کارناوال - راهنمای سفر

برنامه سفر 3 روزه به استانبول ویژه خرید

گالری تصاویر

نقد و بررسی کارناوال

مقدمه

در این جا با برنامه سفر 3 روزه به استانبول ویژه خرید آشنا می شوید.

برای تهیه این برنامه سفر، انواعی از مراکز خرید لوکس، اقتصادی و ارزان را در نظر گرفتیم و همچنین خیابان های مهم و تجاری استانبول را از قلم نینداختیم. البته توجه داشته باشید از آن جا که تعداد مراکز خرید در استانبول بسیار زیاد هستند، ما بهترین مراکز خرید شهر و همچنین محبوب ترین پاتوق های بازارگردی ایرانی ها را در این لیست گنجانده ایم. همچنین چون محوریت اصلی این برنامه سفر خرید است، از ذکر دیدنی های شهر خودداری کرده ایم. اما باید بدانید در بخش «نکات ضروی» هر جاذبه، جذابیت های هر مرکز خرید را شمرده ایم و به این ترتیب شما با سرگرمی و تفریح مراکز خرید بزرگ نیز آشنا می شوید.

توجه: وقتی از ارزان بودن بازار و یا محله ای صحبت می کنیم، این طبقه بندی هزینه با توجه به هزینه های دیگر مراکز خرید استانبول دسته بندی شده اند. یعنی در شرایط فعلی و با توجه به پایین آمدن ارزش پول ملی کشورمان، دیگر خرید ارزان در کشورهای دیگر، معنای سابق را ندارد و شما نسبت به گذشته هزینه های بالاتری پرداخت می کنید.

روز اول

زمان پیشنهادی بازدید:

2 تا 4 ساعت

تلفن:

+90 212 801 10 00

آدرس:

ترکیه، استانبول، منطقه باشاک شهر، بلوار سلیمان دمیرال، محله ضیا گکالپ

زمان پیشنهادی بازدید:

1 ساعت

آدرس:

ترکیه، استانبول، گالاتا، خیابان سردار اکرم

زمان پیشنهادی بازدید:

2 تا 4 ساعت

آدرس:

استانبول، منطقه بی اوغلو، میدان تقسیم، خیابان استقلال

روز دوم

زمان پیشنهادی بازدید:

3 تا 4 ساعت

تلفن:

+90 212 443 13 50

آدرس:

ترکیه، استانبول، منطقه بایرام پاشا، محله کجاتپه، خیابان پاشا

زمان پیشنهادی بازدید:

1 تا 2 ساعت

تلفن:

+90 212 519 12 48

آدرس:

استانبول، منطقه فاتح، محله بایزید

زمان پیشنهادی بازدید:

2 تا 3 ساعت

آدرس:

ترکیه، استانبول، منطقه شیشلی، ناحیه نیشانتاشی

روز سوم

زمان پیشنهادی بازدید:

2 تا 3 ساعت

تلفن:

0 212 368 69 00

آدرس:

ترکیه، استانبول، منطقه شیشلی، محله مرکزی، خیابان بیوکدره، پلاک ۲۲

زمان پیشنهادی بازدید:

1 تا 4 ساعت

تلفن:

+90 212 924 0124

آدرس:

ترکیه، استانبول، منطقه بشیکتاش، محله لوازیم، خیابان کورو، زورلو سنتر

زمان پیشنهادی بازدید:

1 تا 3 ساعت

آدرس:

ترکیه، استانبول، منطقه کادیکوی

توصیه‌ها

پیشنهادها و توصیه های کارناوال

  • اگر قصد خرید از برندهای مختلف را دارید یکی از مهمترین مواردی که برای خرید در استانبول باید دقت کنید، زمان خرید است. در واقع زمان هایی از سال مانند کریسمس و ماه های ابتدایی هر فصل، محصولات و پوشاک فروشگاه های برند تخفیف می خورد و زمان بسیار مناسبی برای خرید محسوب می شود.
  • تخفیف های زمستانه استانبول از دسامبر (از نیمه آذر) با 25% تخفیف آغاز می شوند، در ژانویه (از نیمه دی) با 30 تا 40% و در فوریه (از نیمه بهمن) با 50 تا 70% تخفیف ادامه پیدا کرده و در نهایت در مارس (از نیمه اسفند) به 70 تا 90% تخفیف می رسد. تخفیف های تابستانه استانبول نیز با گرم شدن هوا در خرداد آغاز شده و تا حدود یک ماه ادامه پیدا می کند.
  • فستیوال خرید استانبول هر ساله در طی ماه های ژوئن و جولای (خرداد و تیر) برگزار می شود و در طی آن تخفیف های قابل توجهی در مراکز خرید معروف شهر به چشم می خورد.
  • روزبازارهای استانبول یکی ازبخش های ارزان و جذاب این شهر برای بازارگردی محسوب می شوند. از جمله روزبازارهای خوب می توان به شنبه بازار بشیکتاش، چهارشنبه بازار فاتح، سه شنبه بازار کادیکوی، چهارشنبه بازار یشیلکوی و شنبه بازار باکیرکوی اشاره کرد. برای پیدا کردن آدرس این روزبازارها کافیست به نام آن ها توجه کنید، در واقع نام هر یک برگرفته از منطقه محل برگزاری آن است.
  • بازار بزرگ استانبول، بازار سنتی و قدیمی شهر است. اگر به بازدید از بازارهای قدیمی علاقه ای ندارید، می توانید این بازار را از لیست خود حذف کنید. اگر هم برعکس، به این بازارها خیلی علاقه دارید، به بازار ادویه هم سری بزنید. این بازار در نزدیک بازار بزرگ استانبول قرار دارد.
  • بازار بزرگ استانبول مکان گرانی برای خرید محسوب می شود و توصیه ما آن است که بازار بزرگ را برای بازدیدی تاریخی کنار بگذارید. اگر عشق خرید هستید و فکر می کنید که ممکن است از بازار بزرگ خرید کنید، توصیه می کنیم ابتدا سری به بخش های اطراف بازار بزرگ بزنید. این کار دو مزیت دارد. ابتدا قیمت ها برای اجناس مشابه دستتان می آید و در هنگام خرید از بازار بزرگ، سرتان کلاه نمی رود و دوم آن که می توانید اجناس خاص بازار بزرگ را تشخیص دهید.

وسایل سفر

وسایل ضروری

وسایل پیشنهادی

عینک آفتابی
پاور بانک
پول نقد
کفش پیاده روی

نقشه و مسیر

نقد و بررسی کاربران

نتیجه نقد و بررسی کاربران

ثبت دیدگاه و امتیاز

آیا بازدید از برنامه سفر 3 روزه به استانبول ویژه خرید را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
برای آپلود تصویر به اینجا بکشید و رها کنید
جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

جدید ترین پرسش
پرسش و پاسخی موجود نیست

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.