کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

سفر جاده ای در ایسلند | در امتداد مسیر حلقه طلایی

امروز می خواهیم به شمالی ترین نقطه کشور اروپا سفر کنیم و گشتی در ایسلند داشته باشیم. در جنوب این کشور، یک مسیر بسیار معروف به نام گلدن سرکل (Golden Circle) یا حلقه طلایی وجود دارد که گردشگران بسیاری آن را برای گشت و گذارشان در جزیره ایسلند بر می گزینند. این جاده تماشایی در حدود 300 کیلومتر طول دارد. حلقه طلایی از پایتخت ایسلند، یعنی شهر ریکیاویک (Reykjavík) آغاز می شود، به سوی بلندی های نواحی جنوبی ادامه می یابد و پس از آن، دوباره به پایتخت می رسد. شاید برای تان جالب باشد که نام این جاده، هیچ ریشه ای در تاریخ نداشته و فقط جنبه تبلیغاتی دارد. با قدم گذاشتن در این راه، می توان به تماشای مناظر بسیار زیبایی نشست و برخی از بهترین جاذبه های کشور ایسلند را از نظر گذراند. همین موضوع سبب شده تا امروز، این مسیر را برای سفر جاده ای مان برگزینیم. ما را در گشت و گذارمان در امتداد «حلقه طلایی» همراهی کنید.

سفرمان را از پایتخت آغاز می کنیم و به سوی مناطق جنوبی تر رهسپار می شویم. از همین آغاز راه، چشم انداز جاده ما را محو تماشا می کند. به پارک ملی دینگوتلیر (Þingvellir National Park) سری می زنیم و در آنجا با عده ای از خانم های پرشور شرق آسیا ملاقات می کنیم؛ پس از آن، به تماشای مناظر زیبای پارک می نشینیم. سپس دوباره به جاده می زنیم تا این بار، به سوی منطقه آبفشان ها برویم و حرکت یکی از آبفشان های فعال این خطه را نظاره گر شویم. در حلقه طلایی دو آبفشان بسیار معروف به نام گیزیر (Geysir) و استراکر (Strokkur) وجود دارند. گیزیر در بیشتر مواقع خاموش و بدون فعالیت است اما استراکر معمولا هر پنج تا ده دقیقه فوران می کند.

پس از مدتی، به تماشای آبشار گولفوس (Gullfoss) می رویم که ریزشگاهی ۳۲ متری دارد و با منظره شگفت انگیزش، سفر را برای مان دل انگیزتر از پیش می کند. همچنان مسیر را ادامه می دهیم تا به یکی از مهمترین جاذبه های حلقه طلایی برسیم؛ دریاچه کریث (Kerith). این دریاچه درون یک دهانه آتشفشانی ایجاد شده است و 55 متر عمق دارد؛ قدمت آن نیز به حدود سه هزار سال پیش می رسد. البته این دریاچه در منطقه ای آتشفشانی قرار گرفته است و در اینجا، می تواند چندین دریاچه کوهستانی را میان شکاف های آتشفشانی به تماشا نشست. سفر همچنان ادامه دارد...

کارناوال را در این گشت و گذار همراهی کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست