کارناوال - راهنمای سفر

شمس‌ العماره تهران

تهران، خیابان 15 خرداد، میدان ارگ، کاخ گلستان

مدت پیشنهادی بازدید

15 تا 45 دقیقه

ساعت دسترسی

امروز سه‌شنبه 09:30 صبح تا 18:30

شماره تماس

هزینه ورودی شمس العماره

4000 تومان

نکات ضروری

روزهای تعطیل: رحلت امام خمینی، شهادت حضرت علی (ع)، تاسوعا و عاشورای حسینی، اربعین، شهادت امام حسن، شهادت امام جعفرصادق، روز طبیعت نکته مهم: زمان فروش بلیت در شش ماهه اول سال تا ساعت 17:30، زمان فروش بلیت در شش ماهه دوم سال از ساعت تا 16:00

آشنایی با شمس‌ العماره تهران

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیر

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

شمس‌ العماره تهران در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

می خواهیم شما را به طهران قدیم ببریم تا با یکدیگر قدم به دنیای زیبای عمارت شمس العماره کاخ گلستان بگذاریم. بنایی باشکوه که به عنوان یکی از نمادهای تاریخی تهران شناخته می شد و زمانی عنوان بلندترین ساختمان پایتخت را برعهده داشت. داستان شمس العماره به دوره ناصرالدین شاه و فرنگ گردی های این شاه قاجاری باز می گردد، هنگامی که او در سفرهای خود به اروپا مدهوش آسمان خراش های کشورهای غربی شده بود و در بازگشت به ایران، دستور ساخت ساختمانی بلند را داد. عمارتی که شمس العماره نام گرفت و با 5 طبقه و 35 متر ارتفاع به بلندترین ساختمان تهران تبدیل شد. شمس العماره خیلی زود با تزئینات، کاشی کاری ها، آینه کاری ها، رنگ آمیزی ها و نقاشی های داخلی تماشایی خود، جایش را در میان زیباترین ساختمان های کاخ گلستان و تهران باز کرد و به نماد تهران تبدیل شد. هر چند این عنوان بعدها به سردر باغ ملی رسید اما ساختمان شمس العماره با معماری ایرانی و غربی خود، جذابیت هایش برای پایتخت نشینان را حفظ کرد. 

ساعت شمس العماره:

اگر به این عمارت زیبا نگاه کنید، ساعتی را در بالاترین نقطه آن خواهید دید که هدیه ملکه ویکتوریا به ناصرالدین شاه بود. این ساعت ناقوسی داشت که همیشه راس ساعت به صدا در می آمد اما نوای بلند آن باعث اعتراض کاخ نشینان شده بود. همین موضوع باعث شد تا به دستور شاه از صدای ساعت کم کنند اما این کار نوای ساعت شمس العماره را برای همیشه خاموش کرد. هر چند در سال 1391 بعد از انجام یک سری تعمیرات ساعت دوباره به کار افتاد و آوای آن دوباره در گوش پایتخت طنین انداز شد. 

 
نکات ضروری: روزهای تعطیل: رحلت امام خمینی، شهادت حضرت علی (ع)، تاسوعا و عاشورای حسینی، اربعین، شهادت امام حسن، شهادت امام جعفرصادق، روز طبیعت نکته مهم: زمان فروش بلیت در شش ماهه اول سال تا ساعت 17:30، زمان فروش بلیت در شش ماهه دوم سال از ساعت تا 16:00

انتشار

06 شهریور 1398

به روز رسانی

24 خرداد 1399

نقد و بررسی کاربران

شمس‌ العماره تهران را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست