کارناوال - راهنمای سفر

معرفی کوتاه

مشخصات کلی

نقشه و مسیریابی

کاربران

نگاه سریع

سطح هزینه:
رایگان
ساعت دسترسی:
امروز جمعه 24 ساعته
مدت زمان پیشنهادی:
2 تا 3 ساعت
آدرس:
استان یزد، شهر یزد، بلوار جمهوری اسلامی، بعد از دروازه قرآن، خیابان نصر، قبل از کمپ کویری باران

در صف نقد و بررسی کارناوال

نقد و بررسی کاربران

Павел Лысиков
Amir Abyar
Mahdad Manouchehr Kalantari
Mohsen Sharifi
Mohsen Sharifi

تالاب پساب یزد همان طور که از نامش پیداست آبی است که از آب تصفیه خانه فاضلاب یزد و رها سازی آن در دل کویر ایجاد شده است. قرار گیری این آب بین پستی و بلندی های تپه های شنی یک تالاب چند تکه را ایجاد کرده تا مکانی برای زندگی انواع پرندگان و نیزارها و همچنین آبشخور حیوانات کویر باشد. طول این تالاب حدود 3 کیلومتر و بیشترین عرض آن 1 کیلومتر و ارتفاع آن از سطح دریا چیزی حدود 1145 متر است. آب و هوای پیرامون تالاب مثل سایر مناطق استان یزد خشک و کویری است و اختلاف دمای شب روز در آن بسیار بالاست. برای رسیدن به تالاب راه های مختلفی وجود دارد اما امن ترین آن ها ادامه دادن مسیر خیابان نصر در حوالی دروازه قرآن است که شما را به کمپ کویری باران می رساند. نکته قابل توجه آن که مسیر رسیدن به تالاب خاکی و شنی بوده و هیچ گونه تابلویی برای راهنمایی شما در نظر گرفته نشده است پس حتما از ماشین مناسب یا افراد حرفه ای برای سفر خود به این تالاب کمک بگیرید. پیش از تاریکی هوا بازدید خود را انجام دهید و قبل از تاریک شدن محل را ترک و یا کمپ خود را در آنجا برپا کنید. کمپ های کویری نیز گزینه خوبی برای اقامت شما به شمار می روند.

نکات ضروری: بهتر است پیش از تاریکی هوا خود را به تالاب برسانید و آن را ترک کنید یا کمپ بزنید. جاده فاقد امکانات و روشنایی است و امکان گم شدن وجود دارد.

انتشار

23 اسفند 1397

به روز رسانی

06 آبان 1398

نقد و بررسی کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.