کارناوال - راهنمای سفر

باغ وحش تایگر کینگدم پوکت

تایلند، پوکت، منطقه کاتو، خیابان مو

4.2

از 5 امتیاز

میانگین نظرات 9 کاربر

گالری تصاویر

مدت پیشنهادی بازدید

1 تا 4 ساعت

ساعت دسترسی

امروز سه‌شنبه 9:00 صبح تا 18:00

شماره تماس

هزینه از

1000 بات تایلند(1,240,670تومان)

همه چیز درباره باغ وحش تایگر کینگدم پوکت

چرا بازدید کنیم؟

نقد و بررسی کارناوال

کجاست؟

نقشه و مسیر

آقام چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

نقد و بررسی کارناوال

زهرا میرزایی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

21 فروردین 1397

به روز رسانی

22 خرداد 1402

معرفی /

باغ وحش تایگر کینگدم پوکت | تجربه بازی با ببرها در تایلند

بدون شک تایلند یکی از زیباترین کشورهای آسیاست. این سرزمین توانسته با طبیعت ناب و جاذبه های دیدنی جذابش توجه گردشگران را به سوی خود جلب کند. از مهم ترین و توریستی ترین شهرهای تایلند، پوکت است؛ جایی که آن را با سواحل پاکیزه و شن های درخشانش می شناسند. پوکت آن قدر زیباست که لقب "بهشتی در تایلند" را از آن خود کرده است.

هم وطنان عزیزمان نیز زیاد به این شهر سفر می کنند تا از امکانات رفاهی و جذابیت های این دیار بهره مند شوند. ما هم امروز می خواهیم به این سرزمین برویم و شما را با یکی از برترین و جالب ترین جاذبه های گردشگری آن آشنا کنیم. به قلب طبیعت زیبای پوکت خواهیم رفت. مقصد ما تایگر کینگدم یا همان باغ وحش ببرهای پوکت است. در این باغ وحش ببرهای کوچک و بزرگی وجود دارند که می توانید به آن ها نزدیک شوید و حتا برخی از آن ها را لمس کنید. 

این جا نظر شما را درباره ببرها تغییر می دهد، متوجه خواهید شد که این جانوران چقدر زیبا، قدرتمند و در عین حال باوقار و مهربان هستند. اگر شما هم همیشه دوست داشتید که ببرها را از نزدیک ببینید، در این سفر هیجان انگیز با ما باشید.ورود به صفحه اختصاصی راهنمای سفر به تایلند

Photo by : Unknown

چرا باغ وحش ببرهای پوکت؟


 • از مهم ترین جاذبه های گردشگری پوکت به شمار می آید.
 • در این باغ وحش می توانید ببرها را از نزدیک ببینید.
 • این باغ وحش اطلاعات خوبی در رابطه با حیوانات و به خصوص ببرها در اختیارتان قرار می دهد.
Photo by : Unknown

معرفی باغ وحش ببرهای پوکت | Tiger Kingdom Phuket

در شهر پوکت باغ وحشی به نام تایگر کینگدم (The Tiger Kingdom) وجود دارد که در ایران آن را با نام های باغ وحش ببرهای پوکت، پارک ببرها و باغ وحش پادشاهی ببرها نیز می شناسند. در این باغ وحش چندین ببر زندگی می کنند که دلیل اصلی حضور گردشگران در این مجموعه تفریحی هستند. بد نیست بدانید تایگر کینگدم یک شعبه هم در شهر چیانگ مای (Chiang Mai) دارد.

تایلند در گذشته به دلیل طبیعت و موقعیت جغرافیایی اش محل خوبی برای زیست جانوران گوناگون و به خصوص ببرها بود. متاسفانه به مرور زمان با نفوذ انسان ها به محیط زیستِ جانوران و شکار بی رویه آن ها روز به روز از تعداد آن ها کم شد. آخرین آمارها نشان می دهند که هم اکنون تنها 120 ببر در سراسر تایلند، در حیات وحش زندگی می کنند و دیگر ببرها اسیر هستند. از همه بدتر این که متخصصان بر این عقیده هستند که در چند سال آینده ببرهایی که در حیات وحش هستند به طور کل نابود می شوند. در تایلند تعداد شکارهای غیرقانونی جانوران نیز زیاد است و ببرها را برای استفاده از پوست و دیگر اعضای بدن شان می کشند و قاچاق می کنند.

مسوولان باغ وحش تایگر کینگدم برای حفظ ببرها و پرورش آن ها و جلوگیری از انقراض شان این مرکز را ساختند. آن ها بر این عقیده هستند که اگر ببرها از زمان تولد تا مرگ در اسارت باشند بهتر است، تا در طبیعت نابود شوند. به مرور با زیاد شدن شمار ببرهایی که در این باغ وحش وجود دارند، توجه گردشگران نیز به سوی این مرکز جلب شد و حالا اینجا یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری پوکت به شمار می آید.

از آن جایی که بسیاری از ببرهایی که در این مکان زندگی می کنند از نوزادی در همین جا نگهداری می شدند، به نسبت ببرهای وحشی آرام تر هستند. برخی عقیده دارند که دلیل آرام بودن آن ها رژیم غذایی شان است زیرا به ببرها در این مرکز شیر و مرغ می دهند. بعضی از ببرهای باغ وحش پادشاهی ببرها به قدری آرام هستند که به گردشگران اجازه می دهند چند دقیقه ای کنارشان باشند و حتا با آدم ها بازی می کنند. اگر شما هم دوست داشته باشید که بیشتر به ببرها نزدیک شوید می توانید 10 تا 15 دقیقه وارد قفس های آن ها شوید. 

برخی بر این مرکز خُرده می گیرند و بیان می کنند که هزینه بازدید از این مکان زیاد است؛ اما باید بدانید که همه درآمد حاصل از این باغ وحش صرف پرورش ببرها و نگهداری آن ها می شود. همین درآمد حاصل از بازدیدکننده ها بود که باعث شد که حالا در این باغ وحش 100 ببر وجود داشته باشد.

باغ وحش ببرهای پوکت 4 هکتار زمین در اختیار دارد و برای ساخت چنین مکانی 100 میلیون بات (معادل 16,800,000,000 تومان) هزینه صرف شده است. در ادامه نگاهی داریم به ببرها و به همه قسمت های این باغ وحش سر می زنیم و با تفریحات موجود در تایگر کینگدم بیشتر آشنا می شویم.

باغ وحش ببرهای پوکت را در ویدیو تماشا کنید

ببرها و ایمنی بازدیدکنندگان در تایگر کینگدم

بدون شک وقتی درباره لمس ببرها و گذراندن اوقاتی چند با آن ها سخن به میان می آید، این سوال ها مطرح می شود که این کار خطرناک نیست؟ ببرها حمله نمی کنند؟ به دلیل همین سوال ها در اینجا کمی بیشتر با ببرهای تایگر کینگدم و ایمنی بازدیدکننده ها آشنا می شویم.

ببر بزرگ‌ترین جانوران تیره گربه‌ایان (1) است. این جانوران را با خط های عمودی روی پوست شان می شناسند. آن ها باید در محیط آزاد زندگی کنند تا خوی وحشی خود را داشته باشند؛ هر قدر که در اسارت به سر ببرند کمتر از خود رفتارهای وحشیانه نشان می دهند. ببرها حدود 20 تا 26 سال عمر می کنند؛ اما در باغ وحش تایگر کینگدم مسوولان در تلاش هستند تا ببرها در محیط خوبی باشند و بیشتر زنده بمانند.

نگرانی اصلی مسوولان این مرکز رفاه ببرها و رفع نیازهای آن هاست. از نظر بهداشتی و ایمنی نیز ببرها هر روز بررسی می شوند تا دچار بیماری نشده باشند. از همه مهم تر این که مربی هایی که در این مرکز کار می کنند بسیار حاذق هستند و بهترین آموزش های موجود را به ببرها می دهند.

اگر به سوی باغ وحش تایگر کینگدم می روید شاید با یک پدیده جالب مواجه شوید، در این مرکز ببرهای تازه به دنیا آمده را از پدر و مادرهای‌شان جدا می کنند. دلیل این موضوع ساده است؛ برخی از مادرها پس از تولد فرزندشان آن ها را از خود طرد می کنند و اگر کارکنان باغ وحش از آن ها مراقبت نکنند خواهند مرد. همچنین برخی از مادرها شیر خوب و مقوی ندارند به همین خاطر بهتر است که توله ها با شیرهای بهتری تغذیه شوند. علاوه بر این ها نباید از یاد برد که توله ها در محوطه ای نگهداری می شوند که همه ببرها نوزاد هستند و می توانند با هم بازی کنند.

پیشنهاد می کنیم که پیش از بازدید از باغ وحش تایگر کینگدم کمی درباره رفتار ببرها مطالعه کنید تا گردشی جذاب تر پیش رو داشته باشید. برای مثال خوب است بدانید که ببرهای وحشی روزها استراحت می کنند و شب ها به شکار می پردازند و یا دوست دارند که با زبان خود بدن شان را تمیز کنند و مواردی از این قبیل.

برخی از بازدیدکننده های باغ وحش تایگر کینگدم می پرسند که ببرها پس از بلوغ به کجا فرستاده می شوند و به عبارت دیگر آیا تا ابد در باغ وحش هستند یا رها می شوند؟ باید بدانید که هر ببر برای زندگی در طبیعت به حدود 50 تا 100 کیلومتر مربع به عنوان حوزه استحفاطی نیاز دارند که تایلند در حال حاضر چنین منطقه ای را ندارد که در اختیار آن ها قرار دهد و مکان هایی هم که وجود دارند امن نیستند. همچنین ببرهایی که در اسارت به دنیا آمده اند روش درست زندگی در طبیعت را نمی دانند و زودتر از بین می روند بنابراین بهتر است که در محیط های حفاظت شده باقی بمانند. ببرهای وحشی عادت دارند برای حفاظت از قلمرو خود تا آخرین نفس بجنگند و ببرهای اسیر تاب مقاومت در برابر ببرهای وحشی را ندارند.

متاسفانه با همه هشدارهایی که درباره انقراض ببرها داده می شود باز هم روستایی ها آن ها را می کشند. به همین خاطر مسوولان باغ وحش تایگر کینگدم تصمیم گرفته اند تا محیط باغ وحش شان را وسیع تر کنند. اگر شما هم برای انقراض ببرهای تایلند نگران هستید می توانید کمک های مالی خود را به این باغ وحش ارسال کنید تا برای ساخت مناظق حفاظت شده استفاده شود.

پاورقی


1-گربه‌ایان: تیره ای از جانوران گوشتخوار هستند. شیر، ببر، گربه و پلنگ در این تقسیم بندی جای می گیرند.

قسمت های مختلف باغ وحش و تفریحات

 در این قسمت می خواهیم شما را بیشتر با قسمت های مختلف باغ وحش و تفریحات و فعالیت های موجود در آن آشنا کنیم.

1- بازی با ببرها

محوطه ای در باغ وحش تایگر کینگدم وجود دارد که هیچ حفاظی در اطراف آن دیده نمی شود. این قسمت برای بازی و تفریح با ببرها تعبیه شده است. علاقه مندان می توانند به داخل این محوطه دلباز بروند و چند دقیقه ای با ببرها بازی کنند. اگر شما هم دل و جرات نزدیک شدن به ببرها را دارید اینجا بهترین مکان برای شماست.

2- عکاسی

بدون شک ممکن نیست که به باغ وحش تایگر کینگدم بروید و با ببرهای زیبا و جذاب این مرکز عکس نگیرید. عکاسی یکی از محبوب ترین تفریح ها در تایگر کینگدم است. اگر دوست داشته باشید می توانید از عکاسان حرفه ای مجموعه استفاده کنید و تصاویر بهتری بگیرید. عکس هایی که توسط این عکاسان گرفته شده اند در سی دی به بازدیدکنندگان داده می شوند و حجم آن ها هم از 40 تا 50 مگابایت بیشتر نمی شود.

افرادی که به عکاسی علاقه مند هستند با خود دوربین های شان را می آورند و چند ساعتی را مشغول عکاسی از ببرهای جذاب این باغ وحش می شوند.

Photo by : Unknown

3- آموزش نوازش ببر

اغلب بازدیدکننده های باغ وحش تایگر کینگدم تا به حال هیچ ببری را لمس نکرده اند، بنابراین این کار نیاز به آموزش دارد. مربیان کاردان این مرکز به مراجعه کننده ها آموزش می دهند که چگونه ببرها را لمس کنند، آن ها می گویند که کافیست آرام باشند و خیلی با طمانینه این کار را انجام دهند.

باید ببرها را آن قدر آرام نوازش کرد که آن ها احساس نکنند قصد آسیب رساندن دارید و تحریک نشوند که رفتارهای خشمگینانه ای از خود بروز دهند. نکته مهم این است که به هیچ وجه نباید شی تیزی به آن ها بزنید.

Photo by : Unknown

4- تماشای ببرها

بسیاری از افراد آن قدر شجاع نیستند که داخل قفس ببرها شوند یا آن ها را لمس کنند به همین خاطر تنها به تماشای آن ها می نشینند. با این حساب خوب است بدانید که همه ببرهای این باغ وحش زیر دست مربیانی کاردان آموزش می بینند. به این جانوران آموزش داده می شود که به انسان ها اعتماد کنند و در همه حال آرام باشند. همه کارکنان این مجموعه تحصیلات مرتبط با حیوانات را دارند و به خوبی و با آرامش با آن ها رفتار می کنند و تا از آرام بودن ببرشان مطمئن نباشند اجازه نمی دهند گردشگران آن ها را لمس کنند.

Photo by : Unknown

5- ورود به قفس ببرها

گذشته از محوطه بازی که قبل تر به آن اشاره کردیم، تعداد زیادی از ببرها در قفس نگهداری می شوند. جالب این که بازدیدکننده ها می توانند وارد قفس های آن ها شوند و با ببرها عکس بگیرند. توجه داشته باشید ببرهایی که اجازه ورود به قفس های آن ها داده شده است از کودکی تحت آموزش بوده اند تا به انسان ها آسیب نرسانند. همچنین همیشه گروه های امدادی در باغ وحش تایگر کینگدم وجود دارد تا در صورت بروز مشکل از بازدیدکننده ها حفاظت کنند.

مربیان این مجموعه به افرادی که قصد وارد شدن به قفس ببرها را دارند این توصیه را می کنند:

دستان تان را به قدری آرام به ببرها بزنید که گویا یک پشه یا پرنده روی شان نشسته است.

Photo by : Unknown

6- بخش ببرهای نوزاد

در باغ وحش تایگر کینگدم این امکان نیز وجود دارد که از نزدیک ببرهای نوزاد را ببینید و آن ها را لمس کنید. ورود کودکان نیز به این قسمت مجاز است. نکته ای که درباره بخش نوزادان باید بدانید این است که پیش از ورود به محیط آن ها باید حتما دستان خود را بشویید، به دلیل این که ببرهای کوچک نیز مانند همه نوزادهای دیگر سیستم ایمنی ضعیفی دارند و نباید باعث شویم که میکروب های بالقوه موجود در بدن شان تحریک شده و موجب ایجاد بیماری شوند.

رستوران و غذا در باغ وحش ببرهای پوکت

در باغ وحش تایگر کینگدم رستورانی وجود دارد که می توانید از آن غذای مورد نظرتان را تهیه کرده و نوش جان کنید.

این رستوران به صورت بوفه از میهمانانش پذیرایی می کند و انواع غذاهای بین المللی را در اختیار آن ها قرار می دهد. غذاهای اروپایی، تایلندی و سوشی از محبوب ترین خوراکی‌‌های این غذاخوری به حساب می آیند. ویژگی شاخص رستوران این مرکز، امکان تماشای ببرها در حین غذاخوردن است، شما می توانید در گوشه ای دنج بنشینید و جست و خیز ببرهای بازیگوش را تماشا کنید.

این امکان هم وجود دارد که غذایی سفارش ندهید و به جرعه ای نوشیدنی خوش طعم بسنده کنید.

ساعت های کاری:

11:00- 16:00


کافه باغ وحش تایگر کینگدم

بسیاری از بازدیدکننده های باغ وحش تایگر کینگدم دوست دارند در جایی استراحت کرده و خود را به یک نوشیدنی ناب میهمان کنند. به همین خاطر کافه ای در این مرکز تفریحی نیز وجود دارد که خوراکی هایی از قبیل اسنک، قهوه و چای را در اختیار میهمانانش قرار می دهد.

ساعت های کاری:

11:00-17:00

Photo by : Unknown

امکانات و خدمات باغ وحش تایگر کینگدم

در این قسمت می خواهیم نگاهی گذرا داشته باشیم بر امکانات و خدماتی که در این باغ وحش وجود دارد تا با دید بازتری به بازدید از باغ وحش تایگر کینگدم بپردازید.

 • صندوق امانات
 • سرویس بهداشتی
 • آب آشامیدنی
 • مسیر پیاده روی
 • ارایه کفش مناسب
 • رستوران
 • اینترنت وای فای
 • کلاس آموزشی تربیت ببر
 • فروشگاه سوغات: برای اطلاعات بیشتر به این لینک بروید.

دانستنی ها و قوانین باغ وحش ببرهای پوکت

در این جا نکاتی را بازگو می کنیم که بسیاری از گردشگران درباره آن ها سوال می پرسند همچنین موضوعاتی را بیان می کنیم که باید درباره این باغ در نظر داشته باشید.

 • هر بازدیدکننده ای پیش از ورود به محوطه ببرها باید وسایلش را به قسمت مربوطه تحویل بدهد سپس دست هایش را بشوید و کفش هایش را در آورد و کفش های مخصوص بپوشد.
 • عکاسی با فلش در این باغ وحش ممنوع است زیرا باعث آزار ببرها می شود.
 • به حیوانات در زمان های مشخص غذا داده می شود و هر کدام دارای محفظه آب جداگانه هستند بنابراین به آن ها آب و غذا ندهید.
 • به ببرها داروی مخدر داده نمی شود. برخی از گردشگران می گویند که در این مرکز به ببرها داروی مخدر می دهند تا آن ها آرام بمانند و بخوابند. این موضوع حقیقت ندارد زیرا ببرها به طور متوسط در شبانه روز حدود 18 ساعت می خوابند و این طبیعت آن هاست. در تایگر کینگدم تلاش شده تا ساعت خواب ببرها را تنظیم کنند و آن ها را به خواب شبانه عادت دهند؛ اما این موضوع هنوز به صورت کامل نتیجه نداده است.
 • نکات ایمنی به صورت کامل در باغ وحش ببرهای پوکت رعایت شده است به همین دلیل نگران آسیب دیدن نباشید.
 • ببرهای این مجموعه گاز نمی گیرند زیرا به آن ها آموزش های لازم داده شده است؛ اما گاهی شیطنت هایی می کنند که آسیبی به انسان وارد نمی کند.
 •  برخی از بازدیدکننده ها از مربیان این مجموعه می پرسند که به نظر شما ببرهای باغ وحش خوشحال هستند؟ در پاسخ به این افراد می گویند که:هدف ما در این باغ وحش تداوم نسل ببرهاست، آن ها از طریق دم های شان با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند و به ظاهر معمولی به نظر می رسند. البته ما سعی می کنیم جلوی هر گونه رفتار خصمانه آن ها را بگیریم.
 •  نباید سر و جلوی گردن ببرها را نوازش کنید، به دلیل این که ببرها وقتی قصد بازی با یکدیگر را دارند این نواحی را لمس می کنند. اگر شما گردن و سر ببر را ناز کنید، تصور می کند که قصد بازی کردن با او را دارید، فراموش نکنید که بازی با ببر شامل گاز گرفتن دست و پا هم می شود، پس به گردن و سر ببرها دست نزنید.
 • شاید ببینید که بعضی از افراد در این باغ وحش چوب هایی در دست دارند. فقط مربی ها می توانند از چوب در برابر ببرها استفاده کنند. ببرها در طول رشدشان یاد می گرند که نوع خاصی از چوب ها (چوب مخصوص مربی ها) به معنای هشدار است و وقتی با چوب به آن ها اشاره می شود به این معناست که در حال انجام کاری اشتباه هستند. بنابراین استفاده از هر گونه چوب در برابر ببرها برای بازدیدکننده ها ممنوع است.
 • مسوولان این باغ وحش می دانند که به فضای بیشتری برای نگهداری و پرورش ببرها نیاز دارند. بدون شک ببرهای وحشی محوطه وسیع تری برای فعالیت دارند اما این باغ در حال حاضر امکان وسیع تر شدن ندارد در عوض مسوولان سعی می کنند خوراک بهتری را به ببرها بدهند.
 • همه ببرها واکسینه شده اند پس نگران بیماری آن ها نباشید.
 •  ببرهای باغ وحش تایگر کینگدم روزانه بارها توسط بازدیدکننده ها نوازش شده و به آغوش کشیده می شوند بنابراین از انسان ها توقع دارند که آن ها را نوازش کنند، همین موضوع باعث می شود که گاهی به شما خیره شوند اگر ببری به شما خیره شد با کمی نوازش او را خوشحال کنید.
 • توجه داشته باشید بسیاری از ببرهای این باغ وحش چند ساعتی از روز خود را زیر نور آفتاب سپری می کنند به همین دلیل احساس خواب آلوگی بیشتری دارند و ترجیح می دهند زیر نور آفتاب دراز بکشند.
 • اگر ببری خواست شما را لیس بزند اجازه این کار را ندهید. اگر گربه خانگی داشته باشید حتما می دانید که گربه سانان دوست دارند به همراه لیس زدن گاهی هم گاز بگیرند، بنابراین نباید اجازه دهید شما را لیس بزنند.
 •  سعی در بیدار کردن ببرهای خواب آلود نکنید، اگر بی موقع بیدار شوند رفتار دوستانه ای نخواهند داشت.
 • معلولان نمی توانند با صندلی چرخدار وارد محوطه ببرها شوند.
Photo by : Unknown

 مسیر و هزینه

 • هزینه بازدید از ببر بر اساس سن و جثه و متفاوت است.
 • هرینه‌ها از 1,000 بات تایلند (1,240,670 تومان) شروع می‌شود.
 • با خرید بلیت شامل بیمه خواهید شد.
 • تنها افرادی که بیشتر از 18 سال سن دارند و قدشان از 160 سانتیمتر بیشتر است می‌توانند به ببرهای بزرگ نزدیک شوند.
 • از 17 سال به بالا می توانند ببرهایی که جثه متوسط دارند را لمس کنند.
 • از 15 سال به بالا می توانند ببرهای کوچک را لمس کنند.
 • بازدید از ببرهای نوزاد برای کودکانی که بیش از 90 سانتی متر قد دارند نیز ممکن است.

ساعت تغذیه ببرها:

19:00

برای رسیدن به باغ وحش تایگر کینگدم می توانید از آدرس و نقشه کارناوال کمک بگیرید.

آدرس: تایلند، پوکت، منطقه کاتو، خیابان مو، باغ وحش تایگر کینگدم

Address: 118/88 Moo 7, Kathu, Phuket, Thailand

دیدنی های اطراف

 • زمین بازی فوتبال- گلف | Football Crazy Golf: فاصله 400 متر
 • کارتینگ پوکت | Phuket Kart: فاصله 900 متر
 • مرکز تفریحی تجربه فرار و شکار | The Escape Hunt Experience: فاصله 180 متر
گلف فوتبال
تجربه فرار و شکار
کارتینگ پوکت

حادثه در باغ وحش تایگر کینگدم

با وجود نکته های ایمنی که به بازدیدکننده های این مجموعه تذکر داده می شود؛ اما باز هم برخی از آن ها این نکته ها را نادیده می گیرند. با هم چند حادثه ای که در باغ وحش تایگر کینگدم رخ داده را مرور می کنیم تا شاید بازدیدکننده ها بیشتر به این مسایل ایمنی توجه کنند.

 • یک بار یک ببر، مردی 49 ساله که اهل ملبورن بود را مورد حمله قرار داد. کارکنان باغ وحش هر چه تلاش کردند نتوانستند آن مرد را نجات دهند و در نهایت مجبور شدند ببر را بکشند تا آن بازدیدکننده را از دام مرگ بیرون بکشانند.
 • یک بار هم ببری 400 کیلوگرمی به پسری 19 ساله ضربه وارد کرد. آن پسر که اهل بریتانیا بود از ناحیه ران آسیب دید اما زنده ماند.
 • در سال 2011 (پیش از افتتاح این باغ وحش) نیز دو بانو که یکی از آن ها تایلندی و دیگری نیوزلندی بود توسط ببرها آسیب دیدند. این حادثه در یکی دیگر از پارک های تایلند رخ داد اما نشان می دهد که حمله ببر به انسان ها در تایلند سابقه دارد.
Photo by : Unknown

توصیه کارناوال

متاسفانه گاهی در این باغ وحش مشاهده می شود که بازدیدکننده ها رفتار خوبی با ببرها ندارند. توصیه می کنیم با حیوان ها مهربان باشید زیرا آن ها باید همه روز خود را صرف سرگرم کردن بازدیدکننده ها کنند اما شما چند دقیقه بیشتر با آن ها نیستید. 

برخی از مراجعان با وارد کردن اجسام گوناگون به داخل گوش ببرها یا کشیدن دم شان آن ها را آزار می دهند، خواهشمندیم از این گونه کارها خودداری کنید.

Photo by : Unknown

سخن آخر

با هم به پوکت سفر کردیم و ببرها را از نزدیک دیدم. دیدن جانورانی چون ببر آن هم از نزدیک تجربه بسیار جذابی است که همیشه در ذهن تان باقی خواهد ماند.  نظر شما درباره این باغ وحش پوکت چه بود؟

به نظر شما اسیر کردن ببرها در قفس کار درستی است؟

نظرها و پیشنهادهای خود را با ما در میان گذارید.

نتیجه نقد و بررسی کارناوال

4.8

بررسی شده توسط زهرا میرزایی

سهولت در دسترسی(عالی) 4.5
ارزش هزینه به لذت(عالی) 5
تفریحات و خوشگذرانی(عالی) 5

نقاط قوت

 • مربیان آموزش دیده
 • یکی از مهم ترین جادبه های گردشگری پوکت
 • امکان بازدید، لمس و نوازش ببر ها از نزدیک

نقاط ضعف

 • بلیت نسبتا گران
 • نبود نظارت کافی به رفتار بازدیدکننده ها
 • بوی بد محوطه

نقد و بررسی کاربران

میانگین امتیاز کاربران

از مجموع 9 رای

4.2

خانواده

1

دوستان

3

زوج

1

آیا بازدید از باغ وحش تایگر کینگدم پوکت را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
وضعیت نگهداری حیوانات(خوب) 4.4
ارزش هزینه به لذت(خوب) 4.2
سهولت در دسترسی(خوب) 3.9
نحوه برخورد کارکنان(خوب) 4.3
نظافت و شرایط محیط زیستی(خوب) 4.4

باغ وحش تایگر کینگدم پوکت را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

سوالی دارید؟

از کارشناسان و کاربران کارناوال بپرسید

جدیدترین نقد
علی گیلک

4.3

پوكت شهر زيبا و ديدنى وجذاب واقعا عاليه

سفر با دوستان
تجربه سفر علی گیلک به باغ وحش تایگر کینگدم پوکت

انتشار: 13 اسفند 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟
yasamin

4.4

یک نکته ک خیلی مهمه در سفر به پوکت اینه ک اصلا پولتونو صرف هتل گرون قیمت نکیند چون از صبح تا اخرای شب برنامتون پره و اصلا هتلو نخواهین دید و نمیتونین از امکاناتش استفاده کنین به نظر من ک چندین با سفر کردم هتلی كه فقط حداقل خدماتو بده و تمیز هم باشه صبحانه داشته باشه بهترین گزینه س برای سفر یه پوکت ،شاد باشید

سفر با دوستان
تجربه سفر yasamin به باغ وحش تایگر کینگدم پوکت

انتشار: 12 اسفند 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟
ساناز سعادتی

4.3

این ببرا اگه یوقت حمله ور بشن به ادم کی پاسخگوست؟

mona navab

شما برو اول اگه حمله کرد من پاسخگو هستم.نگران نباش

انتشار: 27 بهمن 1398

انتشار: 26 بهمن 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

Sasan
پرسش:

هزينه سفر تايلند يك هفتهاى چقدرميشه؟

زينب شيرازی
در پاسخ به Sasan :

دوست عزیز بستگی داره تو چه شهری اقامت کنین. اگه انتخابتون پوکت هست، این مطلب رو بخونین تا بتونین هزینه های اقامتتون رو حساب کنین: هزینه های سفر به پوکت

انتشار: 24 اسفند 1398

انتشار: 22 اسفند 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟
اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های نیکسام محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست