معرفی کوتاه

مشخصات کلی

نقشه و مسیریابی

کاربران

نگاه سریع

سطح هزینه:
رایگان
ساعت دسترسی:
امروز جمعه 24 ساعته
مدت زمان پیشنهادی:
5 تا 24 ساعت
آدرس:
استان ایلام، شهرستان بدره، جاده دره شهر- ایلام

در صف نقد و بررسی کارناوال

نقد و بررسی کاربران

Hossein Souri
Raha Shirazi
Hossein Souri
Amin Aliyan

تنگه کافرین یا شداد یکی از زیبایی های طبیعی استان ایلام به شمار می رود که با حدود 2 کیلومتر طول در شهرستان بدره قرار دارد. یک رودخانه بسیار بزرگ از میان این تنگه عبور می کند که پس از پیمودن مسیر تنگه به رودخانه سیمره می ریزد. ترکیب زیبای رودخانه میان صخره های سخت زاگرس که پوشش سبزی از درختان بلوط دارند تنگه را بسیار حیرت انگیز جلوه می دهد. برای رسیدن به این جا باید با ماشین که البته بهتر است ماشین مناسب طبیعت گردی باشد از مسیری تقریبا ناهموار عبور کنید تا به ابتدای تنگه برسید. در این نطقطه قایق های موتوری وجود دارند که افراد محلی برای جابه جایی مسافران در تنگه آماده کرده اند و شما با پرداخت مبلغی می توانید سوار آن ها شده و از تنگه بازدید کنید. علاوه بر طبیعت بکر و منحصر به فرد تنگه می توان به غار شداد و حجاری های زیبای روی صخره های دو سوی تنگ اشاره کرد؛ اما تاریخ و موضوع آن ها به درستی مشخص نیست. گمانه زنی ها دال بر این است که حجاری ها به دوره پیش از تاریخ بر می گردند.

نکته: مسیر دسترسی به تنگه خیلی مشخص نیست و تابلوی راهنمایی برای آن وجود ندارد. شما باید پس از پیمودن جاده دره شهر- ایلام و رسیدن به دو راهی، قبل از تنگه رازیانه، دوراهی را به سمت راست بروید اما یادتان باشد که حتما برای رسیدن به آن جا از افراد محلی کمک بگیرید.

نقد و بررسی کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.