کارناوال - راهنمای سفر

نقد و بررسی کارناوال

مقدمه

در برنامه سفر 4 روزه به گلستان، سعی کرده ایم منتخبی از بهترین دیدنی های استان گلستان از شهرهای بندر ترکمن، گنبد کاووس، گرگان، علی آباد کتول و کلاله را در قالب یک سفر جذاب در کنار هم قرار دهیم. اگر قصد برنامه ریزی سفر به گلستان را دارید در ادامه همراه ما باشید تا شما را با بهترین پیشنهاد همراهی کنیم. البته سفر به گلستان می تواند به شکل های مختلف انجام بگیرد؛ به زودی دیگر پیشنهادهای برنامه سفرمان به گلستان را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

طول این برنامه 4 روز کامل است. به این نکته توجه کنید که ما روزهای رسیدن به مقصد و روز بازگشت را لحاظ نکرده ایم پس این مورد را در برنامه ریزی های خود در نظر بگیرید که شاید با روزهای رفت و برگشت، طول برنامه شما به 4 یا 5 روز برسد. از طرفی دیگر برنامه سفر ما منعطف است و می توانید هر جاذبه ای که دوست ندارید را حذف کنید. البته اگر تصمیم گرفتید از جاذبه ای بازدید نکنید، حتما به ساعت بازدیدتان از آن جاذبه و جاذبه های بعدی توجه داشته باشید تا با در بسته روبرو نشوید.

روز اول

1- برای رسیدن به آبشار از محدوده پارکینگ حدود 1 ساعت زمان نیاز دارید. مسیر رسیدن به آبشار به صورت پله ای و سنگ فرش شده است و مسیر سختی را پیش رو ندارید؛ اما حتما از کفش مناسب استفاده کنید تا لیز نخورید.

2- می توانید فضای سبز پایین آبشار را برای خوردن ناهار درنظر بگیرید یا اگر زمان کافی دارید به شهر ترکمن صحرا رفته و ناهار را آن جا میل کنید.

3- اقامت شما در این روز در شهر گنبد کاووس خواهد بود.

زمان پیشنهادی بازدید:

2 تا 3 ساعت

آدرس:

استان گلستان، شهرستان علی آباد کتول، انتهای جاده علی آباد کتول

زمان پیشنهادی بازدید:

1 ساعت و نیم تا 2 ساعت

هزینه:

رایگان

آدرس:

استان گلستان، بندر ترکمن

زمان پیشنهادی بازدید:

3 تا 4 ساعت

آدرس:

استان گلستان، بندر ترکمن، بلوار شهید آرخی، جاده اسکله

روز دوم

1- استان گلستان و به ویژه شهر گنبدکاووس برای مسابقات اسب دوانی آن بسیار شهرت دارد. اگر شما به مسابقات اسب دوانی علاقه دارید و در فصل های بهار و پاییز به این استان سفر کرده اید، می توانید از این فرصت بهره ببرید و این مسابقات هیجانی و جذاب را از نزدیک تماشا کنید. البته باید بدانید در شهر گنبدکاووس باشگاه های سوارکاری مختلفی وجود دارد که می توانید به انتخاب خود یک مورد را برگزینید. برای دیدن مسابقات حتما از قبل با مجموعه ها تماس بگیرید تا از ساعت دقیق کورس های اسب دوانی مطلع شوید.

2- برای اقامت شما در این روز، شهر گنبد کاووس در نظر گرفته شده است.

3- ما برای بازارگردی در شهر، بازار روس ها را پیشنهاد کرده ایم اما گزینه دیگری مثل بازار اینچه برون نیز پیش روی شماست.

زمان پیشنهادی بازدید:

45 دقیقه تا 1 ساعت

تلفن:

017-33294352

آدرس:

استان گلستان، شمال شهر گنبد کاووس، خیابان امام خمینی شمالی

زمان پیشنهادی بازدید:

45 دقیقه تا 1 ساعت

آدرس:

استان گلستان، شهر گنبدکاووس، میدان امام علی

زمان پیشنهادی بازدید:

45 دقیقه تا 1 ساعت و نیم

تلفن:

017 33284408

آدرس:

استان گلستان، شهر گنبد کاووس، بلوار معلم

زمان پیشنهادی بازدید:

2 ساعت و نیم تا 3 ساعت

آدرس:

استان گلستان، شهر گنبدکاووس، میدان امام علی

روز سوم

1- فاصله شهر گنبدکاووس تا گورستان تاریخی خالدنبی حدود 80 کیلومتر است و طی آن با ماشین شخصی تقریبا 1 ساعت و 45 دقیقه زمان می برد.

2- مسیر دسترسی به گورستان خالدنبی مسیر چندان استاندارد و مناسبی نیست، بنابراین حتما از سلامت وسیله نقلیه خود اطمینان حاصل کنید.

3- وقتی به گورستان رسیدید ابتدا مقبره خالدنبی و عالم بابا را خواهید دید و برای رسیدن به گورستان، باید یک مسیر سراشیبی و باریک را حدود 20 دقیقه پیاده روی کنید. بنابراین حتما از کفش مناسب استفاده کنید و اقلام خوراکی به ویژه آب معدنی به همراه داشته باشید.

4- برای اقامت شما در این روز روستاها و اقامتگاه های بوم گردی اطراف گورستان خالدنبی در نظر گرفته شده است.

زمان پیشنهادی بازدید:

1 ساعت و نیم تا 2 ساعت و نیم

آدرس:

استان گلستان،شهرستان کلاله،گورستان تاریخی خالد نبی

روز چهارم

1- کاخ موزه گرگان فرصتی برای گشت در این شهر است؛ اما می توانید آن را از برنامه خود حذف و زمان بیشتری را در جنگل النگدره بگذرانید و در زمان مطلوب تری به مبدا تان برسید.

2- در این روز یکی از جذاب ترین  گردش ها را در شهر گرگان در نظر گرفته ایم. شما می توانید در خیایان های قدیمی شهر مثل خیابان شهدا و مطهری جنوبی قدم زده و جگرکی مورد پسند خود را انتخاب کنید و لذت خوردن جگر در پایتخت جگرکی های ایران را تجربه کنید.

3- برای برنامه روز سوم یکی از دیدنی های طبیعی گرگان، پارک جنگلی النگدره در نظر گفته شده است اما شما می توانید به جای آن از پارک جنگی ناهارخوران دیدن کنید.

زمان پیشنهادی بازدید:

1 ساعت تا 1 ساعت و نیم

تلفن:

017 3225 8761

آدرس:

استان گلستان، شهر گرگان، میدان وحدت، خیابان پاسداران

زمان پیشنهادی بازدید:

1 ساعت و نیم تا 2 ساعت و نیم

آدرس:

استان گلستان، شهر گرگان، خیابان شهدا

زمان پیشنهادی بازدید:

2 تا 4 ساعت

آدرس:

استان گلستان، 5 کیلومتری جنوب غربی شهر گرگان

توصیه‌ها

توصیه ها و دانستی های برنامه سفر 3 روزه به گلستان

برنامه سفری که برای تان در نظر گرفته ایم جاذبه هایی دارد که دیدن آن ها را در فصول گرم سال توصیه نمی کنیم. از جمله این دیدنی ها می توان به شهر بندر ترکمن و گورستان تاریخی خالدنبی اشاره کرد. در کل می توان گفت که بهترین زمان سفر به این استان، فصل بهار به خصوص ماه فروردین تا نیمه های ادیبهشت است چرا که در این زمان طبیعت سبز و زیبای گورستان خالد نبی و جنگل های کبودوال که اطراف آبشار کبودوال قرار دارند را خواهید دید. اما اگر این فرصت به شما دست داده تا در فصل پاییز از این استان دیدن کنید به هیچ عنوان از دستش ندهید. درست است که طبیعت سرسبز بهار را نخواهید دید اما باید به شما بگوییم که نه تنها در فصل پاییز، هوای مطلوبی را در گلستان تجربه خواهید کرد بلکه می توانید از طبیعت پاییزی جنگل های النگدره، کبودوال و ناهار خوران که در برنامه گنجانده شده اند لذت ببرید.

در این سفر حتما غذای خوشمزه و محلی چکدرمه را امتحان کنید و در طول سفرتان محفلی را پیدا کنید که موسیقی زیبا و گوش نواز ترکمنی در آن اجرا می شود. در ضمن خرید قالیچه های زیبای ترکمن و روسری های رنگارنگ ترکمنی را فراموش نکنید.

وسایل سفر

وسایل ضروری

باتوم
لباس اضافه
نقشه یا GPS
کارت شناسایی
پول نقد

وسایل پیشنهادی

دفترچه بیمه
دوربین

نقشه و مسیر

نقد و بررسی کاربران

نتیجه نقد و بررسی کاربران

ثبت دیدگاه و امتیاز

آیا بازدید از برنامه سفر 4 روزه به گلستان را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
برای آپلود تصویر به اینجا بکشید و رها کنید
جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

جدید ترین پرسش
پرسش و پاسخی موجود نیست

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.