نظرسنجی سرویس جدید کارناوال

کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

ویدیوی دیدنی های تهران | تهرانگردی با گردشگر پرتغالی

در این ویدیو می خواهیم گشت و گذاری داشته باشیم در پایتخت تماشایی کشورمان؛ تهران. در تهرانگردی امروزمان، این کلانشهر را از دید یک گردشگر پرتغالی به تماشا خواهیم نشست. 

کلانشهر تهران در جنوب رشته کوه البرز قرار گرفته است و از دوره قاجار، عنوان پایتختی ایران بزرگ را به دوش می کشد. طبق آخرین گزارش های مرکز آمار ایران، این شهر مساحتی برابر ۱۳۰۲ کیلومترمربع دارد و جمعیتش بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵، حدود ۸۷۳۷۵۱۰ تن است.

بر اساس آثار تاریخی به جا مانده، سابقه زندگی در تهران به ۵۰۰۰ سال پیش از میلاد بر می گردد؛ اما این سرزمین از زمان آقامحمدخان قاجار مسیرش به سوی آبادانی را آغاز کرد و با به روی کار آمدن رضاشاه پهلوی گام هایش به سوی پیشرفت و مدرنیته بلندتر و کم کم به مرکزی برای جذب مهاجران از دیگر شهرهای کشور بدل شد. امروزه تهران را بیست و پنجمین شهر پرجمعیت دنیا می دانند و حتا نامش در فهرست گران ترین پایتخت های دنیا نیز دیده می شود.

آب و هوای تهران، تحت تاثیر کوهستان شمال و دشت های جنوب قرار دارد و به همین سبب می توان در مناطق مختلف این شهر، آب و هوای متفاوتی را تجربه کرد. مناطق شمالی کلان شهر تهران، آب و هوای تقریبا معتدل و مرطوبی دارند و دیگر منطقه های شهر تا حدودی گرم و خشک هستند و در زمستان ها نیز سرد و خشک می شوند. این شهر دارای سه نماد مهم است که برج آزادی را قدیمی ترین آن ها می دانند و برج میلاد و پل طبیعت در رده های بعدی قرار می گیرند.

اما دیدنی های تهران به همین 3 جاذبه ختم نمی شود، در این ویدیوی چندی دیگر از جاذبه های شهر تهران را نیز تماشا می کنیم که از جمله آن ها می توان به چشم انداز رشته کوه البرز، پارک شهر، بوستان هنرمندان، پارک آب و آتش و ... اشاره کرد. کارناوال را در این تهرانگردی دیدنی همراهی کنید. 


:Video Details

Produced By: Sweet Sour Travel

Photo Of Cover: Taha Nagahi

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.