کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

ویدیویی از مجسمه آزادی آمریکا | نماد دوستی دو دولت

به کشور آمریکا می رویم تا یکی از مهم ترین جاذبه های آمریکا، یعنی مجسمه آزادی یا تندیس آزادی را تماشا کنیم. با ویدیویی از مجسمه آزادی آمریکا، می توانیم این سازه را از تمامی زوایا ببینیم و چشم انداز دیدنی‌ش را از نظر بگذرانیم. اما پیش از تماشای ویدیو، بد نیست قدری شما را با این مجسمه آشنا کنیم، توضیح دهیم که مجسمه آزادی در آمریکا نماد چیست و چگونه سر از این جا در آورده است.

مجسمه آزادی، تندیسی است به ارتفاع 46 متر (با احتساب ارتفاع سکویش 93 متر) که در سال 1886 ساخته شد تا نمادی باشد از دوستی بین دولت ایالت متحده آمریکا و فرانسه. این شاهکار هنری در جزیره آزادی یا لیبرتی آیلند (Liberty Island) نیویورک قرار دارد؛ جزیره ای خالی از سکنه که 75 درصد آن زیر آب قرار گرفته و امروزه میزبان بازدیدکنندگان مجسمه آزادی است.

مجسمه آزادی در این جزیره قرار دارد تا به افرادی که از طریق دریا وارد شهر می شوند خوشامدگویی کند؛ البته این روزها این مجسمه به قدری محبوب شده است که گردشگران از سایر نقاط ایالات متحده آمریکا به لیبرتی آیلند می روند تا فقط برای ساعتی از این تندیس زیبا دیدن کنند. بد نیست بدانید این اثر خارق العاده در سطح جهان به قدری اهمیت پیدا کرد که در سال 1984 میلادی نامش در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

علت ساخت این مجسمه را باید در سال ها پیش جستجو کرد؛ درست همان زمانی که آمریکا یکی از مستعمره های بریتانیا به حساب می آمد. پس از درگیری های بسیار بین مردم این سرزمین و بریتانیا، در نهایت آمریکا توانست با کمک فرانسه آزادی خود را به دست آورد. پس از اعلام استقلال آمریکا، دولت فرانسه برای جاودان کردن پیوند دوستی خود با آمریکا، مجسمه آزادی را به این کشور هدیه داد. بنابراین مجسمه آزادی نه تنها نماد استقلال آمریکاست بلکه نشان دوستی این دو ملت نیز شمرده می شود. 

برای ساخت این سازه از چهره بانویی به نام لیبرتاس (Libertas) الهام گرفته اند. این بانو در اساطیر یونانی الهه آزادی بوده و در میان فرانسوی ها از محبوبیت بالایی برخودار است. مجسمه مشعلی در دست راست دارد که نماد روشنایی است؛ در دست چپ آن هم یک لوح وجود دارد که روی آن چنین عبارتی نوشته شده است: "JULY IV MDCCLXXVI" این عبارت اعداد رومی هستند که به زمان استقلال آمریکا یعنی ۴ ژانویه سال ۱۷۷۶ اشاره دارد.

حال که تا حدودی این تندیس را شناخته اید، با کارناوال همراه شوید و نگاهی به این تندیس بیندازید. اگر هم می خواهید اطلاعات بیشتری از این مجسمه کسب کنید بر روی لینک مطلب مرتبط کلیک کنید. 

 


:Video Details

Produced By: Kevin Bright

Photo Of Cover: Kevin Bright

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های نیکسام محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست