کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

ایرانگردی در کنار یک گردشگر آلمانی | سفری متفاوت و پر چالش

 درسال های اخیر، گردشگران خارجی بسیاری به سرزمینمان آمده اند و علاقه ی جهانیان برای آشنایی با کشورمان بسیار بیشتر شده است. شاید یکی از دلایل مهم این اتفاق شبکه های اجتماعی باشند؛ در گذشته مردمان جهان اغلب به اخبار سیاه و یکطرفه ای که راجع به ایران منتشر می شد، بسنده می کردند و همین مانعی می شد بر سر راه سفرشان به کشورمان. اما امروزه با وجود اخبار و چهره ی بی طرفانه ای که گردشگران در صفحات اجتماعی‌ خود منتشر می کنند و از تجربیات خوششان در ایران سخن می گویند، روز به روز بر جمعیت کنجکاو و مشتاق برای سفر به کشورمان افزوده می شود. یکی از گردشگرانی که با وجود تمام سیاه نمایی ها به ایران قدم گذاشت و کوله باری از خاطرات شیرین را با خود به همراه برد، استیو هینش (Steve Hänisch) است.

امروز می خواهیم با این گردشگر آلمانی همراه شویم و دیدگاه جالب و مثبتش را نسبت به ایران و ایرانیان دنبال کنیم. ابتدا نقل قولی از خودش را می خوانیم و سپس همراهش می شویم تا از زاویه ی نگاه او باری دیگر کشورمان را به تماشا بنشینیم.

برای سال ها سفر کردن به ایران برای من مانند رویا بود، اما بلاخره در سال 2017 عزمم را جزم کرده و راهی ایران شدم. از دوستم دیوید هم خواستم که مرا در این سفر همراهی کند؛ سفری به خاورمیانه و کشوری که تصویری سیاه از او به جهانیان نشان داده شده... سیاه نمایی ایران از یک طرف و خواندن و دیدن تجربیات شیرین افرادی که به ایران آمده بودند، من را بیش از پیش برای سفر به این کشور، مشتاق و هیجان زده می کرد. در گشت و گذارم در ایران، لحظات بسیار شیرینی را تجربه کردم که مهمترین دلیلش رفتار دوستانه ی ایرانیان بود و البته بازدید از مکان های دیدنی و مناظر زیبای کشور را هم نمی توان در خلق این خاطرات خوب نادیده گرفت.

جالب است که همانطور که در ویدیو هم می بینید؛ این گردشگر خارجی سفر به ایران را به همه ی مردم دنیا توصیه کرده است ...

حال ایران گردیمان را آغاز می کنیم، در ابتدا همراه استیو و دوستش دیوید در پایتخت و بازار بزرگ تهران چرخی می زنیم، کافه های سیار، غذاخوری ها، برج میلاد یا به قول استیو ششمین برج بلند جهان، سورتمه ی توچال و ... موجبات شگفتی این دو گردشگر را فراهم کرده اند؛ به گونه ای که استیو از مدرن بودن کشورمان و به خصوص تهران سخن به میان می آورد. او هم مانند همه ی گردشگران خارجی فرصت میل کردن یک پرس کباب اصل ایرانی را غنیمت می شمارد.

استیو معتقد است که نوشیدن چای در جمعی دوستانه و گپ و گفتی صمیمی، بهترین راه برای شناختن فرهنگ ایرانیان است و این تجربه را به همه‌ی مردم جهان پیشنهاد می کند.

در ادامه راه اصفهان را پیش می گیریم، جایی که میدان امام (دومین میدان بزرگ جهان) و خیابان های قدیمی شهر، گردشگر خارجی‌مان را متحیر کرده است. به شیراز و تخت جمشید و شاهچراغ نیز سر می زنیم. کویر یزد و آفرود در آن استیو را هیجان زده کرده و البته ما هم با او به وجد می آییم. شاید بیش از هر چیز دیگری، این مهمان نوازی ایرانی ها باشید که در ویدیو استیو نشان داده می شود. ویدیو امروز را از دست ندهید و باری دیگر با کارناوال و استیو همراه شوید تا ایران را از نگاه دوربین او تماشا کنیم...

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست