کارناوال - راهنمای سفر

رودخانه سیمره

ایران، لرستان

مدت پیشنهادی بازدید

1 تا 3 ساعت

ساعت دسترسی

امروز جمعه 24 ساعته

آشنایی با رودخانه سیمره

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیر

آقام چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

رودخانه سیمره در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

رود سیمره از کهن‌ترین و بزرگ‌ترین رودهای غرب است که از بلندی‌های برف‌گیر شمال‌غربی ایران سرچشمه می‌گیرد. همچنین این رود از سرشاخه‌های مهم رود کرخه به شمار می‌رود که از به‌هم پیوستن رودخانه قره سو و رودخانه گاماسیاب در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرقی شهر کرمانشاه، تشکیل شده است. رودخانه سیمره پس از گذر از شهرستان‌های دره شهر و شیروان چرداول در محل پل گاومیشان به رودخانه کشکان پیوسته و رود کرخه را تشکیل می‌دهد. رود سیمره از دو بخش سی: سیاه و مره: غار و دیواره سنگی تشکیل شده است؛ از ویژگی‌های این رود آب گل‌آلود آن است. رودخانه سیمره به دلیل شدت آب متغییر محل مناسبی برای شنا و آب‌تنی نیست.

انتقال آب به ماهیدشت

در دهه 50 خورشیدی پروژه‌ای برای انتقال آب از سیمره به دشت ماهیدشت ارائه شد. در این طرح بخشی از آب رودخانه سیمره در نقطه‌ای به نام تنگ گرماب در لرستان به رودخانه مرگ (یکی از رودخانه‌های شهرستان کرمانشاه) هدایت می‌شد و اراضی مناطق سرفیروزآباد، ماهیدشت، سنجابی و روانسر را سیراب می‌کرد و سپس به صورت منحنی، مازاد آب دوباره به سیمره برمی‌گشت. پس از انقلاب 1357 این پروژه تعطیل شد که نتیجه آن دیم کشت بیش از ۹۰ درصد از اراضی ماهیدشت و حفر بی‌رویه چاه‌های عمیق و نیمه‌عمیق در آن مناطق بود؛ این روند صدمات سنگینی به سفره‌های آب زیرزمینی وارد کرد.

انتشار

08 تیر 1401

به روز رسانی

08 تیر 1401

نقد و بررسی کاربران

رودخانه سیمره را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های نیکسام محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست