کارناوال - راهنمای سفر

هفت دریاچه ریلای بلغارستان

گالری تصاویر

ساعت دسترسی

همه چیز درباره هفت دریاچه ریلای بلغارستان

چرا بازدید کنیم؟

نقد و بررسی کارناوال

کجاست؟

نقشه و مسیر

آقام چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

نقد و بررسی کارناوال

مهرنوش حیدری

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

19 تیر 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

معرفی /

هفت دریاچه ریلای بلغارستان | جادوی تماشایی کوهستان

Photo by : Unknown

انسان هر بار که خسته از زندگی و کار روزمره می شود، کوله ای مهیا می کند و راه سفر در پیش می گیرد. گاه این سفر مقصد فضای سبزی در نزدیکی خانه است و گاه کیلومترها دورتر از خانه... اینکه به دنبال هیجان و آدرنالین باشی و قدم در مسیری پرچالش بگذاری یا آن که یک سفر بی دغدغه را انتخاب کنی، به تو و روحیه ات بر می گردد...

ایران پر است از جاذبه های دیدنی که شاید دیدن تمام آن ها به درازای یک عمر زمان نیاز داشته باشد. اما برخی به دنبال مقاصدی تازه تر هستند و راهی کشورهای خارجی می شوند و در این میان کشورهای اطراف جذاب تر هستند.

یکی از کشورهایی که چند سالی در لیست مقاصد سفرهای خارجی ایرانیان دیده می شود، بلغارستان است؛ کشوری پر از جاذبه های تاریخی و طبیعی که هر کدام، شما را به دنیایی تازه خواهند برد. 

اگر در سفرتان به بلغارستان به دنبال جاذبه ای طبیعی همراه با چاشنی هیجان و طبیعت گردی هستید، هفت دریاچه بلغارستان بهترین پیشنهاد برای شماست؛ هفت دریاچه ی دیدنی که به صورت پلکانی در بالاترین نقطه کوه بالکان و در یک پارک ملی به نام ریلا قرار گرفته اند و همچون هفت نگین درخشان، چشم ها را به خود خیره می کنند.

کوله باری سبک مهیا کنید و با کارناوال قدم به میان کوه ها بگذارید تا این هفت دریاچه ی زیبا را به تماشا بنشینیم.

Photo by : Unknown

چرا هفت دریاچه بلغارستان؟


- در طی سفر یک روزه می توانید از هفت دریاچه ی خارق العاده دیدن کنید.

- برای رسیدن به این دریاچه ها باید پیاده روی کنید که در این مسیر دیدنی های بسیاری انتظار شما را می کشند.

- مقصدی رویایی برای طبیعت گردان است.

- برای بازدید از این دریاچه، جدا از پیاده روی، می توانید از امکانات رفاهی منطقه مثل تله‌سیژ استفاده کنید که این کار خود یک تفریح دلچسب به حساب می آید.

Photo by : Unknown

آشنایی با هفت دریاچه ی بلغارستان | Seven Rila Lakes

در بلغارستان، پارک ملی باارزشی با نام ریلا (Rila National Park) قرار دارد که جوانترین و بزرگترین پارک ملی این کشور و از بزرگترین و ارزشمندترین مناطق حفاظت شده در اروپا به حساب می آید. پیرامون بزرگی این پارک ملی همین بس که از 28 استان بلغارستان، 4 استان را در برمی گیرد که هر کدام از آن ها دارای طبیعت منحصربه فرد خود هستند. بدون شک این پارک ملی خود می تواند زیبایی های بسیاری را پیش چشمانتان قرار دهد اما یکی از مشهورترین و زیباترین جاذبه های این پارک، هفت دریاچه ریلاست که مقصد امروز سفرمان است. برای آشنایی بیشتر با این پارک ملی، در آینده مطلبی کامل را در کاناوال خواهید خواند.

یکی از جاذبه های گردشگری بلغارستان که در سال های اخیر به عنوان یک از بهترین مقاصد برای پیاده روی یک روزه مطرح شده، مجموعه دریاچه هایی به نام هفت دریاچه ریلا (Seven Rila Lakes) است. این جاذبه ی دیدنی از ۷ دریاچه مختلف و زیبا تشکیل شده و در منطقه ای به نام دنگسیا (Dangskiya region) در پارک ملی ریلا در جنوب غرب کوهستان ریلا جا خوش کرده است. این هفت دریاچه با ظاهر پلکانی خود از ارتفاع ۲۱۰۰ متری از سطح دریا شروع می شوند و تا ارتفاع ۲۵۰۰ متری ادامه می یابند به طوری که وقتی به بازدید آن ها می روید، ابتدا دریاچه ای که در پایین ترین سطح قرار دارد را می بیند، بعد از پیشروی در مسیر، در نهایت به آخرین و دریاچه ای که در بالاترین سطح قرار دارد، خواهید رسید. 

رفتن و رسیدن به این دریاچه ها خود یک تفریح دلچسب محسوب می شود و همین باعث شده یک مقصد عالی برای تورهای یک روزه باشد. برای آن که به ابتدای این هفت دریاچه برسید باید حدود ۲ ساعت کوهپیمایی و پیاده روی را در مسیرهای تعبیه شده تجربه کنید و در همین حین از مناظر و چشم اندازهای بی نظیر آن لذت ببرید؛ اما اگر توان این میزان پیاده روی را ندارید، می توانید از امکانات رفاهی این منطقه همانند تله‌سیژ بهره ببرید و در مجموع حدود یک ساعت بعد به دریاچه ها برسید. علاوه بر این ها می توانید از چهار چرخ ها و اسب ها هم استفاده کنید.

این منطقه حتی در فصل زمستان هم خالی از گردشگر نیست بلکه برخی از اسکی بازها به این دریاچه‌ها سفر می کنند تا هیجانی خاص را با دریاچه های یخ زده تجربه کنند. 

 هر یک از دریاچه به وسیله ی آبشارها و جریانات کوچک به هم متصل می شوند.

Photo by : Hristo Dimitriev

آشنایی با هر یک از دریاچه ها 

این دریاچه ها هر کدام بسته به شکل ظاهری و خصوصیاتشان نام های متفاوتی دارند و برحسب ارتفاع از بالا به پایین عبارتند از :

1- اولین دریاچه در زبان بلغاری سالزاتا (Salzata) نام دارد. این دریاچه از آن جهت که مانند اشک چشم، آب بسیار شفاف و زلالی دارد، در زبان انگلیسی به تیِر (Tear) یا همان اشک معروف است. آب دریاچه تیر به حدی شفاف و روشن است که می توانید عمق زیادی از آب را ببینید. این دریاچه با ارتفاع ۲۵۳۵ متر از سطح دریا، مساحت 7000 متر مربع و عمق ۴.۵ متری در بالا دست همه ی دریاچه ها قرار گرفته است.

2- دریاچه بعدی اوکوتو (Okoto) نام دارد که به دلیل ظاهر بیضی شکلیاش، در زبان انگلیسی به آی (eye) یا همان چشم معروف است. این دریاچه با ۳۷.۵ متر عمق، عمیق ترین دریاچه میان همسایگانش است. این دریاچه با مساحتی در حدود 608 هکتار، در ارتفاع ۲۴۴۰ متری از سطح دریا قرار دارد. 

3- سومین دریاچه با سواحلی با شیب تند، به نام ربابرکا (Babreka) ظاهری لوبیایی شکل و شبیه به کلیه دارد و به همین جهت در انگلیسی به کیدنی (kidney) یا همان کلیه معروف است. این دریاچه در ارتفاع ۲.۲۸۲ متری از سطح دریا قرار گرفته و مساحتی در حدود ۸.۵ هکتار و ۲۸ متر عمق دارد.

4- دریاچه چهارم بلیزناکا (Bliznaka) نام گرفته که با ۹.۱ هکتار مساحت، بزرگترین دریاچه این منطقه است و به جهت همین بزرگی در زبان انگلیسی به تویین (Twin) یا همان دوقلو معروف شده است. این دریاچه در ارتفاعات ۲۲۴۳ متری از سطح دریا واقع شده و ۲۷.۵ متر عمق دارد.

5- دریاچه تریلیستنیکا (Trilistnika) یا ترفویل (Trefoil) با مساحت ۲.۶ هکتار، ظاهری همانند سه پره با شکلی نامنظم دارد. این دریاچه در ارتفاع ۲۲۱۶ متری از سطح دریا واقع شده و با عمق ۶.۵ متر،96+- دارای سواحلی کم شیب است. 

6- ریبنوتو رزرو (Ribnoto ezero) نام یکی دیگر از این 7 دریاچه است که با عمق ۲.۵ متر، کم عمق ترین دریاچه محسوب می شود. در میان گردشگران این دریاچه با نام فیش لیک (Fish lake) یا همان دریاچه ماهی معروف است. این دریاچه ارتفاعی در حدود ۲۱۸۴ متری از سطح دریا و ۳.۵ هکتار مساحت دارد.

7- دالناتو ازرو (Dolnoto ezero)  با ارتفاع ۲۰۹۵ متری از سطح دریا، پایین ترین دریاچه در میان این هفت دریاچه است که ۵.۹ هکتار مساحت و ۱۱ متر عمق دارد.

Photo by : Unknown

در زیر ویدیویی از هفت دریاچه ریلای بلغارستان را به تماشا بنشینید

دیدنی ها و تفریحات

در سفر به هفت دریاچه ریلای بلغارستان، تفریحات بسیاری انتظار شما را می کشند. البته شاید طبق معمول همیشه، با شنیدن نام دریاچه، به یاد تفریحات آبی و به خصوص شنا کردن بیفتید. اما ذکر این نکته ضروری است که شنا در این دریاچه ها ممنوع است.

1- پیاده روی و تماشای هفت دریاچه:

با سفر به هفت دریاچه ریلای بلغارستان، می توانید در مسیرهای مشخص شده، پیاده روی کنید و از مناظر اطراف لذت ببرید. البته این نکته را هم فراموش نکنید که حتما از مسیرهای مشخص شده استفاه کنید تا مشکلاتی اعم از گم شدن برایتان پیش نیاید و کامتان در این سفر تلخ نشود. البته می توانید در این سفر از راهنماهای محلی و یا گزینه ی بهتر، از تورها استفاده کنید تا بتوانید از تمام دیدنی های منطقه لذت ببرید و هیچ دغدغه ای به سراغتان نیاید.

 پیاده روی در اطراف دریاچه ها می تواند به سه شکل زیر صورت بپذیرد:

پیاده روی تا دریاچه کیدنی :

وقتی پیاده روی را آغاز و به کلبه ای در پایین کوه برسید، از آن جا به بعد چیزی در حدود 1 ساعت پیاده روی سبک در پیش دارید تا به دریاچه کیدنی برسید. شما در این مسیر باید از سه دریاچه ماهی (fish lake) ،ترفویل ( Trefoil lake) و تویین (Twin lake) گذر کنید تا در نهایت کیدنی خودش را به شما نشان دهد.

اطراف دریاچه کیدنی بهترین محل برای برپایی پیک نیک و استراحت کردن است.

پیاده روی تا دریاچه تیِر :

طی کردن مسافت تا این دریاچه کمی سخت و مشکل است اما دانستن زیبایی ها می تواند راه را برایتان سهل کند؛ شما در این مسیر از دریاچه آی (Eye lake) عبور می کنید و در نهایت به دریاچه تیِر می رسید، دریاچه ای که در بالاترین سطح قرار دارد و چشم اندازی 360 از مناطق اطراف را پیش رویتان قرار می دهد. این پیاده روی حدودا یک ساعت طول می کشد.

مسیر باز گشت:

بازگشت تا کلبه ای که پیاده روی را از آن آغاز کردید، 2 ساعت پیاده روی می طلبد و چه بهتر است که مسیر متفاوت تر و با هیجان بیشتر را انتخاب کنید. شما ابتدا باید به دریاچه کیدنی برگردید و بعد از پشت سر گذاشتن دریاچه ی ماهی، ترفویل و تویین، به تله سیژ ها خواهد رسید. از آن به بعد را می توانید با تله سیژ به کلبه ای که مسیر را از آن آغاز کردید، بروید.

 

دریاچه کیدنی

گذر از کنار دریاچه کیدنی

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

دریاچه آی (Eye lake)

دریاچه تیر (tear lake)

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

2- لذت بردن از مناظر اطراف و عکاسی

از آن جهت که دریاچه ها در ارتفاعات واقع شده اند، چشم انداز های جادویی و فوق العاده ای شما را محاصره خواهند کرد که از تماشا و لذت بردن از آن ها دست نخواهید کشید. می توانید با ثبت آن ها در قاب دوربینتان، همیشه به آن ها خیره بمانید.

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

کجا بمونیم؟

راه های زیادی برای اقامت در اطراف  این جاذبه وجود دارد، از یکی از جالب ترین و جذاب ترین آن ها اقامت در اقامتگاه توریستی ریلستی ایزیرا (Rilski Ezera hut) است که در ساحل شمال شرقی دریاچه ریبنوتو رزرو (Ribnoto ezero) یا همان دریاچه ماهی قرار دارد. با توجه به تعداد اتاق هایی که وجود دارد حتما و حتما چند هفته قبل از رفتن به آن جا اتاق خود را رزرو کنید. این اقامتگاه دارای امکانات خوب و میانگین هزینه ی یک شب اقامت در این محل 15 دلار (574,000تومان) است.علاوه بر این می توانید در هتل های شهر های اطراف هم اقامت داشته باشید.

توجه داشته باشید که کمپینگ در این مکان ممنوع می باشد.

Photo by : Unknown

بهترین فصل سفر 

دریاچه ها در تمامی فصول قابل دستیابی نیستند و بهترین فصل برای تماشای این آبی های زلال فصل تابستان است. در بیشتر اوقات سال، اواسط مهر تا اواسط خرداد،  لایه ای ضخیم از یخ دریاچه ها را می پوشاند. در کل آب و هوای این منطقه به سرعت تغییر می کند و به طور ناگهانی از آفتابی به بارانی تبدیل می شود.

بهار: دریاچه ها هنوز یخ زده هستند 

تابستان: بهترین زمان برای تماشای دریاچه ها فصل تابستان، به خصوص ماه های ژوئیه و اوت (نیمه ی تیر تا نیمه شهریور) بهترین زمان است  و هم چنین دمای هوا بالای 10 درجه می باشد.

پاییز: دریاچه ها یخ می زنند.

زمستان: دریاچه ها همچنان یخ زده هستند و قطر یخ ها به 2 متر هم می رسد.

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown
لوازم ضروری
آب آشامیدنی
بارانی و لباس ضدآب
تلفن همراه
لباس اضافه
نقشه یا GPS
لباس گرم
کرم ضد آفتاب
کفش پیاده‌روی
کوله پشتی
لوازم پیشنهادی
دارو های عمومی
عینک آفتابی
قطب نما
وعده های غذایی
پاور بانک
کفش کوهنوردی
کلاه آفتابگیر
کیسه زباله
شارژر موبایل
عصا
کوله پشتی
کرم ضد آفتاب

راه دسترسی

برای رفتن به هفت دریاچه ریلا بهترین کار این است که خود را به شهر صوفیه برسانید و از آنجا به یکی از طرق زیر عمل کنید:

مسیر دسترسی از شهر صوفیه

 ابتدا باید از طریق شهر دوپنیتسا (Dupnitsa) به شهر ساپاروا بانیا (Sapareva banya) بروید. با استفاده از یک جاده ی آسفالته به سمت کوه ها حرکت کنید. در طی مسیر مرکز بازدید کنندگان ریلا و کلیسا سنت جان (church of St. John) را خواهید دید و پس از طی مسافتی به یستگاه تله سیژ ها خواهید رسید.

تاکسی: ابتدا باید به دوپنیتسا (Dupnitsa) و ساپاروا بانیا (Sapareva banya) سفر کنید و از این دو شهر سوار تاکسی شوید اما متاسفانه در فصل زمستان این امکان وجود ندارد. کرایه تاکسی ها حدود 27 هزار تومان است.

 در ساپاروا بانیا (Sapareva) مینی ون هایی هم حضور دارند که حدود 9300 تومان کرایه می گیرند اما تا زمانی که ظرفیت ون کامل نشود حرکت نمی کند. 

اتوبوس: از هر صوفیه تا دریاچه ها اتوبوسی به صورت مستقیم وجود ندارد اما با رفتن به شهر های دوپنیتسا (Dupnitsa) و ساپاروا بانیا (Sapareva Bania) می توانید به راحتی با اتوبوس های مرتبط سفر کنید.

یک اتوبوس در ایستگاه غربی صوفیه به سمت شهر ساپاروا بانیا (Sapareva Bania) در ساعت 14:30 حرکت می کند.

برای رفتن به شهر دوپنیتسا (Dupnitsa) باید به ایستگاه سردیکا (Serdika) یا ترمینال اتوبوس رانی غرب به نام اوخاکوپل (Ovcha Koupel) در صوفیه بروید. اتوبوس ها هر 2 ساعت یکبار حرکت می کنند و 11200 تومان هزینه این سفر کوتاه مدت یک ساعت و نیمی است.

تور های یک روزه از صوفیه: در آخر هفته های تابستان، اتوبوس های گردشگری از صوفیه به دریاچه ها حرکت می کنند که هزینه ی آنها بین 63800 تا 680000 تومان متغیر است. خدمات این تور ها معمولا شامل راهنمای انگلیسی زبان، سرویس ایاب ذهاب از درب هتل، بلیط رفت و برگشت تله سیژ و نقشه هستند. از آن جهت که از صوفیه  حمل و نقل عمومی تا دریاچه ها وجود ندارد بهتر است با تورها به این منطقه سفر کنید.

هزینه های بازدید

تله سیژ های موجود در منطقه از ساعت 9 تا 16:30 فعالیت دارند. و این بدین معنی است که در ساعت 16:30 تمامی آن ها خاموش می شوند. پس برای بازگشت باید ساعت 16 در ایستگاه حضور داشته باشید.

با استفاده از تله‌سیژها حدود یک ساعت در زمان خود صرفه جویی می کنید. تهیه بلیط و سوار شدن تله سیژ ها حدود 40 تا 45 دقیقه زمان می برد و در 15 دقیقه مسیر را طی خواهید کرد.

هزینه های استفاده از این امکانات به صورت زیر است:

کودکان بزرگسالان

نوع بلیط

17000توماان 21250 تومان

یک طرفه

25450 تومان 38200 تومان

رفت و برگشت

 42400 تومان  118750 تومان یک روزه
36000تومان 42400 تومان نصف روزه
76350تومان 106000 تومان دو روزه
106200 تومان 146500 تومان

سه روزه

1138000 تومان 191000تومان

چهار روزه

167700 تومان 233500 تومان

پنج روزه

2016400  تومان 280000 تومان

شش روزه 

229200 تومان 318400 تومان

هفت روزه

Photo by : Unknown

افسانه های پدید آمدن دریاچه ها

جالب است بدانید که افسانه ای پیرامون شکل گیری این دریاچه ها وجود دارد. بومی ها و مردم ساکن در این کشور معتقدند که در زمان های بسیار دور غول عاشق عظیم الجثه ای در فراغ یار خود در بالای این کوه می گریسته و از جمع شدن اشک هایش این دریاچه ها پدید آمده اند.

Photo by : Unknown

مراسم مذهبی در این منطقه

این دریاچه ها برای فرقه ای مذهبی به نام دانویزم (Danovism) دارای اهمیت هستند و برخی از این فرقه به عنوان جنبش برادری سفید هم یاد می کنند. این فرقه توسط عارفی به نام پیتر داناو (Petar Danov) در اوایل قرن 16 تشکیل شده است.

هر ساله  19 اوت، حدود 28 مرداد، همگی با لباس سفید آغار سال نو را جشن می گیرند و در اطراف دریاچه ها به صورت دایره ای می رقصند و حرکات خاصی انجام می دهند. آن ها معتقدند که با این حرکات، خورشید را پرستش می کنند.

Photo by : Ivan Mihalev

حیوانات و گیاهانی که در این سفر خواهید دید

همانطور که گفته شد، جاذبه ای که امروز به آن سفر کردیم، یعنی هفت دریاچه ریلای بلغارستان درون یک پارک ملی با نام پارک ملی ریلا قرار دارد.

این پارک مناظر خیره کننده ای دارد که از تماشای آن ها سیر نخواهید شد. از جمله حیواناتی که در این پارک ملی خواهید دید، می توان به خرس، گراز وحشی، گوزن قرمز و گونه های مختلف عقاب اشاره کرد. در کل حیوانات پارک ملی ریلا را می توان به این ترتیب دسته بندی کرد:

48 گونه از پستانداران، 99 گونه از پرندگان، 20 گونه خزندگان و دوزیستان و 5 گونه ماهی و همچنین 2934 گونه بی مهرگان، که 282 آنها بومی هستند.

این پارک ملی بزرگ، شامل 534.81 کیلومتر مربع جنگل که شامل 66درصد کل منطقه است، می شود.حدود 1400 گونه از گیاهان عروقی، 282 گونه قارچ و 130 گونه از جلبک های آب شیرین نیز در این محدوده وجود دارند.

این جانور توسط 48 گونه از پستانداران، 99 گونه از پرندگان، 20 گونه خزندگان و دوزیستان و 5 گونه ماهی و همچنین 2934 گونه بی مهرگان، که 282 آنها بومی هستند، نشان داده شده است.

Photo by : Unknown

توصیه های کارناوال 

 برای رفتن به این دریاچه های زیبا غذای سبکی به همراه داشته باشید . اگر فراموش کردید در طی مسیر چند کلبه با منوهای محدود غذایی وجود دارند. این کلبه ها سوپ عدس، سوپ لوبیا، گوشت کباب شده و برخی از غذاهای سبک و محلی را صرف می کند. 

گل های وحشی منطقه را به هیچ عنواناز ساقه جدا نکنید زیرا پس از چند ساعت خشک می شود و زیباییش را از دست می دهد. 

فقط در نقاط مشخص شده برای کمپینک اقدام کنید چرا که این کار در اطراف دریاچه ها ممنوع است. 

در مسیر های مشخص شده حرکت کنید به دلیل این که حرکت در خارج از مسیر سبب آسبیب رساندن به طبیعت می شود.

شنا و حمام کردن در دریاچه ها ممنوع است.

اگر در کوهنوردی فرد بی تجربه ای هستید به هیچ عنوان در زمستان به این منطقه سفر نکنید. حتی اگر هم کوه نوردی را به خوبی می دانید با راهنما های محلی به این منطقه سر بزنید زیرا افراد زیادی در این کوه ها جان باخته اند.

به دلیل این که این منطقه، کوهستانی است قبل از رفتن زمان بازگشت خود را به کسی اطلاع دهید و به هیچ وجه تنها به پیاده روی نپردازید.

از آن جهت که حتی در تابستان این منطقه ثبات دمایی ندارد لباس گرم حتما به همراه داشته باشید زیرا ممکن است در شب دمای هوا ناگهانی به زیر صفر برسد.

حنما و حتما کفش پیاده روی به همراه داشته باشید و از صندل و دمپایی استفاده نکنید زیرا به جسم خود آسیب می زنید.

در سفر خود به بلغارستان از زیباترین جاذبه های این کشور غافل نشوید:

زیباترین جاذبه های توریستی بلغارستان

Photo by : Unknown

در پایان گشتی مجازی در هفت دریاچه ریلای بلغارستان را تجربه کنید


سخن آخر 

آیا تا به حال به بلغارستان سفر کرده اید؟

هفت دریاچه را از نزدیک دیده اید؟

به نظر شما کدام یک از جاذبه های بلغارستان دیدنی تر است؟

نظرات و تجربیات خود را با ما درمیان بگذارید.

نقد و بررسی کاربران

هفت دریاچه ریلای بلغارستان را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست