ویدیو HD

ویدیویی از کولوسئوم ایتالیا

در پیش رو، ویدیویی از کولوسئوم ایتالیا را می بینید که از بالا فیلمبردای شده و چشم انداز آمفی تئاتر رم باستان را به زیبایی به تصویر کشیده است. تماشاخانه کولوسئوم یکی از جذابترین دیدنی های شهر رم در کشور ایتالیاست و هر ساله، گردشگران زیادی از آن دیدن می کنند. بازدید از کولوسئوم، آرزوی بسیاری از مردم جهان است و یکی از اصلی ترین دلایلش، تاریخچه پر چالش و شنیدنی این بناست.

کار ساخت بنای کولوسئوم در زمان حکومت یکی از امپراتورهای رم به نام وسپاسیان (Vespasian) آغاز شد. این سازه با گنجایش 50 هزار تا 80 هزار نفر، زمانی بزرگترین تماشاخانه امپراتوری روم بود و میهمانان و عالی رتبه گان در آن جمع می شدند تا چندی از خشن ترین و بی رحمانه ترین رقابت ها را تماشا کنند. حتما تا به حال نام گلادیاتورها را شنیده اید و داستان هایی از نبرد این جنگجویان در ذهن دارید، باید بدانید دیدن جنگ گلادیاتورها با یکدیگر و با حیوانات وحشی، از اصلی ترین تفریحات سران امپراتوری رم و اشراف زادگان به شمار می رفت و آمفی تئاتر کولوسئوم برای مدت ها، میزبان نبردهای خونین آن ها بود. 

علاوه بر تاریخچه باشکوه کولوسئوم، معماری این بنا نیز آن را در رده سازه های مهم جهان قرار داده است. پلان مجموعه کولوسئوم بیضی شکل است؛ قطرهای آن ۱۸۸ و ۱۵۶ متر هستند و ارتفاع این سازه به حدود 48 متر می رسد. کفپوش بخش صحنه کولوسئوم از جنس چوب است و در زیر آن، اتاق ها و گذرگاه ها برای عبور حیوانات وحشی وجود دارد؛ همین طور، دیگر تدارکات برای اجرای نمایش های خونین نیز در زیر صحنه کولوسئوم فراهم آمده است. بخش نشیمن‌گاه تماشاچیان هم از قسمت های مهم این بنا به شمار می رود. بد نیست بدانید این سازه به خاطر عبور و مرور آسان جمعیت به داخل و خارج میدان یکی از شاهکارهای معماری دنیاست. 

مردم جهان، از ساخت چنین بنای شکوهمندی بین 72 تا 80 سال پیش از میلاد حیرت زده اند و معماری هوشمندانه آن را بسیار تحسین می کنند؛ به طوری حتی در یک رای گیری جهانی، آن را به عنوان یکی از عجایب هفتگانه جهان برگزیدند. 


:Video Details

Produced By: Drone Snap

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET