کارناوال - راهنمای سفر

برنامه سفر 3 روزه به باکو

مشاهده ویدیو

گالری تصاویر

رزرو آنی

رزرو و استرداد کاملا آنلاین

تضمین ارزانترین قیمت

بالاترین درصد تخفیف‌ها

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد

با اطمینان رزرو کنید

برنامه سفر

زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

16 مرداد 1396

به روز رسانی

27 آذر 1398

مقدمه

برنامه سفر 3 روزه باکو، برنامه ای است که بهترین جاذبه های باکو را در اختیار شما قرار می دهد و حتا به نحوی می توان آن را سفرنامه تصویری به باکو دانست. در این لیست ضمن آشنایی با برنامه های روزانه و ترتیب بازدید از جاذبه ها، می توانید با هزینه سفر به باکو نیز آشنا شوید؛ چرا که هزینه های ورودی و تفریح نیز ذکر شده اند.

توجه داشته باشید در برنامه پیش رو، اولویت را با بازدید از محبوب ترین جاذبه های باکو قرار داده ایم. همچنین بدانید این برنامه برای 3 روز کامل تهیه شده و زمان رفت و برگشت منظور نشده است. بنابراین پیشفرض آن است که اولین برنامه روز اول، از صبح اجرا می شود. در صورتی که تورهای 3 روزه باکو را تهیه کرده اید، به زمان محدودتر خود نسبت به این برنامه توجه داشته باشید. البته همچنان می توانید این برنامه را اجرا کنید، با این تفاوت که سرعت بازدید خود را افزایش دهید. در غیر این صورت لازم است که با توجه به وقت کمتر، چند جاذبه از این برنامه را به سلیقه خود حذف کنید. اگر تصمیم گرفتید از جاذبه ای بازدید نکنید حتما ساعت بازدید از آن بنا یا دیدنی را هم در نظر بگیرید.

روز اول

بافت تاریخی باکو

آذربایجان، باکو


مدت بازدید: 

2 تا 3 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز پنج‌شنبه 24 ساعته

ورودی: 

رایگان

قلعه دختر باکو

آذربایجان، باکو، مرکز شهر


مدت بازدید: 

30 دقیقه تا 1 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز پنج‌شنبه 9:00 صبح تا 18:00

هزینه: 

255,932 تومان

کاخ شیروانشاهان

آذربایجان، باکو، کنار خیابان زامکوفسکایا


مدت بازدید: 

1 تا 2 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز پنج‌شنبه 10:00 صبح تا 18:00

هزینه: 

255,932 تومان

بام باکو یا پارک آپلند

آذربایجان، باکو


مدت بازدید: 

1 ساعت تا 1 ساعت و نیم

ساعت دسترسی: 

امروز پنج‌شنبه 24 ساعته

ورودی: 

رایگان

روز دوم

مرکز حیدر علی اف

آذربایجان، باکو، خیابان حیدر علیف اول


مدت بازدید: 

1 ساعت و نیم تا 2 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز پنج‌شنبه 11:00 ظهر تا 18:00

هزینه: 

383,898 تومان

گنجلیک مال

آذربایجان، باکو، خیابان فتحعلی خان 38


مدت بازدید: 

2 تا 3 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز پنج‌شنبه 10:00 صبح تا 22:00

بلوار باکو

جمهوری آذربایجان، باکو، خیابان نفتچیلار


مدت بازدید: 

1 تا 2 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز پنج‌شنبه 24 ساعته

ورودی: 

رایگان

روز سوم

مرکز خرید پارک بلوار

جمهوری آذربایجان، باکو، بلوار پریمورسکی، خیابان نفتچیلار، مرکز خرید پارک بلوار


مدت بازدید: 

2 تا 3 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز پنج‌شنبه 10:00 صبح تا 22:00

میدان فواره ها

آذربایجان، باکو


مدت بازدید: 

1 ساعت تا 1 ساعت و نیم

ساعت دسترسی: 

امروز پنج‌شنبه 24 ساعته

ورودی: 

رایگان

خیابان نظامی

آذربایجان، باکو


مدت بازدید: 

2 تا 3 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز پنج‌شنبه 24 ساعته

ورودی: 

رایگان

توصیه‌ها

توصیه ها و پیشنهادات کارناوال

  • برج های شعله یکی از جاذبه های سمبلیک باکو است که بسیاری در هنگام سفر به باکو برای بازدید از آن ها تمایل دارند. باید بدانید درون این برج ها، سرگرمی و تفریحی وجود ندارد و شما در بام باکو می توانید به خوبی این برج های زیبا را از بالا تماشا کنید. این موضوع درباره برج تلویزیونی باکو نیز صدق می کند و شما به خوبی می توانید آن را از بام باکو ببینید.
  • نقاطی مانند بافت تاریخی باکو، خیابان نظامی و میدان فواره از جمله مکان های خوب برای شهرگردی و خرید هستند.
  • یانار داغ یا کوه سوزان باکو که در اطراف باکو قرار دارد، کوهیست که از بخش هایی از آن آتش بیرون می زند. فاصله این کوه با مرکز شهر باکو حدود 16 کیلومتر است. اگر توصیف این جاذبه برای شما جالب است، توصیه می کنیم ابتدا عکس های آن را در اینترنت جستجو کنید و ببینید و سپس برای بازدید از نزدیک تصمیم بگیرید.
  • اگر اهل بازارگردی نیستید و در مقابل از دیدن آثار باستانی لذت می برید، بازدید از پارک ملی گوبوستان (Gobustan National Park) را از دست ندهید.
  • ونیز کوچک، مجموعه ای کوچک و جذاب از کانال های آب است که درست در کنار موزه فرش باکو قرار دارد. شما می توانید قایق اجاره کنید و در این کانال های آب بگردید. البته مدت قایق سواری بسیار کوتاه است و از نظر بسیاری ارزش ندارد. همچنین بسیار پیش آمده که گردشگرانی تمایل به استفاده از این قایق ها را داشته اند اما در نهایت قایقران و مسئول این قایق ها را پیدا نکرده اند. توصیه ما آن است که اگر به این محدوده می روید، پیاده روی در اطراف ونیز کوچک را از دست ندهید چرا که این جا محوطه زیبا و خوش آب و هوایی دارد.
  • درست است که باکو شهری ساحلی است، با این حال در باکو همانند استانبول، چندان قایق های تفریحی و کشتی های کروز به چشم نمی خورند. البته تورهای لوکس کشتی کروز هستند که هزینه بسیار گزافی دارند و تقریبا یک روز کامل از شما زمان می برند.
  • اگر به دیدار از آرامگاه افراد مشهور آذربایجان علاقه دارید، توصیه می کنیم سری به پارک مفاخر یا (Alley of Honor) بزنید. مفاخر، پارک کوچکی است که مزار بسیاری از ستارگان و اشخاص معروف کشور آذربایجان را در خودش جای داده است. دسترسی به این پارک آسان است و کافیست خودتان را به برج های شعله برسانید، پس از آن با چند دقیقه پیاده روی به این پارک خواهید رسید.
  • از جمله جشنواره ها و فستیوال های باکو می توان به جشنواره نوروز، جشنوراه رنگ باکو (اوایل ژوئن، اوایل خرداد)، مراسم ماه رمضان، مراسم عید قربان، جشنواره بین المللی موسیقی جاز باکو (ماه اکتبر، اواخر مهر) اشاره کرد. با دانستن این موارد می توانید با توجه به آن ها زمان مناسبی را برای سفرتان پیدا کنید.
  • خوب است بدانید نرخ جرم و جنایت در شهر باکو بسیار پایین است و پایتخت آذربایجان شهر امنی محسوب می شود؛ با این حال لازم است نکات ایمنی را رعایت کنید. مواظب وسایل شخصی و ارزشمند خود باشید و آن ها را در ملاعام قرار ندهید.
  • هر گونه جرم و خلافی را در ایستگاه های محلی پلیس گزارش بدهید و یا با شماره ۱۰۲ تماس بگیرید.

لوازم سفر

لوازم ضروری

پول نقد
کارت شناسایی
نقشه یا GPS

لوازم پیشنهادی

کفش پیاده‌روی
پاور بانک
دوربین

نقشه و مسیر

بافت تاریخی باکو

2 تا 3 ساعت

رایگان

قلعه دختر باکو

30 دقیقه تا 1 ساعت

255,932 تومان

کاخ شیروانشاهان

1 تا 2 ساعت

255,932 تومان

بام باکو یا پارک آپلند

1 ساعت تا 1 ساعت و نیم

رایگان

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

saeed emami
پرسش:

سلام وقتتون بخیر با توجه به نزدیک شدن به عید باستانی نوروز و وجود جشواره نوروز در آذربایجان در صورت امکان از این جشنواره و برنامه های ان و زمان ان اطلاعاتی را ارائه نمایید. از تمامی بچه های فعال کارناوال صمیمانه تشکر میکنم. واقعا یکی از بهترین سایت ها هست که اطلاعات ان تازه و دست اول هست متاسفانه الان بیشتر سایت ها کارشون کپی کاری شده ولی مطالب کارناوال واقعا مشخص هست که تحقیق شده دست اول و دقیق هست. سپاس خدا قوت

انتشار: 24 بهمن 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟
اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های نیکسام محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست