کارناوال - راهنمای سفر

برنامه سفر 4 روزه به بوشهر

گالری تصاویر

رزرو آنی

رزرو و استرداد کاملا آنلاین

تضمین ارزانترین قیمت

بالاترین درصد تخفیف‌ها

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد

با اطمینان رزرو کنید

برنامه سفر

مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

03 دی 1398

به روز رسانی

23 فروردین 1399

مقدمه

در برنامه سفر 4 روزه به بوشهر، منتخبی از بهترین جاذبه‌های گردشگری استان بوشهر را در قالب یک سفر تفریحی-تاریخی برای شما در کنار هم قرار داده‌ایم. اگر قصد سفر به استان بوشهر را دارید در ادامه همراه ما باشید تا شما را با بهترین پیشنهادها در برنامه سفر بوشهر همراهی کنیم.

طول این برنامه 4 روز است. به این نکته توجه کنید که ما روزهای رسیدن به مقصد و روز بازگشت را لحاظ نکرده‌ایم پس این مورد را در برنامه‌ریزی ‌های خود در نظر بگیرید که شاید با روزهای رفت و برگشت، طول برنامه شما به 5 یا 6 روز برسد. از طرفی دیگر برنامه سفر ما منعطف است و می‌توانید هر جاذبه‌ای که دوست ندارید را حذف کنید. البته اگر تصمیم گرفتید از جاذبه‌ای بازدید نکنید، حتما به ساعت و مدت زمان پیشنهادی بازدیدتان از آن جاذبه و جاذبه‌های بعدی توجه داشته باشید تا با در بسته روبرو نشوید.

روز اول

گردش در بافت قدیم بوشهر

جذاب‌ترین بخش سفر به بوشهر گردش در بافت قدیمی شهر است، جایی که بسیاری از جاذبه‌های تاریخی شهر در آن قرار گرفته و برای کوچه های تو در تو و سفید رنگ خود مشهور شده است. ما در این روز به معرفی تعدادی از جاذبه‌های مهمی که در این بخش از شهر قرار دارند پرداخته‌ایم اما شما می‌توانید با گردش در این بخش، به سراغ دیگر جاذبه‌های تاریخی نیز بروید و گردش‌تان را به بازدید از جاذبه‌های معرفی شده کارناوال محدود نکنید.

از دیگر جذابیت‌های گردش در بافت قدیمی بوشهر، سر زدن به کافه‌های متعددی‌ست که در گوشه و کنار این قسمت از شهر پراکنده شده اند؛ کافه‌هایی که در سال‌های اخیر به‌واسطه پخش موسیقی زنده بوشهری، دکور و تزئینات ویژه‌شان و غذاهای خاص بوشهری، شهرت و محبوبیت بسیاری پیدا کرده‌اند. پیشنهاد ما این است که پیش از شروع گشت‌تان در بافت قدیمی شهر، روزتان را با خوردن یک صبحانه بوشهری، که شامل آش بوشهری، سوسیس تند، تخم مرغ آب پز و .. می شود، آغاز کنید و سپس به سراغ بازدید از جاذبه‌ها بروید.

در زمان بازدید از شهر بوشهر، خوردن یک وعده غذای بوشهری با منظره خلیج فارس را هرگز از دست ندهید و حتما یکی از وعده‌های غذایی اصلی‌تان را در یکی از رستوران‌ها یا کافه‌های مشرف به دریا میل کنید. از مهمترین غذاهای محلی این خطه می‌توان به قیمه بوشهری، قیمه عربی، لقیات، دوقوس ماهی، قلیه میگو، یتیمک و ... اشاره کرد. پاکوراها و فلافل‌های بوشهری نیز در میان محبوب‌ترین غذاهای خیابانی بوشهر قرار دارند.

بوشهر شهر زنده‌ای ست و گردش در آن حال و هوای خاص خود را دارد، سعی کنید تا جایی که می‌توانید خود را با فضای حاکم بر شهر وفق دهید، با مردم انس بگیرید و سفری متفاوت برای خود رقم بزنید؛ و صد البته که شرکت در برنامه‌های موسیقی زنده بوشهری را از دست ندهید.

برای اقامت این روز شما شهر بوشهر را در نظر گرفته‌ایم.

عمارت گلشن

بوشهر، محله بهبهانی، خیابان خلیج فارس


مدت بازدید: 

15 تا 45 دقیقه

ساعت دسترسی: 

امروز جمعه تعطیل

عمارت دهدشتی

بوشهر، خیابان انقلاب، پشت بانک مسکن


مدت بازدید: 

30 دقیقه تا 1 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز جمعه تعطیل

ورودی: 

رایگان

مدرسه سعادت

بوشهر، خیابان شهدا


مدت بازدید: 

30 دقیقه تا 1 ساعت

ساعت دسترسی: 

مدرسه سعادت صبح ها و عصرها باز است.

بازار قدیم بوشهر

بوشهر، خیابان انقلاب، خیابان فرعی بلادی


مدت بازدید: 

30 دقیقه تا 1 ساعت و نیم

ساعت دسترسی: 

بازار بوشهر صبح ها و عصرها باز است.

شکم گردی در ساحل بوشهر

بوشهر، مسیر ساحلی جفره


مدت بازدید: 

1 ساعت و نیم تا 3 ساعت

ساعت دسترسی: 

ساعت دسترسی بسته به ساعت کار رستوران ها و کافه های این مسیر ساحلی متغیر است.

اسکله جفره

بوشهر، مسیر ساحلی جفره


مدت بازدید: 

1 تا 3 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز جمعه 24 ساعته

روز دوم

شهر دلوار به خاطر رشادت‌ها و قهرمانی‌های رئیسعلی دلواری و همراهانش مشهور است و موزه رئیسعلی دلواری در میان جاذبه‌های برتر استان بوشهر قرار دارد. ما در این روز پس از بازدید از این موزه، گردش در ساحل دلوار را به شما پیشهاد داده‌ایم اما اگر دوست دارید زمان بیشتری را در گنبد نمکی جاشک بگذرانید و با فراغ بال بیشتری از این جاذبه دیدن کنید، می‌توانید بازدید از ساحل دلوار را از برنامه تان خط بزنید و پس از بازدید از موزه رئیسعلی دلواری، یکراست به سراغ گنبد نمکی جاشک بروید.

توجه داشته باشید که اگر می‌خواهید به بالای قله‌های نمکی صعود کنید و گردش کاملی در گنبد نمکی جاشک داشته باشید، باید یک روز کامل خود را به بازدید از این جاذبه اختصاص دهید. همچنین باید تجهیزات مربوط به کوه‌نوردی، مواد غذایی و آب آشامیدنی همراه داشته باشید و تا جای ممکن همراه با یک راهنمای آشنا به منطقه به اینجا سفر کنید.

برای اقامت این روز شما، شهر جم را در نظر گرفته‌ایم.

موزه رئیسعلی دلواری

شهرستان تنگستان، شهر دلوار، منزل شهید رئیسعلی دلواری


مدت بازدید: 

30 دقیقه تا 1 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز جمعه صبح 08:00 تا 12:00, شب 15:00 تا 18:00

هزینه: 

2,500 تومان

بوستان ساحلی دلوار

شهرستان تنگستان، شهر دلوار، بزرگراه سیراف


مدت بازدید: 

30 دقیقه تا 2 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز جمعه 24 ساعته

ورودی: 

رایگان

گنبد نمکی جاشک

144 کیلومتری شهر بوشهر، مابین شهرهای دیر و خورموج


مدت بازدید: 

2 تا 5 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز جمعه 24 ساعته

روز سوم

بازدید از شهر جم

شهر جم یکی از زیباترین شهرهای جنوبی ایران است و به‌واسطه آب و هوای خوش، موقعیت کوهستانی شهر، باغ‌های میوه و زمین‌های کشاورزی خود مشهور شده است. یکی از مهمترین جاذبه‌های این شهر، جنگل گلودبردکان آن است که هر ساله گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می کند و امکان یک گردش نیم روزی جذاب در طبیعت استان بوشهر را به شما می‌دهد. شما می‌توانید روی پیک‌نیک در این جنگل و صرف ناهار در آن حساب باز کنید تا بعدازظهر به سوی بندرسیراف راه بیفتید.

برای اقامت این روز شما، بندر سیراف را در نظر گرفته‌ایم.

جنگل گلودبردکان ریز

شهرستان جم، جاده جم-ریز، روستای ریز، جنگل گلودبردکان


مدت بازدید: 

2 تا 4 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز جمعه 24 ساعته

کوه پردیس جم

شهرستان جم، بزرگراه سیراف-جم


مدت بازدید: 

15 تا 45 دقیقه

ساعت دسترسی: 

امروز جمعه 24 ساعته

بندر سیراف

استان بوشهر، بندر سیراف


مدت بازدید: 

3 تا 6 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز جمعه 24 ساعته

روز چهارم

بازدید از شهر عسلویه

عسلویه بر خلاف آن چیزی که بار اول به ذهن شما می‌آید شهری با جاذبه‌های زیبا و بکر طبیعی فراوانی ست و سواحل بی‌نظیری دارد. شما در صبح این روز می‌توانید به سراغ روستا و ساحل بنود بروید و از تماشای مناظر این ساحل لذت ببرید، شنا کنید و ناهار را نیز در همین ساحل میل کنید.

روستا و ساحل بنود عسلویه

شهر عسلویه، روستای بنود


مدت بازدید: 

2 تا 6 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز جمعه 24 ساعته

پارک ساحلی نخل تقی عسلویه

عسلویه، خیابان مهدوی


مدت بازدید: 

1 تا 3 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز جمعه 24 ساعته

توصیه ها

اگر دوست دارید پیش از سفر به بوشهر، با این شهر بیشتر آشنا شوید، می‌توانید از مطلب معرفی شهر بوشهر کمک بگیرید.

شهرهای مختلف بوشهر غذاهای محلی مخصوص به خود را دارند، سعی کنید در زمان سفر به هر کدام از این شهرها از غذاهای محلی‌شان حتما امتحان کنید.

لوازم سفر

لوازم ضروری

لباس مناسب فصل
لباس اضافه
کارت شناسایی
کوله پشتی
کفش پیاده‌روی
داروهای شخصی
دفترچه بیمه

لوازم پیشنهادی

وسایل شنا

نقشه و مسیر

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

حسين شمس
پرسش:

شکم گردی که فرمودید بصورت دکه ها و سیار هستند یا خیر رستوران و فست فود ؟

مهدیه اکبری پارسا
در پاسخ به حسين شمس:

سلام دوست عزیز

شکم گردی در بوشهر هم شامل کافه گردی و رستوران گردی و هم لذت بردن از غذاهای خیابانی مشهور شهر میشه که عمدتا این غذاهای خیابانی رو می تونید در خیابان های ساحلی شهر پیدا کنید. و اینکه شهر بوشهر در هر محله و کوچه چندین کافه داره که خاطره جذابی از سفر به این شهر رو براتون رقم میزنه، به ویژه اگه شب ها سری به این کافه ها بزنید و بساط موسیقی بوشهری هم در اونها برپا باشه. 

انتشار: 25 فروردین 1399

انتشار: 18 فروردین 1399

آیا این دیدگاه مفید بود؟
امير محمد محمدى
پرسش:

سلام . ببخشید تور های بوشهر در آینده خواهید داشت یا خیر ؟

فهیمه دزفولی
در پاسخ به امير محمد محمدى:

سلام دوست گرامی
بله بزودی تورهای داخلی ما به مقاصد و شهرهای جنوب برقرار خواهد شد اگرچه کم کم فصل سفر به جنوب به پایان رسیده اما حتما از پاییز از این آدرس میتونید تورهای ما برای سفر به بوشهر رو ببینید:
تورهای بوشهر

انتشار: 04 اردیبهشت 1399

انتشار: 10 فروردین 1399

آیا این دیدگاه مفید بود؟
vahab
پرسش:

بهترین فصل سفر رو میشه راهنمایی کنید ؟

مهدیه اکبری پارسا
در پاسخ به vahab :

سلام 

بهترین فصل سفر به بوشهر فصل های پاییز و زمستان است. برای آشنایی بیشتر و دقیق تر با آب و هوای این استان می توانید از مطلب معرفی شهر بوشهر کمک بگیرید. 

انتشار: 05 فروردین 1399

انتشار: 27 اسفند 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟
اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست