کارناوال - راهنمای سفر

رودخانه سزار

ایران، لرستان

مدت پیشنهادی بازدید

1 تا 3 ساعت

ساعت دسترسی

امروز جمعه 24 ساعته

آشنایی با رودخانه سزار

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیر

آقام چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

رودخانه سزار در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

رودخانه سزار لرستان یکی از رودخانه‌های دائمی و پرآب این استان است که سرشاخه اصلی رود دز (1) در خوزستان به شمار می‌رود و از مناطق کوهستانی الیگودرز، ازنا، دورود، و بروجرد و خرم آباد سرچشمه می‌گیرد. رودخانه سزار که به آن آب دز هم می‌گویند از به هم پیوستن دو رودخانه ماربُره (2) و رودخانه تیره (3) در شهر دورود تشکیل می‌شود که از این محل تا ایستگاه تنگ پنج که با رودخانه بختیاری تلاقی می‌کند سزار و در پایین دست (در استان خوزستان) رودخانه دز نامیده می‌شود که سد بزرگ دز نیز بر روی آن ساخته شده‌ است.

رود سزار یکی از بزرگ‌ترین رودخانه‌های زیر حوزه کارون بزرگ در استان لرستان محسوب می‌شود که در طول مسیر خود از کنار راه آهن سراسری ایران عبور می‌کند و به سمت جنوب ایران سرازیر می‌شود. رودخانه سزار دارای انواع مختلف ماهیانی است که از ارزش اقتصادی و اکولوژیکی بالایی برخوردارند. از ماهیان این رودخانه می‌توان به گونه‌هایی از خانواده کفال ماهیان، ماهیان کف‌زی، کپور ماهیان و گربه ماهیان اشاره کرد.

رودخانه سزار به طور کلی عرض کمی دارد؛ اما امواج و جریان آن به اندازه‌ای خوب است که می‌توان رفتینگ‌های هیجان‌انگیزی را در آن تجربه کرد. درجه سختی برای رفتینگ بین 2 تا 4 است و به همین دلیل جوانان و افراد مبتدی تا کایاک سوارهای حرفه‌ای می‌توانند در آن به فعالیت بپردازند.

پاورقی


1. رودخانه دز شاخه‌ای از رودخانه کارون است.

2. رودخانه ماربره از به هم پیوستن آب‌های الیگودرز، دورود و ازنا تشکیل می‌شود.

3. رودخانه تیره از آب‌های گله رود، سراب سفید، کرتول و چند رود دیگر تشکیل شده است.

انتشار

06 تیر 1401

به روز رسانی

08 تیر 1401

نقد و بررسی کاربران

رودخانه سزار را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

جدیدترین نقد

رودخانه تیره ، ماربره و سزار در استان لرستان از منابع آبی دائمی بوده و ماهیانی بومی و غیر بومی زیادی در آن زیست می کنند که شناسایی آن در ده ۱۳۸۰ با همکاری مرکز تحقیقات منابع طبیعی و کشاورزی استان لرستان انجام گردیده است.چندین سایت پرورش ماهی گرم آبی و سردابی در این حوزه وجود دارد .دشت سیلاخور در بعضی سالها به دلیل بارش فراوان به مساحت چند صد هکتار غرقابی شده و جاده اصلی مسدود میشود .

تجربه سفر undefined به رودخانه سزار

انتشار: 14 آبان 1402

آیا این دیدگاه مفید بود؟

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های نیکسام محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست