ویدیو HD

سفر به طبیعت خوزستان | گشتی متفاوت در اندیمشک

در سفر امروزمان، راه دوری نمی رویم و گشت و گذار مجازی مان را در گوشه ای از ایران عزیز ادامه می دهیم. می خواهیم جلوه ای از طبیعت بکر و دیدنی کشورمان را از نظر بگذرانیم و باری دیگر، یادآور آن باشیم که ایران زیباست و جای جای این سرزمین را باید دید. تا به حال به استان خوزستان سفر کرده اید؟ آیا با جاذبه های طبیعی این خطه آشنایی دارید؟ در ادامه با ما همراه بمانید تا گوشه ای از زیبایی های بی شمار این سرزمین زرخیز را با شما به اشتراک بگذاریم و تمنای سفر به این خطه را در سرتان بپرورانیم. «فرهاد مرادی مطلق» یکی از دوستان عزیز کارناوال و از اهالی شهرستان اندیمشک است که از فرصت استفاده کرده و زیبایی های زادگاهش را به تصویر آورده است. با این جوان 27 ساله همراه می شویم و گوشه ای از جلوه های بکر اندیمشک را از نظر می گذرانیم. اندیمشک از شهرستان های شمالی استان خوزستان به شمار می رود و بر روی کوهپایه های زاگرس میانی قرار دارد. ما با سرزمینی مواجه هستیم که بر روی زاگرس شکل گرفته و همین کافی ست تا بدانیم در سفرمان با آبشارها، تنگ ها، مناطق کوهستانی و نواحی سرسبز و تماشایی متعددی رو به رو می شویم.

در آغاز سفرمان قله بردبله تنگوان را می بینیم که در فاصله 750 متری از سطح زمین قرار گرفته است. پس از آن، طبیعت سرسبز و چرای دام ها در دشت لاله را تماشا می کنیم. شاید برای تان جالب باشد که این جا در حقیقت روستایی ست به نام دشت لاله، با جمعیت بسیار کم. مقصد سفر بعدی مان منطقه گردشگری منگره است که به خاطر مناظر زيبا و پربارش شهرت دارد. در اینجا درختان انار، بلوط، انگور، انجير، چنار و ... به وفور یافت می شوند.

مگر می شود در کوه پایه های زاگرس گشت و گذار کرد و تنگ نوردی را از خاطر برد؟! همان طور که حتما می دانید در زاگرس تنگ های متعددی به چشم می خورند که همگی از مقاصد محبوب تابستانی شمرده می شوند. در اندیمشک نیز چندی از این تنگ ها وجود دارند و ما از فراز  آنها عبور می کنیم تا زیبایی های شان را ببینیم. چم سبز، سد کرخه، پلاژ، چاله خدا و ... از دیگر نقاطی ست که در سفرمان به بازدید از آن ها می پردازیم. همچنین، سمندر لرستانی را نیز از خاطر نمی بریم و نگاهی به این موجود منحصر به فرد می اندازیم که این روزها با خطر انقراض دست و پنجه نرم می کند. 

سفر مجازی مان پر از دیدنی های بکر است، پس حتما با کارناوال همراه باشید و گشت و گذار در اندیمشک را از دست ندهید. 


:Video Details

Produced By: Farhad Moradi Motlagh

Photo Of Cover: Mohsen Davoudi

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.