برنامه سفر 4 روزه به گلستان
کارناوال - راهنمای سفر

برنامه سفر 4 روزه به گلستان

گالری تصاویر

برنامه سفر

زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

06 مهر 1398

به روز رسانی

27 آذر 1398

مقدمه

در برنامه سفر 4 روزه به گلستان، سعی کرده ایم منتخبی از بهترین دیدنی های استان گلستان از شهرهای بندر ترکمن، گنبد کاووس، گرگان، علی آباد کتول و کلاله را در قالب یک سفر جذاب در کنار هم قرار دهیم. اگر قصد برنامه ریزی سفر به گلستان را دارید در ادامه همراه ما باشید تا شما را با بهترین پیشنهاد همراهی کنیم. البته سفر به گلستان می تواند به شکل های مختلف انجام بگیرد؛ به زودی دیگر پیشنهادهای برنامه سفرمان به گلستان را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

طول این برنامه 4 روز کامل است. به این نکته توجه کنید که ما روزهای رسیدن به مقصد و روز بازگشت را لحاظ نکرده ایم پس این مورد را در برنامه ریزی های خود در نظر بگیرید که شاید با روزهای رفت و برگشت، طول برنامه شما به 4 یا 5 روز برسد. از طرفی دیگر برنامه سفر ما منعطف است و می توانید هر جاذبه ای که دوست ندارید را حذف کنید. البته اگر تصمیم گرفتید از جاذبه ای بازدید نکنید، حتما به ساعت بازدیدتان از آن جاذبه و جاذبه های بعدی توجه داشته باشید تا با در بسته روبرو نشوید.

روز اول

1- برای رسیدن به آبشار از محدوده پارکینگ حدود 1 ساعت زمان نیاز دارید. مسیر رسیدن به آبشار به صورت پله ای و سنگ فرش شده است و مسیر سختی را پیش رو ندارید؛ اما حتما از کفش مناسب استفاده کنید تا لیز نخورید.

2- می توانید فضای سبز پایین آبشار را برای خوردن ناهار درنظر بگیرید یا اگر زمان کافی دارید به شهر ترکمن صحرا رفته و ناهار را آن جا میل کنید.

3- اقامت شما در این روز در شهر گنبد کاووس خواهد بود.

آبشار کبودوال

آبشار کبودوال علی آباد کتول

استان گلستان، شهرستان علی آباد کتول، انتهای جاده علی آباد کتول


مدت بازدید: 

2 تا 3 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز سه‌شنبه 24 ساعته
جزیره آشوراده

جزیره آشوراده بندر ترکمن

استان گلستان، بندر ترکمن


مدت بازدید: 

1 ساعت و نیم تا 2 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز سه‌شنبه 24 ساعته

ورودی: 

رایگان
بازارچه ساحلی ترکمن صحرا

بازارچه ساحلی بندرترکمن

استان گلستان، بندر ترکمن، بلوار شهید آرخی، جاده اسکله


مدت بازدید: 

3 تا 4 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز سه‌شنبه 9:00 صبح تا 20:00

روز دوم

1- استان گلستان و به ویژه شهر گنبدکاووس برای مسابقات اسب دوانی آن بسیار شهرت دارد. اگر شما به مسابقات اسب دوانی علاقه دارید و در فصل های بهار و پاییز به این استان سفر کرده اید، می توانید از این فرصت بهره ببرید و این مسابقات هیجانی و جذاب را از نزدیک تماشا کنید. البته باید بدانید در شهر گنبدکاووس باشگاه های سوارکاری مختلفی وجود دارد که می توانید به انتخاب خود یک مورد را برگزینید. برای دیدن مسابقات حتما از قبل با مجموعه ها تماس بگیرید تا از ساعت دقیق کورس های اسب دوانی مطلع شوید.

2- برای اقامت شما در این روز، شهر گنبد کاووس در نظر گرفته شده است.

3- ما برای بازارگردی در شهر، بازار روس ها را پیشنهاد کرده ایم اما گزینه دیگری مثل بازار اینچه برون نیز پیش روی شماست.

برج گنبد قابوس

استان گلستان، شمال شهر گنبد کاووس، خیابان امام خمینی شمالی


مدت بازدید: 

45 دقیقه تا 1 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز سه‌شنبه 8:00 صبح تا 19:00

هزینه: 

3,000 تومان
دریاچه مصنوعی گنبد کاووس

دریاچه مصنوعی گنبدکاووس

استان گلستان، شهر گنبدکاووس، میدان امام علی


مدت بازدید: 

45 دقیقه تا 1 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز سه‌شنبه 24 ساعته
باشگاه اسبدوانی گنبدکاووس

تماشای مسابقات سوارکاری در گنبد کاووس

استان گلستان، شهر گنبد کاووس، بلوار معلم


مدت بازدید: 

45 دقیقه تا 1 ساعت و نیم

ساعت دسترسی: 

مجموعه های اسب دوانی معمولا در زمان های مشخص به ویژه در بهار و پاییز کورس های مختلفی برگزار می کنند که برای اطلاع از زمان آن ها حتما باید پیش از رفتن، جهت کسب اطلاعات دقیق با آن ها تماس بگیرید.
داخل بازار روس ها

بازار روس ها

استان گلستان، شهر گنبدکاووس، میدان امام علی


مدت بازدید: 

2 ساعت و نیم تا 3 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز سه‌شنبه 10:00 صبح تا 22:00

روز سوم

1- فاصله شهر گنبدکاووس تا گورستان تاریخی خالدنبی حدود 80 کیلومتر است و طی آن با ماشین شخصی تقریبا 1 ساعت و 45 دقیقه زمان می برد.

2- مسیر دسترسی به گورستان خالدنبی مسیر چندان استاندارد و مناسبی نیست، بنابراین حتما از سلامت وسیله نقلیه خود اطمینان حاصل کنید.

3- وقتی به گورستان رسیدید ابتدا مقبره خالدنبی و عالم بابا را خواهید دید و برای رسیدن به گورستان، باید یک مسیر سراشیبی و باریک را حدود 20 دقیقه پیاده روی کنید. بنابراین حتما از کفش مناسب استفاده کنید و اقلام خوراکی به ویژه آب معدنی به همراه داشته باشید.

4- برای اقامت شما در این روز، روستاها و اقامتگاه های بوم گردی اطراف گورستان خالدنبی در نظر گرفته شده است.

تپه ماهورهای خالدنبی

گورستان خالد نبی کلاله

استان گلستان،شهرستان کلاله،گورستان تاریخی خالد نبی


مدت بازدید: 

1 ساعت و نیم تا 2 ساعت و نیم

ساعت دسترسی: 

امروز سه‌شنبه 8:00 صبح تا 19:00

هزینه: 

2,000 تومان

روز چهارم

1- کاخ موزه گرگان فرصتی برای گشت در این شهر است؛ اما می توانید آن را از برنامه خود حذف و زمان بیشتری را در جنگل النگدره بگذرانید و در زمان مطلوب تری به مبدا تان برسید.

2- در این روز یکی از جذاب ترین  گردش ها را در شهر گرگان در نظر گرفته ایم. شما می توانید در خیایان های قدیمی شهر مثل خیابان شهدا و مطهری جنوبی قدم زده و جگرکی مورد پسند خود را انتخاب کنید و لذت خوردن جگر در پایتخت جگرکی های ایران را تجربه کنید.

3- برای برنامه روز سوم یکی از دیدنی های طبیعی گرگان، پارک جنگلی النگدره در نظر گفته شده است اما شما می توانید به جای آن از پارک جنگلی ناهارخوران دیدن کنید.

کاخ موزه گرگان

کاخ موزه گرگان

استان گلستان، شهر گرگان، میدان وحدت، خیابان پاسداران


مدت بازدید: 

1 ساعت تا 1 ساعت و نیم

ساعت دسترسی: 

امروز سه‌شنبه 9:00 صبح تا 19:00

هزینه: 

3,000 تومان
جگرکی در گرگان

شکم گردی در گرگان

استان گلستان، شهر گرگان، خیابان شهدا


مدت بازدید: 

1 ساعت و نیم تا 2 ساعت و نیم

ساعت دسترسی: 

معمولا مغازه های جگرکی در گرگان از حدود ساعت 9:00 تا 23:00 باز هستند اما این ساعت به طور کلی از مغازه ای به مغازه دیگر متغیر است.
جنگل النگدره

پارک جنگلی النگدره

استان گلستان، 5 کیلومتری جنوب غربی شهر گرگان


مدت بازدید: 

2 تا 4 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز سه‌شنبه 24 ساعته

توصیه‌ها

توصیه ها و دانستی های برنامه سفر 3 روزه به گلستان

برنامه سفری که برای تان در نظر گرفته ایم جاذبه هایی دارد که دیدن آن ها را در فصول گرم سال توصیه نمی کنیم. از جمله این دیدنی ها می توان به شهر بندر ترکمن و گورستان تاریخی خالدنبی اشاره کرد. در کل می توان گفت که بهترین زمان سفر به این استان، فصل بهار به خصوص ماه فروردین تا نیمه های ادیبهشت است چرا که در این زمان طبیعت سبز و زیبای گورستان خالد نبی و جنگل های کبودوال که اطراف آبشار کبودوال قرار دارند را خواهید دید. اما اگر این فرصت به شما دست داده تا در فصل پاییز از این استان دیدن کنید به هیچ عنوان از دستش ندهید. درست است که طبیعت سرسبز بهار را نخواهید دید اما باید به شما بگوییم که نه تنها در فصل پاییز، هوای مطلوبی را در گلستان تجربه خواهید کرد بلکه می توانید از طبیعت پاییزی جنگل های النگدره، کبودوال و ناهار خوران که در برنامه گنجانده شده اند لذت ببرید.

در این سفر حتما غذای خوشمزه و محلی چکدرمه را امتحان کنید و در طول سفرتان محفلی را پیدا کنید که موسیقی زیبا و گوش نواز ترکمنی در آن اجرا می شود. در ضمن خرید قالیچه های زیبای ترکمن و روسری های رنگارنگ ترکمنی را فراموش نکنید.

وسایل سفر

وسایل ضروری

باتوم
لباس اضافه
نقشه یا GPS
کارت شناسایی
پول نقد

وسایل پیشنهادی

دفترچه بیمه
دوربین

نقشه و مسیر

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

جدید ترین پرسش
پرسش و پاسخی موجود نیست

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.