karnaval.ir

واحد تبلیغات

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

24 خرداد 1400

به روز رسانی

24 خرداد 1400

در سال‌های اخیر و در پی افزایش رقابت فعالان صنعت گردشگری، افزایش رضایتمندی مشتریان که به رشد فروش و در نتیجه افزایش سهم بازار منجر می‌شود اهمیت ویژه‌ای یافته است. موضوعی که موجب تقویت تیم‌های پشتیبانی از لحاظ کمی و کیفی شده و نتیجه این اتفاق بهبود سطح کیفی سفر مسافران بوده است.

مستربلیط نیز به عنوان یکی از ۳ برند مطرح در اکوسیستم استارت‌آپی در حوزه گردشگری، اقدامات موثری در حیطه پشتیبانی از مشتریان داشته که به افزایش بیشتر سطح رضایتمندی مشتریانش منجر شده است. ارائه خدمات پشتیبانی ۲۴ ساعته، افزایش سطح پاسخگویی توسط پرسنل در مقابل پاسخگویی خودکار، اطلاع‌رسانی‌های دقیق در مورد تغییرات ساعت پرواز، قطار و... به مشتریان، برخی از اقدامات مستربلیط در حوزه پشتیبانی است. اما در کنار این‌ها مستربلیط با آموزش تیم خدمات مشتریان خود، سطح کیفی ارائه خدمات در این زمینه را بالا برده و با کاهش زمان پاسخگویی به یکی از اهداف خود که پاسخگویی به مشتریان در کمترین زمان انتظار است رسیده است. بر اساس گزارش‌های ارسالی از سوی تیم خدمات مشتریان مستربلیط، یکی از اهداف مهم این تیم برطرف کردن مشکلات مشتریان در کمترین زمان است که محقق شده است و در حال حاضر میانگین مدت زمان انتظار برای برقرای تماس با کارشناسان پشتیبانی 15 ثانیه و میانگین مکالمه حدود 2 دقیقه است. 

علیرضا دلاوری مدیر خدمات مشتریان مستربلیط در این رابطه می‌گوید: «در حال حاضر تیم خدمات مشتریان مستربلیط در ۲۴ ساعت شبانه روز، 97 درصد تماس‌های ورودی را پاسخگو است و تنها 3 درصد از تماس‌ها از سوی تیم پشتیبانی مستربلیط بدون جواب می‌ماند که این میزان پاسخگویی بالاتر از استانداردها است. وی با اشاره به اینکه تقویت تیم خدمات مشتریان در مستربلیط جریانی مداوم است می‌گوید: « 60 درصد تماس‌های ورودی مستربلیط توسط کارشناسان آموزش دیده و با انگیزه‌ مستربلیط و 40 درصد تماس‌ها توسط سیستم پاسخگوی خودکار پاسخ داده می‌شود که در صدد هستیم میزان پاسخگویی غیرخودکار را افزایش دهیم. همچنین هر نوع تغییر در ساعت پرواز داخلی و خارجی از طریق پیامک به اطلاع مسافران می‌رسد و در صورت عدم پاسخگویی پیامک از سوی مسافر، تغییرات پروازی توسط تماس خودکار به اطلاع مسافران می‌رسد  تا آنها سفری بدون دغدغه را تجربه کنند.»

خدمات پشتیبانی سفر

مدیر خدمات مشتریان مستربلیط  می‌افزاید: « در تلاش هستیم تا مشکلات احتمالی در طی فرآیند خرید آنلاین بلیط سفر به کمترین حد برسد، اما موضوع این است که امکان صفر شدن این مشکلات وجود ندارد و در نتیجه تلاش ما در تیم پشتیبانی مستربلیط رفع سریع مشکلات احتمالی مسافران در کمترین زمان ممکن و ثبت تجربه‌ای خوشایند از سفر است.»

ارتقای سطح کیفی پاسخگویی توسط پرسنل آموزش دیده مستربلیط، کاهش بیشتر زمان انتظار و ارایه سرویس جدید پشتیبانی از برنامه های آتی تیم خدمات مشتریان مستربلیط است. در حال حاضر مستربلیط یکی از مشتری‌مدارترین فعالان استارت‌آپی در حوزه گردشگری است و اگر شما هم می‌خواهید سفری بدون دغدغه و پر آرامش را تجربه کنید بلیط سفر خود را از مستربلیط خریداری و در صورت وجود هر سوال از تیم خدمات مشتریان مستربلیط کمک بگیرید.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی دارد و کارناوال هیچ مسئولیتی در رابطه با آن را نمی‌پذیرد.

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.