کارناوال - راهنمای سفر

معبد وات فو بانکوک

معرفی کوتاه

مشخصات کلی

نقشه و مسیریابی

کاربران

نگاه سریع

هزینه:
ورودی 200 بات تایلند(80,000تومان)ورود برای کودکان باقد کمتر از 120 سانتی متر از رایگان
ساعت دسترسی:
امروز جمعه 8:00 صبح تا 18:30
مدت زمان پیشنهادی:
45 دقیقه تا 2 ساعت
آدرس:
بانکوک، منطقه پراناکورن، ناحیه کاخ بزرگ، خیابان سانامچای

در صف نقد و بررسی کارناوال

نقد و بررسی کاربران

معبد وات فو (Wat Pho) یا با نام کامل تر آن معبد وات فرا چتوفون (Wat Phra Chetuphon)، یکی از مهم ترین معابد تایلند است و نام آن در ابتدای لیستِ شش معبد برتر سلطنتی این کشور به چشم می خورد. معبد وات فو یکی از قدیمی ترین معابد کشور تایلند نیز محسوب می شود و شامل مجموعه ای از سالن ها برای دعا و نیایش، مجموعه های هنری و آموزشی ست. معبد وات فو با دستور پادشاه رامای اول تعمیر و بازسازی شد و پس از آن به عنوان یکی از معابد اصلی خاندان سلطنتی مورد استفاده قرار گرفت. این معبد بعدها توسط رامای سوم گسترش پیدا کرد و به اوج زیبایی و شکوه خود رسید. بزرگترین مجموعه تصاویر بودا در تایلند و مجسمه 46 متری طلایی بودا در حالت درازکش، از جمله مهمترین آثار هنری ست که در معبد وات فو می توانید از آنها دیدن کنید. همچنین این معبد از اولین مراکز آموزشی تایلند محسوب می شود و مدرسه طب سنتی تایلندی آن شهرت بسیاری دارد، تا اندازه ای که طبق گفته محققان اینجا، زادگاه ماساژ سنتی تایلندی ست. خوب است بدانید شما هنوز در زمان بازدید از این معبد می توانید از خدمات طب سنتی و ماساژ تایلندی آن استفاده کنید.

نکته مهم

توجه داشته باشید مانند دیگر معابد تایلند برای حضور در این مکان باید پوشش مناسب و پوشیده داشته باشید و کدهای لباس حضور در این مجموعه را رعایت کنید. 

انتشار

25 شهریور 1398

به روز رسانی

25 شهریور 1398

نقد و بررسی کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.