کارناوال - راهنمای سفر

خانه تاریخی تاج کاشان

استان اصفهان، کاشان، خیابان علوی، خانه تاریخی تاج

مدت پیشنهادی بازدید

30 دقیقه تا 1 ساعت

ساعت دسترسی

امروز پنج‌شنبه 08:00 صبح تا 19:00

شماره تماس

هزینه اتباع ایرانی

3000 تومان

آشنایی با خانه تاریخی تاج کاشان

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیر

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

خانه تاریخی تاج کاشان در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

 خانه تاریخی تاج در دل بافت قدیمی شهر کاشان قرار دارد و از نمونه خانه های زمان قاجار به حساب می آید. بنای خانه با دارا بودن همکف، گودال باغچه و سرداب، به عنوان یکی از بناهای با معماری گودال باغچه شمرده می شود.  این خانه تاریخی 3 طبقه، دو بخش اندورنی و بیرونی دارد و اتاق های پنج دری و سه دری در آن به چشم می خورند. برای خنک کردن سرداب خانه از بادگیر مرتفع استفاده شده که محلی خنک به خصوص در فصل تابستان برای اهل خانه ایجاد می کرده است. در کل این بنا به قدری اصولی ساخته شده و از چنان معماری ظریف و زیبایی برخوردار است که از آن با عنوان سمبل معماری اصلی کاشان یاد می کنند.

این خانه پس از مرمت در سال 1383 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید و امروزه به عنوان خانه هنرمندان و موزه مردم شناسی کاشان مورد بازدید و استفاده هنر دوستان قرار می گیرد. در موزه این خانه تاریخی ماکت هایی را خواهید دید که شما را با خود به سفری در تاریخ می برند و حال و هوای زندگی در گذشته را برای شما تداعی می کنند. 

انتشار

16 آبان 1398

به روز رسانی

09 تیر 1399

نقد و بررسی کاربران

خانه تاریخی تاج کاشان را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست