کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

ویدیویی از لشکر سفالین چین

این بار ویدیویی از لشکر سفالین چین را با شما به اشتراک گذاشته ایم و می خواهیم شما را با این جاذبه منحصر به فرد در کشور چین آشنا کنیم. لشکر سفالین (Terracotta Army) یا ارتش سفالین چین، اشیای تدفینی و مجسمه سفالی هزاران سرباز مجهز در ابعاد واقعی است که به دوره پادشاهی چین شی هوان (Qin Shi Huang) تعلق دارند. کین شی هوانگ موسس سلسله کین (Qin) بود که توانست کشور چین را متحد کند و از سال ۲۲۱ تا ۲۰۷ پیش از میلاد به عنوان نخستین امپراتور چین بر این سرزمین حکمرانی کند. 

ارتش سفالین چین، یکی از مهم ترین آثار به جا مانده از این پادشاه است و در شهر باستانی شی آن (Xi’an) قرار دارد. این ارتش سفالی پیکره هزاران سرباز چینی هستند که در کنار امپراتور به خاک سپرده شدند تا بر اساس باوری قدیمی، در جهانِ پس از مرگ، نگهبان معبد سلطنتی امپراتور باشند و او را از گزند دشمنانش حفظ کنند. این مقبره و اثر ارزشمند باستانی تا 2200 سال پس از مرگ این پادشاه، مخفی باقی مانده بود، تا اینکه در سال ۱۹۷۴ میلادی، کشاورزان چینی در استان شاآنشی، مقبره کین شی هوان و پاسداران معبد سلطنتی‌اش را کشف کردند. یکی از نکات حیرت انگیز درباره این ارتش، آن است که هیچکدام از این سربازان به یکدیگر شبیه نیستند و هر کدام، حکایت از هویتی جداگانه دارند.

اثر ارتش سفالین را می توان یکی از مهمترین و منحصر به فردترین یافته های باستان شناسان در سال های اخیر دانست. بر اساس آخرین بررسی ها و کاوش ها به جز 8000 سرباز سفالی، 130 کالسکه و 520 اسب نیز در این مقبره به چشم می خورند. خوبست بدانید که نام این اثر ارزشمند، در سال 1987 در میراث جهانی یونسکو قرار گرفت. 


:Video Details

Produced By: Amazing Places on Our Planet

Music: Kevin MacLeod - Living Voyage

Photo Of Cover:Haijian Wang

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های نیکسام محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست