سال 1988 برمی گردد و در مجموع وسعتی برابر با 264 هکتار دارد. 

پیش از هر چیز، نگاه کوتاه و مختصری به باغ وحش سافاری ورلد بیاندازید و ببینید چه چیزهایی در انتظار شماست

بخش های مختلف سافاری ورلد

باغ وحش سافاری ورلد از دو پارک وسیع با نام های «سافاری پارک» و «مارینا پارک» یا پارک دریایی تشکیل شده است. در این جا همراه هم به بخش های سافاری ورلد می رویم و هیچ یک از تفریحات و برنامه هایش را از قلم نمی اندازیم:

1- سافاری پارک | Safari Park

اصلی ترین جذابیت باغ وحش و نخستین بخشی که می توانید به سراغش بروید، سافاری پارک است. همان طور که اشاره شد، سافاری پارک طولی در حدود 8 کیلومتر دارد و بازدید از آن حدودا 45 دقیقه زمان خواهد برد.

این پارک، همان جایی است که برای بازدیدش سوار ماشین یا اتوبوس می شوید و  با گردشی در فضای باز، از میان سکونتگاه شیرها، گورخر ها، غزال ها و خرس ها عبور می کنید. 

جالب است بدانید شیرهایی که در سافاری پارک نگهداری می شوند، از گونه های کمیاب دنیای حیات وحش هستند. 

*بازدید از سافاری پارک قوانین و مقررات خودش را دارد و اگر می خواهید سوار بر ماشین خود به بازدید حیوانات بروید، لازم است با احتیاط و سرعت پایین رانندگی کنید و از ایجاد هرگونه مزاحمت و صدای بلند خودداری کنید. 

در مجموع در سافاری پارک حیوانات زیر را خواهید دید:

 • لک لک
 • شترمرغ
 • زرافه
 • شتر
 • کرگدن سفید
 • گورخر
 • نیلی گاو ( یک نوع گاو) | Nilgai
 • نوعی گاو | Ankole-Watusi
 • آهوی ایمپالا | Impala
 • سیاه‌کل | Blackbuck
 • بوفالو 
 • تیزشاخ | Oryx
 • درنای شاخدار آفریقایی | African Crowned Crane
 • شیر 
 • ببر
 • گوزن شاخ پیشانی | Eld's deer
 • گوزن زرد اروپایی | Fallow deer
 • طاووس

در انتها خوب است بدانید بازدید از سافاری پارک از ورودی مجموعه شروع می شود و با طی مسیری حلقه ای در پارکینگ تمام می شود. درست پس از آن می توانید وارد مارین پارک شوید و از دیگر بخش های سافاری ورلد دیدن کنید. 

*غذا دادن به حیوانات

در مجموع یکی از برنامه های هیجان انگیز و محبوب سافاری ورلد، غذا دادن به حیوانات درون سافاری پارک و مارین پارک است که هر یک شیوه و سبک مخصوص خود را دارد. 

باید در نظر داشته باشید که برای غذا دادن به هر دسته از حیوانات، باید هزینه جداگانه ای را بپردازید و تنها با خرید بلیت ورودی، نمی توانید در این فعالیت جالب شرکت کنید. 

1) غذا دادن به شیرها و ببرها: تعجب نکنید ولی سافاری پارک یکی از معدود جاهایی است که به شما اجازه می دهد تا خودتان غذای شیرها و ببرهای گرسنه را بدهید! برای این کار، همراه مسوولان حرفه ای مجموعه، سوار کامیون و ماشین قفس داری می شوید و از نزدیک شاهد غذا دادن و خوردن این چهارپایان وحشی خواهید بود! اگر جرات دیدن شیرها را از نزدیک ندارید و غرش آن ها مو بر تن تان سیخ می کند و از شدت ترس قدرت حرکت را از شما می گیرد، بی خیال غذا دادن به شیرها و ببرها شوید؛ اما اگر از آن ماجراجویان عاشق طبیعتید، این فرصت را به هیچ وجه از دست ندهید.

2) غذا دادن به زرافه ها: برای غذا دادن به زرافه ها نیاز نیست شجاعت چندانی داشته باشید. پس اگر طرفدار حیوانات آرام و گیاهخوار و صلح طلبید، غذا دادن به زرافه ها برای شما جالب و هیجان انگیز خواهد بود. برای این کار ابتدا هزینه ای بابت سطلی از سیب زمینی شیرین و یا موز خواهید پرداخت و در واقع غذاهای زرافه را از همان جا تهیه می کنید. سپس به بالای آلاچیق های سافاری پارک می روید و قدری منتظر می نشینید. به زودی این موجودات گردن دراز و زرد رنگ و دوست داشتنی به سراغتان خواهند آمد؛ کافی است تا دستتان را دراز کنید و غذا را به آن ها برسانید. 

هزینه:

60 بات تایلند
(24,000تومان)

3) غذا دادن به قوها: قوهای مجموعه را به راحتی در بخش مارین پارک پیدا خواهید کرد. برای راحت تر شدن کارتان، از نقشه های پارک استفاده کنید. هزینه تهیه غذای این پرندگان سپید رنگ و زیبا نیز برابر با

60 بات تایلند
(24,000تومان)
 است. 

4) غذا دادن به ماهی ها: حوض بزرگی از ماهی های کپور گلگون و ژاپنی در مارین پارک دیده می شود که می توانید در نزدیکی آن بایستید و در غذا دادن به آن ها شریک شوید. هزینه این فعالیت نیز در حدود

60 بات تایلند
(24,000تومان)
 خواهد بود. 

5) غذا دادن به خرس های قطبی: باورش قدری مشکل است که در دل شهری گرمسیری مانند بانکوک، از خرس های قطبی روی یخ های شناور بازدید کنید؛ اما هر چند سخت و دور از ذهن، باید بدانید یکی از بخش های جذاب دیگری که در بخش مارین پارک می بینید، همین خرس های قطبی هستند. البته تنها سرگرمی شما بازدید از خرس های سفید رنگ نیست و می توانید در غذا دادن به این موجودات قطبی شریک شوید.

2- مارین پارک | Marine Park

پارک مارین یا پارک دریایی، همان بخش دوم سافاری ورلد است که در مجموع 8 نمایش و بازی مختلف را برای شما آماده کرده است. البته بر خلاف نام این پارک، هر دو نوع حیوانات آبزی مانند خرس های قطبی و کروکودیل ها، خشکی‎زی چون کانگورو و میمون و غیره را در مارین پارک خواهید دید. در ادامه با هر یک از بخش ها و برنامه های این پارک آشنا می شویم.

پیش از توضیح بیشتر، باید بدانید اغلب برنامه های سافاری ورلد دو بار در روز برگزار می شوند و بنابراین می توانید به نحوی برنامه ریزی کنید تا از همه آن ها بازدید کنید؛ اما در هر حال توصیه می کنیم در هنگام ورود به ساعت هر یک توجه کنید تا از برنامه ای جا نمانید. همچنین بد نیست بدانید که مدت زمان هر نمایش در حدود 20 دقیقه است.

1) رفتینگ در جنگل |  Jungle Cruise

به دنبال یک ماجراجویی تمام عیار در دل جنگل هستید؟ بی معطلی رفتینگ در جنگل های سافاری ورلد را انتخاب کنید.

کروکدیل های گرسنه و در کمین، آدمخواران خشمگین و گوریل های خطرناک در لا به لای درختان پنهان شده اند و شما قرار است سوار بر قایق، تمام این خطرها را پشت سر بگذارید. تمام شهامت خود را بردارید و به راه بیفتید. با همه این خطرها، هیجان این رفتینگ 30 دقیقه ای در دل جنگل های انبوه سافاری ورلد را فراموش نخواهید کرد. 

2) نمایش دلفین ها

اگر شما هم عاشق دلفین ها، این موجودات بانمک و باهوش هستید، نمایش دلفین های سافاری ورلد از آن برنامه هاست که نباید از دستش بدهید. 

در این نمایش، به تماشای هنرنمایی دلفین ها می نشینید و شاهد حرکاتی چون پرش های جذاب و شنای ریتمیک آن ها خواهید بود. ممکن است در این بین از توپ بازی آن ها یا سرود هماهنگشان هم لذت ببرید. در نهایت یادتان نرود که نزدیک دلیفن ها شوید، با آن ها دست بدهید و ببینید که چطور شما را می بوسند!

خوب است بدانید که نمایش دلفین ها تنها یک بار در روز برگزار می شود و اگر می خواهید حتما به این نمایش برسید، در هنگام تهیه بلیت ساعت آن را بپرسید و با توجه به آن برای گشت و گذار در پارک برنامه ریزی کنید.

ساعت اجرا: 13:45 

3) نمایش شیرهای دریایی

این جا همه چیز دست فرماندهان شرارت و شیطنت است و بنابراین شاهد برنامه ای متفاوت و جالب خواهید بود. شیرهای دریایی شیطان تکان می خورند و بی امان و بی توجه به مربی خود، حقه ای را پس از دیگری برای بازدیدکنندگان به نمایش در می آورند و احتمالا تعجب شما را برمی انگیزند. 

ساعت اجرا: 11:00

4) جنگ جاسوس ها | Spy War

به یکی از برنامه های جذاب و متفاوت سافاری ورلد رسیده اید که حیوانات نقشی در آن ندارند. در این بخش در جایگاه می نشینید و شاهد یک جنگ تمام عیار و دیوانه وار میان بدلکاران مجموعه خواهید بود.

جنگ جاسوس ها جایی است که بدلکاری ها بی هیچ سانسوری برای شما اجرا می شوند و گویی برای شما یک فیلم سینمایی را بی کم و کاست و زنده اجرا می کنند.

اگر عاشق فیلم های اکشن و هیجانی هستید، جنگ جاسوس ها همان برنامه ای است که باید به سراغش بروید.

ساعت اجرا: 14:45

Photo by : Unknown

5) نمایش پرندگان | Bird Show

یکی از نمایش های محبوب سافاری ورلد، نمایش پرندگان است که در طی آن طوطی های باهوش و خوش رنگ ماکائو عرض اندام می کنند.

در طی تماشای این برنامه، مسوول برنامه با چند ماکائو سر و کله می زند و به شما نشان می دهد که این طوطی ها از پس چه کارهایی بر می آیند.

ساعت اجرا: 15:40 

Photo by : Unknown

6) نمایش کابویی | Cowboy stunt

شاید باورتان نشود اما تمام تفریحات و برنامه های سافاری ورلد به حیوانات مربوط نمی شود و اگر دنبال قدری تفاوت در این باغ وحش بزرگ و محبوب بانکوک هستید، نمایش کابویی را انتخاب کنید. 

با نمایش، در کسری از ثانیه وارد دنیای غرب وحشی و کابوی های آمریکایی می شوید که سوار بر اسب و ششلولی در دست، به ماجراجویی می پردازند.

نمایش کابویی هنرنمایی تعدادی از بازیگران مجموعه است که با کله شقی ها و گاه دست پاچلفتی های مکرر شما را دنبال خود می کشانند و نزدیک 15 دقیقه از زمان شما را به خودشان اختصاص می دهند. 

ساعت اجرا: 13:30

Shael tariq

7) نمایش فیل ها | Elephant show

در این نمایش شاهد هنرنمایی فیل ها خواهید بود که از جمله برنامه های مورد علاقه اغلب کودکان است. فیل ها در این برنامه، به ردیف روی پاهای عقبی خود می ایستند و گاه در یک صف منظم قرار می گیرند. اگر عاشق شیرین کاری حیوانات هستید، این برنامه نیز با هنرمندان عظیم الجثه اش می تواند برای شما سرگرم کننده باشد. کافی است جایی برای خود پیدا کنید تا بندبازی فیل ها شما را انگشت به دهان کند و یا از ذوق هنری این موجودات مهربان و آرام لذت ببرید و نقاشی شان را دوست داشته باشید. 

ساعت اجرا: 11:40

8) بوکس اورانگوتان | Orangutan boxing

اگر از مبارزه حیوانات با هم لذت می برید، بوکس اورانگوتان گزینه جالبی برای شما خواهد بود. البته اشتباه نکنید، در این مسابقه قرار نیست دو اورانگوتان در حالی که با یک دست از شاخه درخت آویزان شده اند به مبارزه با هم بپردازند؛ بلکه دو اروانگوتان با دستکش های بوکس و در رینگ، منتظر هواداری و توجه شما هستند. پس از این که در جایگاه تماشاچی حاضر شدید و سوت داور نواخته شد، می توانید در کمال تعجب مبارزه دو اورانگوتان را با دستکش قرمز و آبی دنبال کنید. البته باید بدانید که در این مبارزه قرار نیست اورانگوتان ها به هم آسیبی برسانند و تنها شما شاهد مبارزه ای بانمک خواهید بود که می تواند برای کودکان و فرزندانتان خنده دار باشد. 

ساعت اجرا: 10:20

Hemang Desai

9) نمایش ببرهای سفید | White Tiger Show

ببرهای سفید یکی از نادرترین گونه های ببر بنگال است که برخلاف دیگر ببرها، بدنی سفید رنگ دارد و بر روی آن راه های سیاه به چشم می خورد. از سال 2000، بخش ببرهای سفید به مارین پارک اضافه شد که با مراجعه به آن می توانید از نزدیک این ببرهای متفاوت را ببینید. البته بر خلاف چیزی که در بروشورهای پارک گفته شده، ببرهای سفید نمایشی ندارند و تنها امکانش را دارید تا آن ها را درون قفسشان تماشا کنید. 

10) دنیای کوچک | Mini World

 کوچکی نام این بخش را به حساب کم ارزش بودنش نگذارید، چرا که دنیای کوچک جایی است که می توانید طوطی های کوچک و پرنده هایی مانند مرغ عشق را از نزدیک ببینید. قسمت جذاب این دنیای رنگارنگ، آن که تنها کافی است چند دقیقه ای غذا را در دستانتان نگاه دارید تا به زودی این طوطی ها با شما دوست شوند و سرشان با غذاها گرم!

البته اگر در حین آن که پرنده ها در حال خوردن غذا از دست شما بودند، بر روی انگشتانشان خرابکاری کردند، نگران نشوید. دستشویی این بخش به داد شما خواهد رسید.

Lesith Dissanayaka
Chatura Dilan

11) آکواریوم و ماهی های سافاری ورلد

در بخش های انتهایی مارین پارک، یک آکواریوم نسبتا بزرگ خواهید دید که انواعی از ماهی های آب شور و اقیانوس ها را در معرض دید قرار داده است و بازدید از آن می تواند جذاب باشد. همچنین در همین بخش ها در مخزن جداگانه ای می توانید سفره ماهی های سافاری ورلد را از نزدیک ببینید. 

البته بازدید از ماهی های کپور گلگون و دوست داشتنی را هم از قلم نیندازید. حوض شان را که پیدا کنید، می بینید به زودی مجذوب آن ها خواهید شد.

12) بخش پرندگان 

در جای جای پارک و باغ وحش سافاری ورلد، قفس هایی از پرندگان مختلف مانند نوک‌شاخ ها، طوطی های ماکائو، پرندگان شکاری، کبوترهای تاجدار و مرغ عشق ها را خواهید دید. البته قفس این پرندگان به قدری بزرگ است که فضای زیادی را برای پرواز و گردش این موجودات بالدار و دوست داشتنی مهیا می کند. با این حال تمام پرندگان مجموعه هم در بند نیستند و به طور مثال پلیکان ها، فلامینگو ها، قوها، لک لک ها و درناها در دسته های کوچک و بزرگی به چشم می خورند که به راحتی در محوطه خود پرسه می زنند. 

Reza Kabir
Yaqoub Alasfour
Chatura Dilan

13) دنیای تخم ها | Eggs World

یکی از جدیدترین بخش های مارین پارک، دنیای تخم هاست که مجموعه ای از تخم حیوانات مختلف را در معرض دید عموم قرار می دهد. با بازدید از دنیای تخم ها، علاوه بر بازدید و آشنایی با تخم ساکنان جنگل، اطلاعات جذابی درباره هر یک به دست می آورید. البته این تمام چیزی نیست که در دنیای تخم ها انتظار شما را می کشد؛ می توانید عکس ها و ویدیوهایی مستند درباره هر یک از این حیوانات ببینید و حتی از اسکلت تخم موجوداتی چون کروکدیل، قو، لاک پشت، جغد، درنا و ... دیدن کنید. 

خودتان را محدود نکنید و به گوشه گوشه دنیای تخم ها بروید و این بار سری به بچه طوطی های تازه از تخم درآمده بزنید و ببینید چطور به کمک مربیان حرفه ای مجموعه تغذیه می کنند. 

باز هم به گشت و گذارتان ادامه بدهید و یکی از پیشرفته ترین مجموعه های جوجه کشی دنیا را در باغ وحش سافاری ورلد ببینید و با اصول رشد و پرورش جوجه های پرندگان باغ وحش آشنا شوید. 

++ در صورتی که دوست دارید به هنگام گردش در دنیای تخم ها از توضیحات راهنمای مجموعه بهره‌مند شوید، لازم است تا از پیش با مدیران مجموعه سافاری ورلد هماهنگ کنید. 

ساعات کار: 10:00 - 16:00

رستوران ها و کافه های سافاری ورلد

حتی اگر بخواهید نیم روز را هم در سافاری ورلد بگذارنید، لازم است که قدری به خودتان برسید و برای دقایقی، استراحتی خوشمزه را به خودتان هدیه بدهید. برای این کار می توانید به رستوران های پارک و باغ وحش بروید. در مجموع 4 رستوران در سافاری ورلد وجود دارد که دوتای آن ها به نام های جانگل کروز و سافاری، نوعی رستوران بوفه هستند و به ترتیب گنجایش قابل توجهی در حدود 1700 و 800 نفر دارند. دو بخش دیگر، فست فود هستند که انواعی از غذاهای آماده تایلندی و بین المللی را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهند و انواع برگر و پیتزا و ساندویچ و ... را می توانید از آن جا تهیه کنید. 

رستوران های سافاری ورلد عبارت اند از:

 • رستوران جانگل کروز | Jungle Cruise Restaurant: رستوران بوفه با ظرفیت 1700 نفر
 • رستوران سافاری | Safari Restaurant: رستوران بوفه با ظرفیت 800 نفر
 • رستوران لاینز دن | Lion's Den Restaurant: فست فود
 • رستوران شیننوم | Shinenum Restaurant: فست فود

علاوه بر این، باید بدانید در سرتاسر باغ وحش سافاری ورلد، غرفه های بستنی و آبمیوه به چشم می خورد که برای تهیه نوشیدنی و میان وعده های خنک مناسبند. 

Photo by : Unknown

امکانات و خدمات سافاری ورلد

وقتی باغ وحش وسیعی مانند سافاری ورلد را برای گشت و گذار انتخاب می کنید، طبیعی است که انتظار امکانات و خدمات رفاهی مناسبی را داشته باشید. از جمله موارد قابل توجه سافاری ورلد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عکاسی با حیوانات: پس از اغلب برنامه ها، می توانید در کنار حیوانات مورد علاقه خود بایستید و عکس یادگاری بگیرید. هزینه عکس یادگاری بسته به تعداد نفرات موجود در عکس بین 150 تا 300 بات (حدود 20 هزار تا 40 هزار تومان) متفاوت خواهد بود. البته در محوطه سافاری ورلد طوطی های جذاب ماکائو را خواهید دید که آزادانه گردش می کنند. برای عکاسی با آن ها از شما هزینه ای دریافت نمی شود. 
 • اجاره کالسکه: اگر فرزند کوچکی دارید که کالسکه برای حمل و نقل او در سافاری ورلد به دردتان خواهد خورد، در هنگام ورود به مجموعه می توانید یکی از آن ها را اجاره کنید. 
 • اجاره صندلی چرخدار: اگر شرایطی دارید که نمی توانید در پارک پیاده روی کنید، می توانید صندلی های چرخدار را در مرکز بازدیدکنندگان بیابید و از آن ها اجاره کنید. 
 • اتاق امانات: در قسمت ورودی سافاری ورلد، اتاق امانات مجموعه را می بینید که می توانید تمام کیف ها و وسایل خود را در طول بازدید، در آن جا نگهداری کنید.
 • پارکینگ: 2 پارکینگ با ظرفیت 2000 جاپارک در سافاری ورلد وجود دارد که اگر برای سافاری در مجموعه با ماشین آمده اید، می توانید روی این پارکینگ ها حساب کنید.
 • سرویس قطار رایگان: پس از انتهای گردش در سافاری پارک و برای ورود به مارین پارک، مقداری راه پیش رو شماست. برای طی کردن این مسافت می توانید از قطارهای رایگان مجموعه استفاده کنید.
 • سرویس های مجموعه: بیش از 40 اتوبوس دولوکس و لوکس و مینی بوس در اختیار مجموعه سافاری ورلد قرار دارد که برای رساندن بازدیدکنندگان مورد استفاده قرار می گیرند. 
 • فروشگاه سوغاتی: درون باغ وحش بزرگ سافاری ورلد فروشگاهی وجود دارد که از انواع تی شرت ها و عروسک ها بگیرید تا صنایع دستی و محلی تایلند را می توانید از آن تهیه کنید. 
 • تلفن های عمومی: جالب است بدانید که در تمام پارک سافاری ورلد تفلن هایی عمومی برای استفاده گردشگران در نظر گرفته شده است که با آن ها می توانید تماس هایی بین المللی هم برقرار کنید. 
 • مرکز بازدیدکنندگان: در مجموعه سافاری ورلد نیز مانند دیگر جاذبه های مشهور دنیا، مرکز بازدیدکنندگان وجود دارد که اطلاعات و خدمات لازم را در اختیار مشتریان و بازدیدکنندگان خود قرار می دهد. با مراجعه به این بخش می توانید در جریان برنامه دقیق نمایش ها قرار بگیرید و نقشه و بروشور پارک را دریافت کنید. همچنین کمدهای امانات و وسایل مفقوده در این بخش مدیریت می شوند. همچنین اگر به کمک های اولیه و یا دیدن پزشکی احتیاج پیدا کردید، کافی است خود را به این مرکز برسانید. در این بخش 1 دکتر و 3 پرستار دیده می شود که در صورت نیاز به شما کمک می کنند. 
Photo by : Unknown

بهترین زمان بازدید از سافاری ورلد

برای آن که از بهترین زمان بازدید از سافاری ورلد آگاه شویم، پیش از همه باید نگاهی به آب و هوای شهر بانکوک بیاندازیم. باید بدانید که بانکوک نیز مانند دیگر شهرهای تایلند هوایی گرمسیری دارد و این بدان معناست که در این شهر خبری از تغییرات دمایی فاحش نیست و در کل چیزی به اسم بارش برف و زمستان های سرد در آب و هوای منطقه، تعریف نشده است. به طور کلی، بانکوک در اغلب روزهای سال، گرم و شرجی است و همواره می تواند مقصدی مناسب برای سفر در نظر گرفته شود؛ اما در کل زمان هایی در سال، برای بازدید از این شهر محبوب ترند و بنابراین بر اساس آب و هوای مناسب، گرم و بارانی می توان فصول سفر به بانکوک را این گونه تعریف کرد:

فصل گرم: از اواسط فروردین تا اواسط خرداد (مارس تا می) بانکوک گرم ترین روزهای سال خود را پشت سر می گذارد و در صورتی که می خواهید این فصل را برای سفر به بانکوک انتخاب باید وسایلی چون کلاه و کرم ضدآفتاب را در اولویت قرار دهید.

فصل بارندگی: از اواسط خرداد تا اواسط آبان (ژوئن تا اکتبر)، فصل بارش های موسمی بانکوک است و در واقع بانکوک خلوت ترین روزهای خود را تجربه می کند. مسافران کمی این زمان را برای سفر و گردش در بانکوک انتخاب می کنند، مگر آن که بخواهند از تخفیف ها و هزینه های پایین اقامت و خورد و خوراک و مراکز خرید بهره ببرند. 

فصل مناسب سفر: درست از اواسط آبان تا اواسط فروردین (نوامبر تا مارس)، بهترین زمان برای سفر به بانکوک در نظر گرفته می شود، چرا که در این زمان خبری از گرمای غیر قابل تحمل هوا نیست و بارش های موسمی نیز به پایان رسیده اند. میانگین دمای هوا گاه تا 20 درجه سانتیگراد هم می رسد.

همان طور که می بینید عملا در تمام طول سال می توانید سفر به بانکوک و گردش در سافاری ورلد را در برنامه خود بگنجانید؛ اما اگر به دنبال بهترین زمان بازدید هستید، پیشنهاد ما به شما ماه های آبان تا فروردین است. 

Photo by : Unknown

مسیر دسترسی به سافاری ورلد

پارک و باغ وحش سافاری ورلد در نزدیکی شهر بانکوک قرار دارد و بنابراین لازم است تا از مسیرهای دسترسی به این مجموعه آگاه باشید. برای رسیدن به این پارک می توانید از تورهای گردشگری استفاده کنید که بلیت ورودی و ناهار را با تخفیف برای شما تهیه می کنند و رفت و برگشت شما به هتل را به عهده می گیرند. اگر به هر دلیلی هم نخواستید این تورها را بخرید، امکان استفاده از حمل و نقل عمومی نیز وجود دارد. در ادامه با جزئیات هر یک آشنا می شوید.

1- تورهای سافاری ورلد: استفاده از تورهای سافاری ورلد از آن رو می تواند انتخاب اول شما باشد، که نه تنها رفت و برگشت شما را به عهده می گیرد، بلکه با هزینه مناسبی بلیت ورودی را نیز در اختیار شما قرار می دهد. این تورها را از سایت ها و آژانس های متفاوتی می توانید تهیه کنید و بنابراین قیمت های متنوعی نیز در پیش روی شما قرار دارد. همچنین یکی از امکانات شما آن است که تنها بلیت ورودی یکی از بخش های پارک را به همراه سرویس رفت و برگشت تهیه کنید. بنابراین هزینه این تورها از

17 دلار
(195,000تومان)
تا
50 دلار
(575,000تومان)
می توانند متفاوت باشند. 

2- حمل و نقل عمومی: در هر کجای شهر که هستید، خود را به قطار شهری برسانید و وارد خط سوخومیت (Sukhumvit) بشوید. با این قطار تا ایستگاه مو چیت (Mo Chit Station) یا N8 بروید و در این ایستگاه پیاده شوید. سپس از خروجی 1 یا 3 استفاده کرده و از ایستگاه قطار خارج شوید. از این جا به بعد را می توانید سوار تاکسی شده و یا از اتوبوس های خط 26 یا 96 استفاده کنید و خود را به مرکز خرید فشن آیلند (Fashion Island Shopping Mall) برسانید. در جلوی این مرکز خرید پلی قرار دارد، با استفاده از آن به سمت دیگر خیابان بروید و بعد با استفاده از مینی بوس یا تاکسی در نهایت خود را به سافاری پارک برسانید.

آدرس: تایلند، بانکوک، منطقه خلانگ سام وا، جاده پانیاینترا 99

Address: 99 Panyaintra Road Samwatawantok, Klongsamwa, Bangkok ,Thailand

هزینه ورود به سافاری ورلد

همان طور که تا به حال متوجه شده اید، سافاری ورلد شامل دو بخش می شود که برای بازدید از هر یک لازم است بلیت ورودی جداگانه ای تهیه کنید. خوب است بدانید که تلاش شده تا به روز ترین هزینه ها را برای شما درج کنیم، با این حال به دلیل نبود منبعی قابل اعتماد، احتمال وجود تفاوت جزئی در قیمت های ارایه شده با بلیت های پارک وجود دارد.

بخش ها / هزینه ها بزرگسالان کودکان
سافاری پارک و مارین پارک
1,500 بات تایلند
(601,000تومان)
1,400 بات تایلند
(561,000تومان)
سافاری پارک و مارین پارک + ناهار
2,000 بات تایلند
(802,000تومان)
1,850 بات تایلند
(742,000تومان)
سافاری پارک
1,000 بات تایلند
(401,000تومان)
900 بات تایلند
(361,000تومان)
مارین پارک
1,300 بات تایلند
(521,000تومان)
1,100 بات تایلند
(441,000تومان)
مارین پارک + ناهار
1,800 بات تایلند
(722,000تومان)
1,550 بات تایلند
(621,000تومان)
 رفتینگ در جنگل
390 بات تایلند
(156,000تومان)
390 بات تایلند
(156,000تومان)
سواری در پارک (نفری)
50 بات تایلند
(20,000تومان)
50 بات تایلند
(20,000تومان)

خوب است بدانید که بچه های زیر 140 سانتی متر، شامل نرخ کودک شده و بچه های زیر 100 سانتی متر نیز می توانند به رایگان وارد پارک می شوند.

ویدیویی جذاب از باغ وحش سافاری ورلد بانکوک را میهمان ما باشید و تمام بخش ها را در قاب دوربین ببینید

  

توصیه هایی برای بازدید از سافاری ورلد

دانستن موارد زیر برای بازدید از سافاری ورلد، خاطره جذاب تری را برای شما رقم خواهد زد:

 • 1- از آن جا که هر برنامه ساعات مخصوص به خود را دارد، توصیه می کنیم پیش از بازدید و یا در هنگام ورود ساعت اجرای هر یک را کنترل کرده و بسته به علایقتان برنامه ریزی کنید تا برنامه ای را از دست ندهید.
 • 2- باید بدانید بین هر نمایش تا نمایشی دیگر، حدود 15 - 20 دقیقه فاصله است و اگر بخواهید در تمام برنامه ها شرکت کنید، لازم است با سرعت زیاد پیاده روی کنید تا به برنامه بعدی برسید. در این میان ممکن است در راه ها و مسیرهای سافاری ورلد گم شوید و دیرتر از موعد مورد نظر به مقصد دست پیدا کنید. به همین دلیل توصیه می کنیم از راهنمایان مجموعه کمک بگیرید. این افراد در کار خودشان متخصص اند و می دانند شما را از کدام راه ببرند و چطور شما را راهنمایی کنند تا از برنامه ای جا نمانید. 
 • 3- اگر علاقه ای به استفاده از راهنما و اختصاص هزینه ای برای این مورد ندارید، توصیه می کنیم قبل از بازدید نمایش های مورد علاقه و نقشه پارک را تهیه کنید و محل هر یک را کنترل کنید. در خود پارک هم می توانید از نقشه موجود در پشت بروشورهای سافاری ورلد استفاده نمایید. 
 •  4- اگر حد فاصل فروردین تا اوایل خرداد را برای بازدید از باغ وحش سافاری ورلد انتخاب می کنید، باید از لباس های خنک استفاده کنید و وسایلی چون کرم ضدآفتاب و کلاه را در اختیار داشته باشید؛ چرا که این ماه ها، گرم ترین روزهای بانکوک هستند. همچنین توجه داشته باشید که از آب، برای خنک کردن بدن بچه ها استفاده کنید. 
Photo by : Unknown

 تاریخچه پارک سافاری ورلد

در تاریخ 17 فوریه سال 1988 بود که ساخت و ساز پارک سافاری ورلد آغاز شد و به این منظور محوطه ای به وسعت 200 هکتار را برای باغ وحش روباز مجموعه و 72 هکتار را برای باغ پرندگان در نظر گرفتند. البته هنوز سالی از این ماجرا نگذشته بود که قرار شد تغییراتی را در نقشه پارک اعمال کرده و بخش مارین پارک را نیز به سافاری ورلد اضافه کنند. به این ترتیب فضایی در حدود 80 هکتار به کل مجموعه اضافه شد. 

از دیگر تغییراتی که در طی این 30 سال در مجموعه سافاری ورلد رخ داده، می توان به افزایش ارزش سهام این پارک اشاره کرد. در سال 1994 میلادی، مالکین این باغ وحش ترتیبی دادند که ارزش سهام سافاری ورلد افزایش یافته و نامش را هم به «سافاری ورلد پابلیک کامپنی لیمیتد» (Safari World Public Company Limited) تغییر دادند. پس از آن در سال 1995 میلادی بود که سافاری ورلد توانست به عنوان اولین و تنها پارک تفریحی، در بازار سهام تایلند جای بگیرد. 

سخن آخر

با هم به یکی از بهترین دیدنی های شهر بانکوک رفتیم و هیجانی غیر قابل وصف را از دیدن حیوانات وحشی تجربه کردیم.

نظر شما درباره این باغ وحش چه بود؟

دوست دارید آن را در لیست دیدنی های بانکوک خود جا بدهید؟

در طی سفرهای خود به بانکوک تا به حال به این باغ وحش رفته اید؟

نظرات، خاطرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید و بگویید این بار به سراغ معرفی کدام یک از جاذبه های بانکوک برویم. 

نتیجه نقد و بررسی کارناوال

4.1

بررسی شده توسط زينب شيرازی

مسیر دسترسی(خوب) 3.5
ارزش هزینه به لذت(خوب) 4
تنوع امکانات(خوب) 4
تفریحات و خوشگذرانی(عالی) 5

نقاط قوت

 • یکی از محبوب ترین و پربازدیدترین جاذبه های بانکوک
 • امکان گشت و گذار در محیطی شبیه به طبیعت آفریقا
 • به نمایش گذاشتن طیف متنوعی از حیوانات کمیاب و مختلف
 • آزادی بیشتر حیوان ها و نگهداری آن ها در محیطی جذاب

نقاط ضعف

 • اطلاع رسانی بسیار ضعیف در رابطه با جزئیات برنامه ها و هزینه های ورود
 • وسعت بسیار زیاد باغ وحش سافاری ورلد و نبود راهنمای مناسب

نقد و بررسی کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.