کارناوال - راهنمای سفر

تنگه کافرین ایلام

استان ایلام، شهرستان بدره، جاده دره شهر- ایلام

مدت پیشنهادی بازدید

5 تا 24 ساعت

ساعت دسترسی

امروز سه‌شنبه 24 ساعته

ورودی

رایگان

آشنایی با تنگه کافرین ایلام

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیریابی

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

تنگه کافرین ایلام در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

تنگه کافرین یا شداد یکی از زیبایی های طبیعی استان ایلام به شمار می رود که با حدود 2 کیلومتر طول در شهرستان بدره قرار دارد. یک رودخانه بسیار بزرگ از میان این تنگه عبور می کند که پس از پیمودن مسیر تنگه به رودخانه سیمره می ریزد. ترکیب زیبای رودخانه میان صخره های سخت زاگرس که پوشش سبزی از درختان بلوط دارند تنگه را بسیار حیرت انگیز جلوه می دهد. برای رسیدن به این جا باید با ماشین که البته بهتر است ماشین مناسب طبیعت گردی باشد از مسیری تقریبا ناهموار عبور کنید تا به ابتدای تنگه برسید. در این نطقطه قایق های موتوری وجود دارند که افراد محلی برای جابه جایی مسافران در تنگه آماده کرده اند و شما با پرداخت مبلغی می توانید سوار آن ها شده و از تنگه بازدید کنید. علاوه بر طبیعت بکر و منحصر به فرد تنگه می توان به غار شداد و حجاری های زیبای روی صخره های دو سوی تنگ اشاره کرد؛ اما تاریخ و موضوع آن ها به درستی مشخص نیست. گمانه زنی ها دال بر این است که حجاری ها به دوره پیش از تاریخ بر می گردند.

نکته: مسیر دسترسی به تنگه خیلی مشخص نیست و تابلوی راهنمایی برای آن وجود ندارد. شما باید پس از پیمودن جاده دره شهر- ایلام و رسیدن به دو راهی، قبل از تنگه رازیانه، دوراهی را به سمت راست بروید اما یادتان باشد که حتما برای رسیدن به آن جا از افراد محلی کمک بگیرید.

انتشار

25 خرداد 1398

به روز رسانی

28 آبان 1398

نقد و بررسی کاربران

نتیجه نقد و بررسی کاربران

حال و هوای خوش?
رفتار بومیان منطقه?
سطح هیجان و ماجراجویی?
نظافت و شرایط محیط زیستی?

ثبت دیدگاه و امتیاز

آیا بازدید از تنگه کافرین ایلام را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
برای آپلود تصویر به اینجا بکشید و رها کنید
جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

جدید ترین پرسش
پرسش و پاسخی موجود نیست

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.