کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

رقص محلی مغولی | نمایشی از فرهنگ مردمان آلتای

ویدیویی متفاوت برایتان برگزیده ایم؛ می خواهیم با نمایش یک مراسم محلی زیبا، شما را با رقص و موسیقی سنتی کشور مغولستان آشنا کنیم.

در ادامه ویدیویی از رقص سنتی مردمان آلتای (Altai) را به تماشا می نشینیم. خوب است بدانید که آلتایی ها، گروهی از مردمان ترک هستند که در نواحی مختلفی از جمله سیبری، جمهوری آلتای (یک جمهوری خود مختار در روسیه) و سرزمین (1) آلتای روزگار می گذرانند. این مردم به دو دسته آلتایی جنوبی و آلتایی شمالی تقسیم می شوند و آداب و رسوم مخصوص به خود را دارند که رقص محلی‌ یکی از آن هاست. ویدیو پیش رو که این رقص زیبا را با موزیک و لباس های رنگارنگ برایتان به نمایش می گذارد، از دست ندهید. این بار سفری متفاوت و شاد در پیش داریم.

مغولستان، نام کشوری در مرکز قاره آسیاست که ساکنانش هنوز به تمدن باستانی و آداب و رسوم خود به سان گذشته پایبند هستند؛ ویدیوی امروز هم مصداق همین پایبند بودن به آداب و رسوم قدیمی است. موسیقی مغولی، پیوندی جدانشدنی با زندگی و طبیعت دارد و رقص فولکلور مغولی که نمونه اش را در ویدیوی امروز خواهیم دید، ریشه در زندگی عشایر این دیار دارد.

شاید در نگاه اول، این لباس سنتی و رنگارنگ مردم آلتایی نظرتان را به خود جلب کند؛ لباس هایی که ریشه در فرهنگ و سنت آن ها دارد. حضور اسب های زیبا هم در این ویدیو جالب توجه است؛ از گذشتگان دور سوارکاری با فرهنگ این مردمان عجین شده و به همین دلیل، در این ویدیو چندین اسب دیده می شوند. سپس این ابزارآلات موسیقی است که نگاه را به سمت خود خیره می کند. بد نیست که با برخی از این ابزارآلات بیشتر آشنا شویم:

شودراگا (Shudraga) وسیله ای سه رشته ای که در کشورهای آسیایی محبوب شده است. تاپشور (Topshur) وسیله ای دو سیمه که بدنه ی آن از پوست چهارپایان ساخته می شود. سنتور یاتوگا (Yatug-a zithers) که در دو نوع یاتوگای ارشد با 21 سیم و یاگوتای کوچک با 11 تا 15 سیم مورد استفاده قرار می گیرند، مُرین کور (morin khuur) ابزار موسیقی ملی مغولستان با رشته هایی از جنس موی بز کوهی و دسته ای از دندان های اسب که برای ایجاد ریتمی مناسب استفاده می شود.

باری دیگر با کارناوال همراه شوید و به کشف تجربیاتی جدید بپردازید.

پاورقی 


1- در تقسیمات کشوری روسیه، سرزمین یا کرای نام یکی از واحدهای فدرال کشور است. این کشور 85 فدرال دارد.

10 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
ارامش

عالییی

26 اسفند 1397

عباس خیر علی

عالی

24 اسفند 1397

نانایی

عزیز دل

09 اسفند 1397

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست