خیابان باغ سپهسالار تهران

تهران، خیابان جمهوری اسلامی، خیابان باغ سپهسالار

مدت پیشنهادی بازدید

1 تا 3 ساعت

ساعت دسترسی

امروز پنج‌شنبه 10:00 صبح تا 22:00

آشنایی با خیابان باغ سپهسالار تهران

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیریابی

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

خیابان باغ سپهسالار تهران در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

پیاده‌راهِ سنگ فرش سپهسالار بین میدان بهارستان و چهار راه ظهیرالاسلام قرار گرفته و سال های زیادی ست که به عنوان بورس کیف و کفش در تهران شناخته می شود و چندی از معتبرترین و قدیمی ترین برندهای ایرانی مانند مارال و نادر در این راسته مشغول به کارند. یکی از نکات مثبت این خیابان آن است که با هر بودجه ای می توانید از آن خرید کنید؛ چه علاقمند به خرید محصولات گران و برند باشید چه به دنبال یک کیف و یا کفش ارزان قیمت، همه را در سپهسالار پیدا خواهید کرد.

با تمام این ها، هنوز هم افرادی هستند که جنبه تاریخی سپهسالار را از یاد نبرده اند و برای گشت و گذار، به این خیابان تاریخی می آیند و حال و هوای تهران قدیم را در ذهن تداعی می کنند؛ توجه شان به مجسمه هایی که در گوشه گوشه خیابان نصب شده اند جلب می شود و از اجرای موسیقی خیابانی لذت می برند؛ در آخر هم به رستوران یا سفره خانه ای در این پیاده راه می روند و طعم دلچسبی را ضمیمه گردش خود در سپهسالار می کنند. 

خوب است بدانید که پیاده راه سنگ فرش سپهسالار، بازمانده ای از باغ تاریخی سپهسالار است که در دوره قاجار بنا شده بود؛ باغی که به میرزا حسین خان سپهسالار قزوینی، صدراعظم ناصرالدین شاه، تعلق داشت. امروزه نام رسمی خیابان سپهسالار، "صف" است، اما در میان مردم همچنان به نام باغ سپهسالار شناخته می شود. 

این خیابان در محدوده طرح ترافیک قرار دارد و در روزهای هفته بهتر است از وسایل حمل و نقل عمومی برای رفتن به سپهسالار استفاده کنید. نزدیک ترین ایستگاه مترو به خیابان سپهسالار، سعدی است.

انتشار

11 شهریور 1398

به روز رسانی

14 آبان 1398

نقد و بررسی کاربران

آیا بازدید از خیابان باغ سپهسالار تهران را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
تنوع کافه ها و رستوران ها?
حال و هوای خوش?
دسترسی به وسایل حمل‌ونقل عمومی?

خیابان باغ سپهسالار تهران را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

سوالی دارید؟

از کارشناسان و کاربران کارناوال بپرسید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.