کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

سفر گردشگران دوچرخه سوار خارجی به ایران | کشف واقعیت ها

تاکنون ایران میزبان گردشگران خارجی بسیاری بوده است. بیشتر این افراد، از آنچه در ایران می بینند، شگفت زده می شوند زیرا شباهتی به خبرهای هولناکی ندارد که درباره ایرانی ها شنیده اند. مت و جسی، نمونه ای از این گردشگران هستند. جسی (Jasi)، دختری اهل سوئیس است و مت (Matt)، زاده کشور استرالیاست. این دو تصمیم گرفته اند که سفرشان را با دوچرخه از زادگاه جسی در سوئیس آغاز کنند و در نهایت، در کشور استرالیا، یعنی زادگاه مت، به پایان برسانند. مت و جس، در ابتدای سال 2018 و در حین این سفر بلندمدت شان، به کشورمان آمدند و ایران حقیقی را فارغ از خبرهای ضد و نقیض به تماشا نشستند. با مردم هم کلام شدند و به جاذبه های ایران سر زدند. آنها در پایان، ویدیویی تماشایی از سفرشان منتشر کردند و متنی نیز ضمیمه این ویدیوی دیدنی ست. در ادامه متن را که از زبان مت نوشته شده می خوانیم و سپس، به تماشای ویدیوی گشت و گذارشان می نشینیم.

ورود به ایران با دوچرخه؟! کمی ترسیده بودم! زمانی که گذرنامه خود را در مرز تحویل دادم انبوهی سوال و تردید از ذهنم گذشت... شب ها را کجا سپری خواهم کرد؟ چگونه ایرانی ها از یک استرالیایی و یک سوئیسی استقبال خواهند کرد؟ آیا خطر در کمین مان خواهد بود؟ آیا این مردم از آزادی ما برای مسافرت با دوچرخه آزرده‌خاطر خواهند شد؟ آیا بهتر نیست بر فراز ایران پرواز کنیم و با دوچرخه وارد آن نشویم؟ ناگهان در آن لحظه متوجه شدم که هرگز با یک ایرانی ملاقات نکرده ام، هرگز غذای آنها را نچشیده ام و هرگز تصاویری از شهرهای شان را ندیده ام. در آن موقع، ذهنیتی درباره فرهنگ مهمان نوازی ناب ایرانی نداشتم، تمام آنچه درباره ایران می دانستم همان چیزهایی بود که در تلویزیون دیده بودم. اما دو ماه مسافرت با دوچرخه در ایران زندگی مرا به کل تغییر داد. این ویدیو برای ایرانی هاست، برای دوستان جدید ما. به آنها قول دادم که ویدیویی بسازم و در آن به خانواده و دوستانم نشان دهم که چقدر ایرانی ها با ما مهربان بودند. ما ۶۰ روز از ماجراجویی خود را در ایران گذراندیم که ۵۳ روز آن را مهمان خانواده‌های ایرانی بودیم و ۷ روز دیگر را در کویر سپری کردیم. این صدای ماست اگرچه کوچک، برای مردمی که برای عبور از مرزهای خود بسیار محدود هستند. این صدای ماست برای خانواده و دوستان مان که بدانند صرف نظر از عقاید و باورهای سیاسی و مذهبی، ایرانی ها شاید مهربان ترین مردمی باشند که آنها ممکن است ملاقات کنند. دوست دارم شما نیز ایران را تجربه کنید، نترسید و به ایران مسافرت کنید، آنها به شما نشان خواهند داد که چگونه می توانید با دیگران مهربان باشید. شجاع باشید و در مورد سفر به ایران با دوستان و خانواده سر صحبت را باز کنید. خواهش می کنم این ویدیو را تا آنجا که ممکن است به اشتراک بگذارید و در تمام کشورهایی که ایرانی ها نمی توانند مسافرت کنند این ویدیو را نشر دهید شاید توانسته باشیم فرصتی در اختیار مردم ایران قرار داده باشیم، با تشکر.

با کارناوال همراه شوید و این ویدیوی زیبا را تماشا کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست