کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

ویدیویی از قطب منار هند

تا به حال به چندی از جاذبه های مهم جهان سر زدیم و این بار تصمیم گرفتیم ویدیویی از قطب منار هند را با شما به اشتراک بگذاریم تا با این جاذبه شاخص هند آشنا شوید. در حال حاضر قطب منار یکی از زیباترین و معروف ترین بناهای تاریخی دهلی نو به شمار می آید و به عنوان بخشی از یک مجموعه تاریخی، در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. در ادامه توضیحاتی درباره قطب منار دهلی نو می دهیم تا در کنار تماشای ویدیو و آشنایی با فضای این جاذبه، اطلاعاتی نیز درباره آن به دست آورید. 

بنای قطب منار در منطقه مهراولیِ (Mehrauli) دهلی نو جا خوش کرده؛ منطقه ای که 27 معبد را در خود جای داده است. بنای قطب منار مهم ترین بخش از این منطقه تاریخی شمرده می شود و روزانه گردشگران بسیاری را به سوی خود می کشاند. این جاذبه دیدنی، نخستین بنا در کشور هند است که با الهام از سبک معماری اسلامی ساخته شده و به وضوح تلاش سازندگانش برای استفاده از تزییناتِ زیاد در آن را می توان دید. 

گفته می شود که دلیل اصلی ساخت قطب منار، نمایش تسلط و قدرت مسلمانان بر هند بوده و این بنا بیشتر جنبه سمبلیک داشته است. در اسناد تاریخی آمده که این منار قسمتی از مسجد قوة الاسلام (Quwwat-ul-Islam Mosque)، محسوب می شده اما به مرور زمان قسمت های اصلی این عبادتگاه از میان رفته است و امروز فقط منار را می توان دید. بد نیست توضیح دهیم مسجد قوة الاسلام در واقع نخستین عبادتگاه اسلامی در دهلی بود و در سال 1192 میلادی ساخته شد. 

برای خلق این منار باشکوه 73 متری، از آجر، ماسه، مرمر و سنگ سرخ استفاده شده است؛ به همین خاطر این بنا به رنگ قرمز و آجری دیده می شود. یکی دیگر از جلوه های نمای خارجی این سازه هم تزیینات اسلامی و نوشته شدن آیات قرآنی بر سطح آن است. همچنین بد نیست بدانید درون قطب منار یک راه پله مارپیچی قرار دارد و شمار پله هایش به 379 عدد می رسد. 

تا حدودی با این سازه تاریخی هند آشنا شدید و می توانید با تماشای ویدیو کارناوال فضای آن را نیز ببینید اما اگر درباره این سازه زیبا کنجکاو هستید و می خواهید بیشتر از آن بدانید پیشنهاد می کنیم مطالعه مطلب مرتبط را از دست ندهید. 

 


:Video Details

Produced By: indiagraphy

Photo Of Cover: Suraj Saraf

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست