کارناوال - راهنمای سفر

معبد بودای طلایی بانکوک

بانکوک، منطقه سامفاتناوونگ، جاده چاروعن کرون، جاده تری میت

مدت پیشنهادی بازدید

30 تا 45 دقیقه

ساعت دسترسی

امروز یکشنبه 08:00 صبح تا 17:00

هزینه بازدید از مجسمه بودا

40 بات تایلند(28,000تومان)

هزینه بازدید از موزه

100 بات تایلند(70,000تومان)

آشنایی با معبد بودای طلایی بانکوک

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیر

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

معبد بودای طلایی بانکوک در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

معبد بودای طلایی یا معبد وات تریمیت (Wat Traimit) از معابد تاریخی بانکوک است و برای مجسمه بودای نشسته پنج و نیم تنی خود شهرت دارد. این مجسمه بودا که از جنس طلاست از قرن سیزدهم میلادی به یادگار مانده و ارتفاعی در حدود 5 متر دارد. گفته می شود این مجسمه طلایی بزرگترین مجسمه بودای ساخته شده از طلای خالص در دنیاست. البته تمام جذابیت این مجسمه در میزان طلای به کار رفته در آن نیست و داستان کشف مجسمه نیز، بازدیدکنندگان بسیاری را به معبد وات تریمیت می کشاند. داستانی که ما را به روز انتقال مجسمه به معبد بودای طلایی می برد. این مجسمه پیش از انتقال به معبد تنها مجسمه ای پوشیده از گچ بود و نشانی از طلا در ظاهر آن دیده نمی شد. در روز انتقال، بر اساس حادثه ای مجسمه بر زمین می افتد، پوشش گچی آن می شکند و ظاهر واقعی مجسمه آشکار می شود. گفته شده است دلیل اصلی پوشش گچی مجسمه، در امان نگه داشتن آن از دزدی و غارت به وسیله مهاجمان خارجی باشد. داستان این انتقال، پوشش گچی مجسمه و دیگر مسائل مربوط به آن در موزه معبد به نمایش گذاشته شده است،

نکته مهم: 

برای بازدید از معبد بودای طلایی مانند دیگر معابد تایلند باید پوشش مناسب داشته باشید. 

انتشار

10 آبان 1398

به روز رسانی

09 آبان 1398

نقد و بررسی کاربران

معبد بودای طلایی بانکوک را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست