کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

ویدیویی از جنگل های هیرکانی ایران

به تازگی جنگل های هیرکانیِ کشورمان در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند و به همین مناسبت، می خواهیم ویدیویی از جنگل های هیرکانی ایران را با شما به اشتراک بگذاریم. در این ویدیو می توانید گوشه ای از زیبایی های جنگل های شمال را ببینید و از تماشای طبیعت ایران لذت ببرید. بد نیست اشاره کنیم که این ویدیو تماشایی، توسط یکی از هنرمندان ایرانی به نام رضا ناظمی فیلمبرداری شده است. 

جنگل های مختلط کاسپینی-هیرکانی یا جنگل های هیرکانی به صورت کلی منطقه ای با مساحت 55 هزار کیلومتر مربع در حاشیه جنوبی و جنوب غربی دریای خزر را در بر می گیرند که شامل بخش هایی از دو کشور ایران و آذربایجان می شود. جنگل های هیرکانی بخش ایران برای چندین سال در لیست انتظار برای ثبت در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار داشتند و سرانجام، در تاریخ 14 تیر 1398، در چهل و سومین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو در باکو در فهرست میراث طبیعی یونسکو به ثبت رسیدند. بخش ثبت شده این جنگل ها از آستارا در شمال استان گیلان تا گلی داغ در شرق استان گلستان را در بر می گیرد. بد نیست بدانید جنگل های هیرکانی بعد از دست لوت، دومین اثر طبیعی ایران هستند که در فهرست یونسکو قرار گرفته اند. 

درختان جنگل های هیرکانی 40 میلیون سال قدمت دارند و همین کافی ست تا متوجه شوید هرکدام از این درختان، جواهری گران قیمت به شمار می روند. جالب آن که همین اهمیت و ارزش جنگل های هیرکانی باعث شده تا امروزه از این منطقه با عنوان موزه طبیعی ایران یاد کنند. این جنگل ها زیست بوم ۲۹۶ گونه پرنده و ۹۸ گونه پستاندار هستند و ۱۵۰ گیاه بومی درختی و بوته ای نیز در آن ها یافت می شود. با همه این ها تاکنون، حدود نیمی از درختان هیرکانی از بین رفته اند و حالا کارشناسان امیدوارند که ثبت جهانی این جنگل ها کمکی به توقف روند نابودی آن ها باشد.


:Video Details

Produced By: Reza Nazemi

Photo Of Cover: Reza Rafizadeh

4 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

خیلی خیلی آلی بودکیف کردم.خدایا شکرت که این همه نعمت دادی ،شکرت.

عالی با سواد

04 بهمن 1401

04 بهمن 1399

این ویدئو یکی از گوشه های معجزه ی خداوند بزرگ را به ما نشان می دهد. خدایا شکرت از این همه زیبایی و نعمتی که به ما دادی و شرمنده از اینکه قدر آن را نمی دانیم.

16 فروردین 1399

حاج على

بى نظير بود

20 اسفند 1398

اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های نیکسام محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست