تالاب پساب یزد | آدرس و تصاویر
کارناوال - راهنمای سفر

تالاب پساب یزد

استان یزد، شهر یزد، بلوار جمهوری اسلامی، بعد از دروازه قرآن، خیابان نصر، قبل از کمپ کویری باران

مدت پیشنهادی بازدید

2 تا 3 ساعت

ساعت دسترسی

امروز دوشنبه 24 ساعته

ورودی

رایگان

آشنایی با تالاب پساب یزد

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیریابی

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

تالاب پساب یزد در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

تالاب پساب یزد همان طور که از نامش پیداست آبی است که از آب تصفیه خانه فاضلاب یزد و رها سازی آن در دل کویر ایجاد شده است. قرار گیری این آب بین پستی و بلندی های تپه های شنی یک تالاب چند تکه را ایجاد کرده تا مکانی برای زندگی انواع پرندگان و نیزارها و همچنین آبشخور حیوانات کویر باشد. طول این تالاب حدود 3 کیلومتر و بیشترین عرض آن 1 کیلومتر و ارتفاع آن از سطح دریا چیزی حدود 1145 متر است. آب و هوای پیرامون تالاب مثل سایر مناطق استان یزد خشک و کویری است و اختلاف دمای شب روز در آن بسیار بالاست. برای رسیدن به تالاب راه های مختلفی وجود دارد اما امن ترین آن ها ادامه دادن مسیر خیابان نصر در حوالی دروازه قرآن است که شما را به کمپ کویری باران می رساند. نکته قابل توجه آن که مسیر رسیدن به تالاب خاکی و شنی بوده و هیچ گونه تابلویی برای راهنمایی شما در نظر گرفته نشده است پس حتما از ماشین مناسب یا افراد حرفه ای برای سفر خود به این تالاب کمک بگیرید. پیش از تاریکی هوا بازدید خود را انجام دهید و قبل از تاریک شدن محل را ترک و یا کمپ خود را در آنجا برپا کنید. کمپ های کویری نیز گزینه خوبی برای اقامت شما به شمار می روند.

نکات ضروری: بهتر است پیش از تاریکی هوا خود را به تالاب برسانید و آن را ترک کنید یا کمپ بزنید. جاده فاقد امکانات و روشنایی است و امکان گم شدن وجود دارد.

انتشار

23 اسفند 1397

به روز رسانی

06 آبان 1398

نقد و بررسی کاربران

نتیجه نقد و بررسی کاربران

مسیر دسترسی?
حال و هوای خوش?

ثبت دیدگاه و امتیاز

آیا بازدید از تالاب پساب یزد را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
برای آپلود تصویر به اینجا بکشید و رها کنید
جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

جدید ترین پرسش
پرسش و پاسخی موجود نیست

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.