برنامه سفر 3 روزه فومن و ماسال ویژه تابستان

گالری تصاویر

برنامه سفر

زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

31 تیر 1398

به روز رسانی

27 آذر 1398

مقدمه

برنامه سفر سه روزه فومن و ماسال ویژه تابستان، شامل تعدادی از برترین و محبوبترین جاذبه های گیلان می شود و افراد زیادی می توانند آن را اجرا کنند.

توجه داشته باشید که این برنامه سه روزه بدون در نظر گرفتن روزهای رفت و برگشت شما طراحی شده است و می تواند با اضافه شدن روزهای رفت و برگشت به برنامه ای چهار یا چهار روزه و نیم تبدیل شود.

پیشنهاد ما به شما برای اقامت روز اول، هتل و کلبه های چوبی روستای اولسبلنگاه است. برای روز دوم نیز می توانید روی اقامت در ماسوله یا کمپینگ در اطراف ماسوله یا اقامت در شهر فومن (اقامتگاه های بوم گردی) حساب باز کنید. در نهایت در روز سوم نیز می توانید یا راه بازگشت به خانه را در پیش بگیرید یا دوباره برای اقامت راهی شهر فومن شوید.

روز اول

اقامت شب اول شما در هتل و یا کلبه های چوبی روستا خواهد بود. البته اگر با قواعد کمپینگ در طبیعت آشنا باشید می توانید روی کمپ در طبیعت اطراف روستا نیز حساب باز کنید. تنها در نظر داشته باشید که شب های این منطقه حتا در تابستان نیز بسیار سرد است، پس همراه داشتن پتو و لباس گرم را فراموش نکنید.

به دلیل کمبود مغازه های خواربار فروشی در حوالی روستای اولسبلنگاه، توصیه ما به شما این است که وسایل ضروری و مورد نیازتان را پیش از حرکت به سمت روستا بخرید تا در زمان رسیدن به اینجا دچار مشکل نشوید.

باید بدانید که برق روستا از موتوربرق تامین می شود و در ساعت های انتهایی شب روستا برق ندارد. همچنین آب شرب تامینی روستا از تانکرهای آب است. آنتن موبایل نیز در اولسبلنگاه یا بسیار ضعیف است یا وجود ندارد.

اولسبلنگاه

روستای اولسبلنگاه

شهرستان ماسال ،27 کیلومتری غرب ماسال، روستای اولسبلنگاه


مدت بازدید: 

24 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز جمعه 24 ساعته

روز دوم

برای اقامت شما در روز دوم سه گزینه پیشنهادی داریم. می توانید در خود ماسوله (در یکی از هتل ها یا خانه های محلی) اقامت کنید. اگر با اصول کمپینگ در طبیعت آشنا هستید می توانید روی این گزینه نیز حساب باز کنید. در طبیعت اطراف ماسوله مکان های خوبی برای کمپینگ وجود دارد. همچنین می توانید بعد از بازدیدتان از ماسوله، به سمت فومن حرکت کنید و در یکی از اقامتگاه های این شهر، اقامت داشته باشید.

بازار سوغات و صنایع دستی ماسوله بسیار معروف است.

غروب روستای ماسوله بسیار تماشایی ست. اگر زمان کافی دارید این جلوه زیبای ماسوله را از دست ندهید.

بازدیدتان از ماسوله را تنها به گردش در خود ماسوله محدود نکنید. اگر علاقه به طبیعت گردی دارید، گزینه های متنوعی مانند آبشار، قله ها، پارک جنگلی، رودخانه و .. در این منطقه پیش روی تان است. برای دریافت اطلاعات بیشتر روی بخش نقد و بررسی جاذبه کلیک کنید.

ماسوله

ماسوله

استان گیلان، شهر تاریخی و توریستی ماسوله


مدت بازدید: 

24 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز جمعه 24 ساعته

روز سوم

برای پله نوردی در قلعه رودخان به کفش مناسب یا باتوم (چوب دستی) نیاز پیدا می کنید. هرچند می توانید از خود قلعه رودخان چوب دستی بخرید.

افراد دارای ناتوانی به خصوص مشکلات زانو در پیمایش مسیر این قلعه با مشکلات جدی مواجه می شوند.

در زمان پله نوردی بهتر است با خود آب آشامیدنی یا خوراکی سبک مانند آجیل و خشکبار همراه داشته باشید تا در ادامه راه به مشکل برنخورید.

شکم گردی و خرید سوغات و صنایع دستی از تفریحات جذاب بازدید از قلعه رودخان محسوب می شود، از دست ندهید.

اگر پس از بازدید از قلعه رودخان، انرژی و دقت لازم برای رانندگی و بازگشت به خانه را دارید می توانید سفر سه روزه تان به گیلان را اینجا تمام کنید. اما اگر بعد از این بازدید، احساس خستگی می کنید و انرژی کافی را ندارید توصیه ما به شما این است به شهر فومن بازگردید و برای شب سوم در یکی از اقامتگاه های شهر بمانید.

قلعه رودخان

قلعه رودخان فومن

استان گیلان، شهرستان فومن، روستای رودخان


مدت بازدید: 

4 تا 8 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز جمعه 7:30 صبح تا 17:00

هزینه: 

2,000 تومان

توصیه‌ها

  • از آنجایی که قصد دارید به منطقه ای کوهستانی و ییلاقی سفر کنید بهتر است پیش از راه افتادن، از سلامت ماشین شخصی تان مطمئن شوید. با این کار از هزینه های پیش رو جلوگیری می کنید.
  • چند روز پیش از سفر حتما آب و هوای مقصد را چک کنید تا بارش شدید باران، مه شدید و غلیظ یا باد و طوفان شما را در راه غافلگیر نکند.
  • از آنجایی که در این برنامه به سه تا از جاذبه های ییلاقی و کوهستانی گیلان پرداخته ایم، توصیه ما به شما این است که این سفر را در فواصل بین ماه فروردین تا آبان انجام دهید. چرا که بارش برف، ریزش کوه و سرمای بیش از حد هوا در ماه های باقیمانده می تواند برای تان مشکل ساز شود.
  • استان گیلان، پربارش ترین استان ایران است و در هر لحظه ای امکان بارش های شدید در آن وجود دارد، به همین جهت همراه بردن لباس های ویژه بارانی و لباس اضافه یکی از ضروریات سفر محسوب می شود.
  • اگر برای اقامت در یکی از روزهای سفرتان، قصد کمپ زدن را دارید، همراه داشتن وسایل ضروری کمپینگ مانند چادر مسافرتی، کیسه خواب، پتو، زیرانداز، وعده های غذایی، هیزم و ذغال، آتش زنه و ... را فراموش نکنید.
  • اگر هم در روزهای اول یا دوم قصد طبیعت گردی در اطراف روستای اولسبلنگاه یا ماسوله را دارید وسایلی مانند وعده های غذایی سبک، آب آشامیدنی، قطب نما، کفش و لباس اضافه،  کلاه آفتابگیر، عینک آفتابی و ... را از یاد نبرید.

لوازم سفر

لوازم ضروری

کفش کوهنوردی
لباس نخی و خنک
لباس گرم
بارانی و لباس ضد آب
پول نقد
کارت شناسایی
پاور بانک

لوازم پیشنهادی

کوله پشتی
کلاه آفتابگیر
آب آشامیدنی
دوربین
کفش اضافه
وعده های غذایی
دستکش
باتوم

نقشه و مسیر

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

جدید ترین پرسش
پرسش و پاسخی موجود نیست

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.