سفر به کرمان | گشتی در دیار کریمان
کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

سفر به کرمان | گشتی در دیار کریمان

تا به حال سفرهای زیادی به سراسر دنیا داشته و بهترین های آن را با شما شریک شده ایم. این بار نیز می خواهیم گشتی تماشایی داشته باشیم؛ اما راه دوری نمی رویم و به یکی از شهرهای زیبای کشورمان سفر می کنیم. کرمان شهری ست که به عنوان مقصد سفر خود برگزیده ایم. این دیار در جنوب شرقی ایران عزیزمان جا خوش کرده است و یکی از پنج شهر تاریخی این سرزمین محسوب می شود. کرمان در نواحی کویری قرار گرفته است و آب و هوای گرمی دارد. یکی از اصلی ترین جذابیت های سفر به کرمان، گشت و گذار در میان بناهای تاریخی ست؛ پس در ادامه، چندی از بهترین های شان را از نظر می گذرانیم. همراه مان باشید و از این سفر کوتاه لذت ببرید.

از فراز شهر، نگاهی به اطراف می اندازیم و در همان ابتدا، سازه های کم ارتفاع نظرمان را جلب می کند؛ در این شهر آسمان خراشی به چشم نمی خورد و همین جلوه ای متفاوت به آن داده است. سپس به تماشای مسجد جامع کرمان می رویم که با توجه به تاریخی که در سردرش ذکر شده، آن را در سال ۷۵۰ هجری قمری ساخته اند. کاشی‌کاری معرق بر روی این بنا، جلوه ای تماشایی دارد و به سختی می توانیم از آن چشم برداریم. سازه های مذهبی بسیاری در شهر کرمان ساخته شده اند که در ادامه، به چندتایی از آن ها نظر می اندازیم. اندکی بعد به سوی یخدان مویدی در نواحی مرکزی شهر می رویم؛ این یخدان یکی از آثار تاریخی مهم شهر کرمان، مربوط به اواخر دوره صفوی ست و از آثار ملی کشورمان نیز شمرده می شود. در زمان های دور از این یخدان برای نگهداری یخ در روزهای گرم تابستان استفاده می کردند. همان طور که پیش تر گفتیم، شهر کرمان، بناهای تاریخی بسیاری را در خود جای داده است و موزه زرتشتیان ایران، میدان گنجعلی خان، حمام گنجعلی خان و .... از جمله آن ها هستند. تک تک این دیدنی ها را به تماشا می نشینیم. همچنین گشتی در میان مردم می زنیم و زمانی را در بازار سپری می کنیم. 

حتما با کارناوال همراه بمانید و کرمان را با ما از نظر بگذرانید.

ورود به صفحه اختصاصی جاذبه های گردشگری استان کرمان

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.