کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

ویدیویی از معبد طلایی هند

در این مطلب کارناوال همراه مان بمانید و ویدیویی از معبد طلایی هند را تماشا کنید تا با این جاذبه زیبا آشنا شوید. دربار صاحب یا معبد طلایی در امریتسار عبادتگاهی ست مربوط به پیروان آیین سیک که این روزها توجه بسیاری از گردشگران را جلب کرده است و مسافران و عبادت کنندگان متعددی را به سوی خود می کشاند. شهر امریتسار (Amritsar) یا امریتسر که معبد طلایی را در خود جای داده است در نواحی غربی کشور هند و در ایالت پنجاب قرار دارد و همین عبادتگاه سیک ها، شاخص ترین جاذبه این شهر به حساب می آید. 

شاید در ابتدا برای تان سوال باشد که چرا دربار صاحب را به عنوان معبد طلایی می شناسند، اما کافی ست تا یکی از تصاویر این معبد را ببینید تا به دلیل نامگذاری آن پی ببرید. نمای بیرونی معبد دربار صاحب، تماما با رنگ طلایی پوشانده شده است؛ نمایی که شب ها و روزها می درخشد و انعکاس تصویر آن در آب، هر بیننده ای را به خود خیره می کند. 

معبد طلایی درون دریاچه ای مصنوعی قرار دارد که ساخت آن به سال 1577 باز می گردد. سنگ بنای معبد در سال 1589، به درخواست پنجمین گوروی سیک ها (1) که گورو آراجان (Guru Arjan) نام داشت گذاشته شد. این معبد در طول تاریخ، بارها به دست مسلمانان افغانستان و امپراتوری مغول تخریب شده و مجددا توسط سیک ها مورد بازسازی قرار گرفته است. امروزه این معبد را اصلی ترین عبادتگاه پیروان سیک می دانند و دربار صاحب از این جهت، اهمیت بسیاری دارد. گفته می شود روزانه بالغ بر 100 هزار نفر برای عبادت به این جا می آیند و همین کافی ست تا از ارزش و اهمیت این عباتگاه را برای سیک ها دریابیم. 

در آخر بد نیست بدانید که این روزها پرونده معبد طلایی برای ثبت در میراث جهانی یونسکو فرستاده شده است و کشور هند، برای ثبت جهانی این جاذبه منحصر به فرد و زیبا انتظار می کشد. 

پاورقی


1- در آیین های هندو، بوداییسم، سیک گرایی و برخی دیگر از جنبش های دینی، به آموزگاران و راهنمایان دینی گورو (Guru) می گویند. 


:Video Details

Produced By: Amazing Places on Our Planet

Music: Gopal - Mystic Journey - 4 - Moonlight Pilgrimage

Photo Of Cover: Andrey X

2 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
sahar

عاليه هند

17 فروردین 1399

ترانه معنوى

سایت خوبی دارید امیدوارم که موفق باشید

07 فروردین 1399

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست