کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

ویدیویی از جاده اقیانوس اطلس در نروژ

با ویدیویی از جاده اقیانوس اطلس در نروژ آمده ایم تا به این طریق، این جاذبه معروف را به شما معرفی کنیم. این جاده رویایی نروژ می تواند چشم اندازی بسیار دیدنی پیش روی مان بگذارد و ما را به فضایی خیال انگیز ببرد. پس سوار خودروی کارناوال، همسفر ما در این جاده شوید که با عنوان جاده آتلانتیک نروژ نیز شناخته می شود. 

جاده اقیانوس اطلس یا جاده اطلس (Atlantic Ocean Road) نامی ست که به بخشی از بزرگراه ۶۴ نروژ گفته می شود. طول این جاده 8.3 کیلومتر است و از مجمع‌الجزایری در شهرستان اید (Eide) و شهرستان اویروی (Averøy) می گذرد؛ هر دوی این شهرستان ها در استان موره او رومسدال (Møre og Romsdal) قرار دارند.

اگرچه این جاده، مسیری ست برای دسترسی آسان تر و برقراری ارتباط میان نقاط مختلف نروژ، اما امروزه خود آن، یک جاذبه گردشگری شمرده می شود و افراد بسیاری تنها برای عبور از این مسیر شگفت انگیز راهی نروژ می شوند. گذر از این جاده به مانند رویا می ماند و شاید هدف بسیاری از مسافران باشد. اما چه زمانی نروژی ها کمبود این جاده را در زندگی شان حس کردند و پروژه ساختش را کلید زدند؟

اوایل قرن بیستم میلادی بود که پروژه ایجاد خط آهنی در همین مسیر اقیانوس اطلس به میان آمد، اما این پروژه هیچ گاه جامه عمل نپوشید. در ادامه، طرح های دیگری برای ساخت یک جاده در این مسیر مطرح شد. دهه ۱۹۷۰ میلادی بود که ایده این پروژه به میان آمد و در نهایت در تاریخ ۱ آگوست ۱۹۸۳ ساخت جاده آتلانتیک را آغاز کردند. البته کار ساخت و ساز پل چندان آسان نبود مشکلات عدیده ای در این میان رخ داد که از جمله شان می توان به ۱۲ توفانی اشاره کرد که بارها موجب اختلال در انجام پروژه شدند. اما با همه موانع، پس از ۶ سال، سرانجام در ۷ جولای ۱۹۸۹ میلادی، جاده آتلانتیک افتتاح شد. امروزه این جاده به عنوان میراث فرهنگی کشور نروژ شناخته می شود و یکی از شاخص ترین جاذبه های گردشگری این کشور به شمار می رود. اهمیت این جاده به حدی است که در سال 2005، مردم نروژ طی یک رای گیری آن را به عنوان برترین سازه قرن کشورشان انتخاب کردند. این مسیر نقطه عطفی ست برای اتصال شمال به جنوب کشور نروژ و زمین های اطراف آن که حالا جاذبه های توریستی هستند، از طریق صنعت توریسم، صنایع ماهیگیری و کشاورزی رونق فراوانی پیدا کرده اند.

حال که تا حدودی این جاذبه شگفت نروژ را شناخته اید، خوبست همراه کارناوال گشتی در این جاده بزنید. 


:Video Details

Produced By: Pepe Ros

Music: 'Love was my alibi' - Kris Fogelmark

Photo Of Cover: Modesta Chern

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست