کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

گشتی در طبیعت مونته نگرو | سفری متفاوت به جنوب اروپا

از میان مقاصد جذاب دنیا، کشور مونته نگرو (Montenegro) را برای سفرمان برگزیده ایم که در جنوب قاره اروپا قرار دارد. این سرزمین با کشورهای کرواسی، بوسنی و هرزگوین، صربستان و آلبانی همسایه است و از جنوب غربی، به دریای آدریاتیک ختم می شود. مونته نگرو از طبیعت جالب توجهی برخوردار است. بخش های شمالی این کشور با کوهستان پوشیده شده اند و با نزدیک شدن به نواحی جنوبی بلندی ها کمتر می شوند و در نهایت به دریا می رسند. پایتخت این کشور، پودگوریتسا (Podgorica) نام دارد که ۴۴ متر بالاتر از سطح دریا جای خوش کرده است. همچنین بد نیست توضیح دهیم که نام کشور مونته نگرو از زبان ونتی می آید و به معنای «کوه سیاه» است.

توضیح مختصری درباره این سرزمین دادیم و حال، می خواهیم گشتی در طبیعت اینجا داشته باشیم و برخی نقاط دیدنی مونته نگرو را به تماشا بنشینیم. با ما همراه شوید.

از میان کوهستان های جنگلی به داخل کشور قدم می گذاریم. در همان آغاز، نگاه مان به یک ژرف دره می افتد و رودی را می بینیم که از میان آن می گذرد. این رود، تارا (Tara River) نام دارد و به ژرف دره ای که در آن قرار گرفته تارا ریور کنیون (Tara River Canyon) می گویند. کمی آن طرف تر یک پل قوسی نظرمان را جلب می کند که پل جورچِویچا تارا (Đurđevića Tara Bridge) نام دارد و از روی رود تارا می گذرد. این پل 365 متری، بین سال های 1937 و 1940 ساخته و با پنج قوس یا کمان استوار شده است. کمی در حوالی رود تارا گشت می زنیم و به تماشای اینجا می نشینیم. کمی بعد، به سوی دریاچه پیوا (Piva Lake) رهسپار می شویم که در حقیقت یک سد آبی به شمار می رود. این دریاچه 12.5 کیلومتر مربع مساحت دارد و در شمال غربی مونته نگرو قرار گرفته است. به تماشای جلوه آبی رنگ این دریاچه می نشینیم و محو آرامش این منطقه می شویم. آرام آرام به سمت جلو می رویم و این بار، به پیوا کنیون (Piva Canyon) یا ژرف دره پیوا می رسیم و تجلی طبیعت را در اینجا می نگریم. پارک ملی دورمیتور (durmitor national park)، دریاچه بایوگراد (Lake Biograd) از دیگر مقاصدمان در کشور مونته نگرو هستند. به این مناطق نیز سر می زنیم و محو تماشای طبیعت بی نظیرشان می شویم.

حتما کارناوال را در این سفر تماشایی و آرامش بخش همراهی کنید.


:Video Details

A Film By : Mark van der Elst

Music: Tracey Chattaway - Starlights

2 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
محمدرظا.سنگآتش

باتشکر.فوقالعاده.عالی

21 شهریور 1397

دانیال اکبری

کارناوال تحسین برانگیزترین بلاگ در ایران

13 مرداد 1397

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست